Автор Тема: Инсталиране на Go под Ubuntu  (Прочетена 5205 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

wuser

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 85
  • -Получени: 49
  • Публикации: 2761
Отг:Инсталиране на Go под Ubuntu
« Отговор #15 -: 06 Септември 2010, 12:22:51 »
На Ц не се пишат само водачи и системни библиотеки! Той е език с общо предназначение. И че Фортран е по-стар, какво му пречи да е конкуренция?
Мъдростта на патилото
Perl Monks: PHP - it's "training wheels without the bike" -- Randal L. Schwartz

Дееба... чувствам се все едно обяснявам на майка ми как да си отвори пощата
"не работи"
WTF?!?!? к'во значи че не работи?
Не ти се компилира, дава ти грешка, вади ти грешни резултати, компютърът ти се изключва като го напишеш или на целия квартал му спира тока?
Stilgar

echeveria

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 72
  • -Получени: 93
  • Публикации: 4836
« Отговор #16 -: 06 Септември 2010, 12:32:43 »
Ако мислиш че предната му позиция е заради някакви кой знае какви нища от високо ниво - много се лъжеш. Ядра, драйвери, контролери, библиотеки, компилатори, интерпретатори. Това се търси основно на пазара на С другото е малко бошлав от 20 години поне особенно без ООП
Днес Печатарите използват парите за да купят мозъците на онези, които ги превъзхождат, за да ги накарат да им служат и така да се превърнат в жертва на посредствеността. Това ли е причината, поради която ги наричате благо?
<iframe src="http://www.corbindavenport.com/ubuntu/widget.html" style="width:

Stilgar

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 0
  • -Получени: 42
  • Публикации: 1406
    • The Sietch
« Отговор #17 -: 06 Септември 2010, 13:06:11 »
Само Линус пише приложни програми на Ц щото е повреден.

Не виждам тея с Go как ще помръднат Java, C++ или C# без high level language features, без голямата библиотека и екосистема. Абе тоя проект е мъртво роден. Най-много няква джаджа да се програмира на него ама пък за джаджите къв е тоя паралелизъм дето го прокламират...

ivan.h

• Full Member
  • Благодарности
  • -Получени: 0
  • Публикации: 197
« Отговор #18 -: 06 Септември 2010, 13:23:43 »
Наблягат на това че е хубав за уеб. хттп , сокет ,такива работи.
И въобще нямат намерение да правят библиотека като в java - swing ,
въобще цялата концепсия се гради на нещо като C но с повече вградени функции .
И да ако не направят добра бизнес стратегия за езика като java , c#
и аз незнам как ще ги стигне.Може би си го представят като ц++ , знамли ги.
За някаква среда отново клатят глава и казват ами то от конзолата може апък имало някакъв проект за еклипс , е има ама с това ако мислят че ще минат java
, май не сам оаз не се сещам как ще стане , а поредния питон или руби неискам  .

Както е тръгнало може да се окаже поредния php.
Но това което ме накара да следа развитието на езика е хората кито го създадоха

Stilgar

• Hero Member
  • Благодарности
    • The Sietch
« Отговор #19 -: 06 Септември 2010, 15:01:32 »
И какво му е хубаво за  " уеб, хттп, сокет, такива работи " ? Или по-точно какво му е по-хубаво от Java и .NET, както и Python?

Интересно, че Google всъщност тенденциозно се правят, че не знаят за съществуването на C# като говорят за Go. Ей тука един добре им е сипал:
http://java.dzone.com/news/i-don%E2%80%99t-much-get-go

ivan.h

• Full Member
  • Благодарности
« Отговор #20 -: 06 Септември 2010, 15:30:59 »
То в крайна сметка времето ще покаже какво ще стане :)
А това дали се правят и на какво се правят си е техен пропблем.
В техният сайт сигурно съм го прочел целия и никаде няма ц# -нещо което
веднага ми направи впечатление.А може да ги слагат под общ знаменател-java , c#
това ние няма как да кажем със сигурност.И да
кажа че Go НЕ е официален езика на Google както е java - oracle  , c# - MS
ГО е просто проект който те подкрепяли .Дори сайта на Го не е към гоогле домейн(както са техните си продукти)
Даже разработчиците на езиак неса пуснали версия за  уин защото от гоогле не им отпуснали достатъчно пари и трябвало с минимални средства да се оправят.
На мене ми прилича на :ако трагне е наше ако не ние само го подкрепяме.
а иначе вече са пуснали немалко сървъри на го и някой от продуктите им работили с го но било фирмена тайна кое .

Stilgar

• Hero Member
  • Благодарности
    • The Sietch
« Отговор #21 -: 06 Септември 2010, 16:00:50 »
Абе т ' ва е някво хоби на някви geek-ове.

ivan.h

• Full Member
  • Благодарности
« Отговор #22 -: 06 Септември 2010, 21:25:37 »
Stilgar написа:
Цитат
И какво му е хубаво за  " уеб, хттп, сокет, такива работи " ? Или по-точно какво му е по-хубаво от Java и .NET, както и Python?

Интересно, че Google всъщност тенденциозно се правят, че не знаят за съществуването на C# като говорят за Go. Ей тука един добре им е сипал:
http://java.dzone.com/news/i-don%E2%80%99t-much-get-go

Тоя хубаво ги коментира ама тоя не помни времето когато човека създал Ц++ работеше заедно с хората създали Го,  така че да не пише много глупусти и тоя какво били казали за ц++ , ами тия създали го познават ц++ отколото тоя знае родния си език

echeveria

• Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #23 -: 06 Септември 2010, 21:44:29 »
Тая работа със С++ не я разбирам, нямали да умира и тоя език най сетне?! Освен че е бил надграждане на С с ООП не виждам какво толкова го споменавате, не познавам почти човек който с желание да пише на него ако има право на друг избор.
Днес Печатарите използват парите за да купят мозъците на онези, които ги превъзхождат, за да ги накарат да им служат и така да се превърнат в жертва на посредствеността. Това ли е причината, поради която ги наричате благо?

wuser

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 85
  • -Получени: 49
  • Публикации: 2761
« Отговор #24 -: 06 Септември 2010, 21:49:27 »
Аз знам един и пише програма за ГНУ/Линукс без аналог. Сещаш ли се? Казва се d.vasilev ;)
Мъдростта на патилото
Perl Monks: PHP - it's "training wheels without the bike" -- Randal L. Schwartz

Дееба... чувствам се все едно обяснявам на майка ми как да си отвори пощата
"не работи"
WTF?!?!? к'во значи че не работи?
Не ти се компилира, дава ти грешка, вади ти грешни резултати, компютърът ти се изключва като го напишеш или на целия квартал му спира тока?
Stilgar

ivan.h

• Full Member
  • Благодарности
« Отговор #25 -: 07 Септември 2010, 00:17:38 »
echeveria написа:
Цитат
Тая работа със С++ не я разбирам, нямали да умира и тоя език най сетне?! Освен че е бил надграждане на С с ООП не виждам какво толкова го споменавате, не познавам почти човек който с желание да пише на него ако има право на друг избор.

На мене ц и ц++ са ми отвратителни и  ще се радвам да взсеме някой да измисли тяхна алтернатива.
Между другото създателите на Го също май много не го харесват.Веднага промер:
още едно време когато (знаете кой) създал ц++ (знаете къде) и единия от сегашните разработчици на го казал пред журналист че ц++ не е идеален и ли има и слабости.Познайте какво станало когато публикували стаитята: Бярне Строуструп отишъл при колегат си и му вдигнал много голям скандал и му чел конско как трябвалло да се застъпи за него и за езика му (защоот работили в една компания) и как трябвал ода говори само хубави работи за ц++ .ами вие сами си направете
извода за това какъв човек е Бярне Строуструп за да говори така и скандал да прави , та такав му е и езика :P

И аз познавам един човек дето се кефи ама яко да пише на ц и ц++ и за неог това са най добрите езици  :)

ivan.h

• Full Member
  • Благодарности
« Отговор #26 -: 07 Септември 2010, 00:21:49 »
echeveria написа:
Цитат

Ц и Ц++ са две ама много различни неща толко различни че когато Бярне Строуструп отишъл при Денис Ричи и му казал да пренапишат Уникс от ц на ц++ знаете какво му отговорили(предполагам че усер и ечеверия знаят) та спокойно мога да кажа че ц++ не е признат даже от създареля на ц като надграждане но никой не го е питал де.

Stilgar

• Hero Member
  • Благодарности
    • The Sietch
« Отговор #27 -: 07 Септември 2010, 01:02:23 »
Ми хубаво е направил Строуструп. Като имаш възражения ще ги казваш вътрешно не да преебаваш операцията.

echeveria

• Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #28 -: 07 Септември 2010, 07:42:46 »
Аз не знам защо толкова сравнявате С и С++ хич няма какво да се сравняват. Аз харесвам С и хич не С++ баш заради обектните му разработки.Бая езици са повлияни от С даже любимия ви тук рнр що така.

ivan.h

• Full Member
  • Благодарности
« Отговор #29 -: 07 Септември 2010, 08:37:24 »
Stilgar написа:
Цитат
Ми хубаво е направил Строуструп. Като имаш възражения ще ги казваш вътрешно не да преебаваш операцията.

Може да е казвал , даже десетки пъти може да го е казал на Строуструп , но Бярне е рашавал кое как да е.