Автор Тема: Инсталиране на Go под Ubuntu  (Прочетена 6185 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

echeveria

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 72
  • -Получени: 93
  • Публикации: 4836
Инсталиране на Go под Ubuntu
« -: 26 Август 2010, 12:10:11 »
** Тази тема дискутира:: Инсталиране на Go под Ubuntu **
Автор: Иван Хиджов
« Последна редакция: 12 Май 2015, 20:56:03 от Avalanche »
Днес Печатарите използват парите за да купят мозъците на онези, които ги превъзхождат, за да ги накарат да им служат и така да се превърнат в жертва на посредствеността. Това ли е причината, поради която ги наричате благо?
<iframe src="http://www.corbindavenport.com/ubuntu/widget.html" style="width:

ALF

• Newbie
  • *
  • Благодарности
  • -Казани: 0
  • -Получени: 0
  • Публикации: 26
Отг:Инсталиране на Go под Ubuntu
« Отговор #1 -: 05 Септември 2010, 11:28:07 »
Ако продължите уроците ще е много хубаво, защото ГОУ макар и експериментален все още има според мен много потенциал. Някъде четох, че в бъдеще ще се използва и в Google Chrome. Ако наистина стане това представете си мощта (според техни думи - на разработчиците) на питон и с++ в браузър   :woohoo:  :silly:

ivan.h

• Full Member
  • Благодарности
  • Публикации: 197
« Отговор #2 -: 05 Септември 2010, 11:37:56 »
Ами да.Това е изказване на един от главните разработчици на езика.Те (екипа който работи над езика) ще вградят Го в браузера т.е. ще изпълнява функции като javascript , заначало само в Хром-а но се надяват и останалите след това да ги последват(защо не, ако е по-добро от JS).
Те са му намерили и други предазначения :)
А за уроци ами незнам в сайта на Го има добре описани много работи да се прави урок е дасе променят примерите от там и да е на БГ , това ще е разликата.аз несъм някакъв гуру на ГО но знам ли ако има интерес ще обясня за основните работи а и защо не след това как да си пуснете собствено уеб проложение (макар че в последното още несъм много наясно)

echeveria

• Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #3 -: 05 Септември 2010, 11:57:40 »
и кой ще накара другите браузери да пренебрегнат JS и да сложат гоу? Примерно лисицата и ИЕ.
Днес Печатарите използват парите за да купят мозъците на онези, които ги превъзхождат, за да ги накарат да им служат и така да се превърнат в жертва на посредствеността. Това ли е причината, поради която ги наричате благо?

ivan.h

• Full Member
  • Благодарности
« Отговор #4 -: 05 Септември 2010, 12:04:46 »
Никой неможе да ги накара , естествено .
Желанието им е да бъдат подтикнати към това заради по доброто качество и други подобни .
а и не е казано да бъде пренебрегнат JS -- та те могат и заедно да работят .
Хубавото за другите че няма да се наложи сами да си пишат js-та в браусера а ще го получават готов или почти готов (ГО) и ще трябва само да го интегрират.
Подробна информация няма , това за интеграцията си е само мое разсъждение.
И да ИЕ и МС едвал ище са съгласни да го направят , но самата мисъл че е подобро(ако е наистина така) и че ще го дават готово блазни и то многооооооо :)

ЕДИТ:
Между другото го може даработои и на arm и вече имам ного опримери за това как работи на андроид , има демонстрация на нокия със симбиан и блекбери.
То те се надяват да е език използван за мобилни приложения независимо от ОС , но това няма как да стане!
Немога да си представя Стив Джобс ще го разреши на техния иос или пак МС или нокиа - ъпсурд.
Вероятно така ще стсане и с браузърите - ще си работи на хрома и това е.

ALF

• Newbie
  • *
  • Благодарности
« Отговор #5 -: 05 Септември 2010, 12:08:24 »
Ами виж, много хора като мен нямат понятие от питон или с++ и ако разясниш някой неща ще е в бонус.  :)  А да те попитам за Уиндоус има ли инсталация, защото не видях да пише.

@echeveria, те ако искат да го слагат, така за Хром ще се правят дори игри и по завързани неща. Смисъл нямат сметка да не го слагат (ако въобще стане това де, но все някога ще стане). А и защо трябва да пренебрегнат JS?

ivan.h

• Full Member
  • Благодарности
« Отговор #6 -: 05 Септември 2010, 12:18:03 »
ALF написа:
Цитат
Ами виж, много хора като мен нямат понятие от питон или с++ и ако разясниш някой неща ще е в бонус.  :)  А да те попитам за Уиндоус има ли инсталация, защото не видях да пише.

@echeveria, те ако искат да го слагат, така за Хром ще се правят дори игри и по завързани неща. Смисъл нямат сметка да не го слагат (ако въобще стане това де, но все някога ще стане). А и защо трябва да пренебрегнат JS?

Да има.Версията за уин се разработка от трети лица съвместно създателите на го но не е официална версия.На видеото е показано какво трябва да се направи.Аз така почнах.Ако имаш въпроси пиши
 http://www.youtube.com/watch?v=X1VHXwhlDmo

wuser

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 85
  • -Получени: 49
  • Публикации: 2761
« Отговор #7 -: 05 Септември 2010, 12:26:32 »
Отговора на въпроса към Ечеверия е: Пари. Колкото повече контрол, толкова по-голяма печалба. М$ го прави от 15 години, а Епъл още по-отдавана. За повече инфо изгледай интервюто с Gatakka в категория  " Други " .
Мъдростта на патилото
Perl Monks: PHP - it's "training wheels without the bike" -- Randal L. Schwartz

Дееба... чувствам се все едно обяснявам на майка ми как да си отвори пощата
"не работи"
WTF?!?!? к'во значи че не работи?
Не ти се компилира, дава ти грешка, вади ти грешни резултати, компютърът ти се изключва като го напишеш или на целия квартал му спира тока?
Stilgar

ALF

• Newbie
  • *
  • Благодарности
« Отговор #8 -: 05 Септември 2010, 12:29:22 »
ivan.h написа:
Цитат
ALF написа:
Цитат

Да има.Версията за уин се разработка от трети лица съвместно създателите на го но не е официална версия.На видеото е показано какво трябва да се направи.Аз така почнах.Ако имаш въпроси пиши
 http://www.youtube.com/watch?v=X1VHXwhlDmo

Мерси  :)  :cheer:

echeveria

• Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #9 -: 05 Септември 2010, 17:47:36 »
еми не съм съгласен. Никой все още не знае на какво е способен езика гоу, за да говорите за игри и тем подобни. Игрите в повечето случаи имат нужда от специални библиотеки а иначе езика си е език ако уеб джиел се разпространи може да не е нужно да е непременно забит в даден език.
Все пак ако трябва да избирам като синтаксис между с++ и гоу - втория печели.

Stilgar

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Получени: 42
  • Публикации: 1406
    • The Sietch
« Отговор #10 -: 06 Септември 2010, 01:43:18 »
На мен така на око ми се струва, че Go мирише. Няма generics, няма exceptions, няма ООП.

Ако се редят за ниското ниво OK (не че виждам как ще преместят Ц), обаче при т ' ва положение какви игри, какви браузъри, какви мобилни приложения. 21ви век сме все пак.

echeveria

• Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #11 -: 06 Септември 2010, 07:49:25 »
Някой ще мести С? Може, когато комповете започнат саи да си пишат единиците и нулите без наша помощ. По стойчив език аз не знам да е имало до сега. Всички други езици могат да се конкурират до известна степен ама С ?

ivan.h

• Full Member
  • Благодарности
« Отговор #12 -: 06 Септември 2010, 08:50:25 »
На въпрос на журналист към един от създателите на ГО , дали го ще измести Ц ,човекеа се изсмя!
Каза че ще са доволни ако Го стане една добра алтернатива на езици като Ц++ и жава(незнам защо не постави Ц# в тази категория)

Колкото до изключенията според тях , те забавяли скоростта на програмите.И има изключения но несав вида който ги познаваме.
ООП има но малко по-различно.Базирано е на интерфейси а не на класове.
Според тях неща кто наследяване НЕструват.
А защо няма generics?
Причината е 1 и я обясниха така:ако оизползват модела който е в java то ще имат следния проблем:бързо изпълнение(е това не е проблем) НО бавна компилация(една от причините да бъде създасден езика е че другите  се компилират много бавно)
ако използват модела в Ц++ имат следния проблем:бърза компилация(и това нее проблем) НО бавно изпълнение.

Хората са отворени от към идей и са готови да изслушат всеки който им предложи решение на проблема.Те искат бърза компилация и бързо изпълнение.Иначе да са сложили досега generics.

wuser

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 85
  • -Получени: 49
  • Публикации: 2761
« Отговор #13 -: 06 Септември 2010, 10:24:06 »
Eч Ц през вековете е имал много конкуренти- FORTRAN, Lisp, Pascal ми изникват ей тъй на първо четене, но е имало и други. По между другото и трите не са отписани още. Фортрана миналата година се сдоби с джава машина, от ГНУ усилено работят по Лисп компилатор, а Паскал се пише активно от една малка общност, която се старае (и почти е успяла)да настигне Делфи.

Освен това не всички харесват Ц стила. Ето ти разговор от снощи:

Цитат

(04.09.10 21:19) Delafer:
    паскал е много интелигентно замислен език
(04.09.10 21:20) Delafer:
    много логичен
(04.09.10 21:20) Delafer:
    не случайно го ползуват за обучение
(04.09.10 21:21) Delafer:
    за разлика от С... дето е на моменти батак
(04.09.10 21:23) Delafer:
    навремето имаше една книга от Kernigan & Plotter -  " The Elements of
    Programing Style "
(04.09.10 21:24) Delafer:
    аз я имам на руски
(04.09.10 21:24) Delafer:
    Керниган нали знаеш че е един от идеолозите на UNIX
(04.09.10 21:25) Delafer:
    а книгата е писана през 60-те
(04.09.10 21:25) Delafer:
    и колко е актуална
(04.09.10 21:26) Delafer:
    примерите вътре са на Fortran и Algol
(04.09.10 21:26) аз:
    фортран си се ползва до днес за сериозни математически изчисления, дето
    е незаменим
(04.09.10 21:27) Delafer:
    е, че къде другаде имаш двойна точност
(04.09.10 21:30) Delafer:
    фортрана е смотан за не-числови данни и поне до едно време беше тромав
    за блокове...
    пък човек лесно се искушава за GOTO
    и става свински черва
(04.09.10 21:37) Delafer:
    пък и във фортран липсваше мой любим похват -
(04.09.10 21:37) Delafer:
    Case Of
(04.09.10 21:38) Delafer:
    абе паскал си ми беше слабост
(04.09.10 21:42) Delafer:
    знаеш ли - попаднах на много интересен портал -
    http://www.lostbulgaria.com/
Мъдростта на патилото
Perl Monks: PHP - it's "training wheels without the bike" -- Randal L. Schwartz

Дееба... чувствам се все едно обяснявам на майка ми как да си отвори пощата
"не работи"
WTF?!?!? к'во значи че не работи?
Не ти се компилира, дава ти грешка, вади ти грешни резултати, компютърът ти се изключва като го напишеш или на целия квартал му спира тока?
Stilgar

echeveria

• Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #14 -: 06 Септември 2010, 12:06:41 »
Гоше ти верно си говориш наизуст. Фортран е по стар, паскал никога не е бил конкуренция(кой пише драйвери на паскал) лисп пък е в друго звено на програмирането и не е пряк конкурент.  От както има С май само асемблера му е конкурент за някой неща :)