Автор Тема: HTML- уроци , продължение ??  (Прочетена 3889 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

federer_11

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 0
  • -Получени: 1
  • Публикации: 931
  • ULTRAS LEVSKI
Re: HTML- уроци , продължение ??
« Отговор #15 -: 05 Януари 2011, 23:33:24 »
Образно казано ... с посредствени знания по един или два езика и то без познания по близките и сходни технологии, не можеш да станеш програмист. PHP програмист само с php не може. Трябва ти е (x)HTML, JavaScript (Ajax), XML и т.н.
(x)HTML, CSS, PHP, MySQL, XML, WML, JavaScript (jQuery)

jazzman

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 25
  • -Получени: 190
  • Публикации: 3624
« Отговор #16 -: 06 Януари 2011, 00:27:28 »
Абсолютно, вярно  :)
Ако някой си мисли, че може да хване бачкия само с PHP и посредствени познания по HTML, CSS, JavaScript е в голяма заблуда.
Java is to Javascript as fun is to funeral.

http://nau4i.me/forum/index.php/topic,15129.0.html

echeveria

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 72
  • -Получени: 93
  • Публикации: 4836
« Отговор #17 -: 06 Януари 2011, 08:22:58 »
Абсолютно, вярно  :)
Ако някой си мисли, че може да хване бачкия само с PHP и посредствени познания по HTML, CSS, JavaScript е в голяма заблуда.
Моите съболезнования момци ам не е вярно. Знанието на тия допълнения е важно за да си в час какво правиш, обаче в доста сериознио фирми никой дето пише рнр не му дават да пипне и ред дизайн. Има и няколко фирми (за които аз знам де) в които тия с фотошопа и код не барат - нищо извън рязането не им се полага. Това да имаш понятие от нещо или дори да го знаеш добре и да го ползваш са отделни неща. Ся верно че има фирми дето искат да работиш всичко ако може обаче тия фирми никога не стават големи - просто ако попаднат на въндеркинт в нишата си е 1:100 000 000.
Днес Печатарите използват парите за да купят мозъците на онези, които ги превъзхождат, за да ги накарат да им служат и така да се превърнат в жертва на посредствеността. Това ли е причината, поради която ги наричате благо?
<iframe src="http://www.corbindavenport.com/ubuntu/widget.html" style="width:

federer_11

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Получени: 1
  • Публикации: 931
  • ULTRAS LEVSKI
« Отговор #18 -: 06 Януари 2011, 19:36:26 »
Да бе, ясно ми е, че за всяка позиция си има човек, ама вземи погледни обявите бе приятел. Само с познания по PHP и то посредствени, не си за никъде. Вече кой какво прави като го вземат е друга тема.
(x)HTML, CSS, PHP, MySQL, XML, WML, JavaScript (jQuery)

doob

• Newbie
  • *
  • Благодарности
  • -Получени: 0
  • Публикации: 2
Re:HTML- уроци , продължение ??
« Отговор #19 -: 02 Февруари 2011, 19:36:36 »
Абе да попитам, тук тези уроци по CSS i HTML достатъчни ли са за да започна да уча php и т.н. и ако може да ме напътствате по-нататък какво да започна да уча? Мерси предварително

HD

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 208
  • -Получени: 165
  • Публикации: 3077
« Отговор #20 -: 02 Февруари 2011, 19:46:36 »
За да започнеш да учиш php трябва да имаш базови познания по html. Не е необходимо да си front end developer,  за да започнеш да го учиш.  Уроците на Иван са много добри. Метни им един поглед. После като започнеш да пишеш код сам ще се научиш на html и css.   

doob

• Newbie
  • *
  • Благодарности
  • -Получени: 0
  • Публикации: 2
« Отговор #21 -: 02 Февруари 2011, 19:56:57 »
Да,добри са уроците.Обяснява като за начинаещ-това му е доброто :).Но аз питам дали те ще са достатъчни или да гледам някъде другаде уроци за да добия повече познания ( тагове, атрибути и т.н.), защото аз в момента си нямам и идея как ще изглежда един php код.Излгедах ги уроците , които са за HTML и CSS. :) Аз не знам ще използвам ли повечето знания от хтмл и цсс за пхп затова се допитвам във форума.Благодаря за бързото реагиране :)

HD

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 208
  • -Получени: 165
  • Публикации: 3077
« Отговор #22 -: 03 Февруари 2011, 11:33:15 »
Изгледай уроците на на Иван за php.. Супер добри са и ще добиеш представа. :)