Автор Тема: Arch - въведение  (Прочетена 4364 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

wuser

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 85
  • -Получени: 49
  • Публикации: 2761
Отг:Arch - въведение
« Отговор #15 -: 24 Май 2010, 14:40:00 »
То в тая тема до какви генерални изводи се стигна не е истина. А броя обсъждани теми е вече неизвестен ;)
Мъдростта на патилото
Perl Monks: PHP - it's "training wheels without the bike" -- Randal L. Schwartz

Дееба... чувствам се все едно обяснявам на майка ми как да си отвори пощата
"не работи"
WTF?!?!? к'во значи че не работи?
Не ти се компилира, дава ти грешка, вади ти грешни резултати, компютърът ти се изключва като го напишеш или на целия квартал му спира тока?
Stilgar

H0lyGanGs7eR

• Newbie
  • *
  • Благодарности
  • -Казани: 0
  • -Получени: 0
  • Публикации: 11
« Отговор #16 -: 24 Май 2010, 21:44:36 »
И аз забелязах, че не може. Исках да си кача един арч, но се отказах, защото не съм конфигурирал безжичен интернет от конзола.

echeveria

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 72
  • -Получени: 93
  • Публикации: 4836
« Отговор #17 -: 24 Май 2010, 22:48:28 »
H0lyGanGs7eR написа:
Цитат
И аз забелязах, че не може. Исках да си кача един арч, но се отказах, защото не съм конфигурирал безжичен интернет от конзола.

За виртуалка или за реална инсталация ли се притесняваш?
Днес Печатарите използват парите за да купят мозъците на онези, които ги превъзхождат, за да ги накарат да им служат и така да се превърнат в жертва на посредствеността. Това ли е причината, поради която ги наричате благо?
<iframe src="http://www.corbindavenport.com/ubuntu/widget.html" style="width:

H0lyGanGs7eR

• Newbie
  • *
  • Благодарности
« Отговор #18 -: 25 Май 2010, 00:31:59 »
На виртуалката си има интернет, мисля че virtualbox го задава като dhcp. За инсталацията ми е проблема, аз досега система, без x не съм работил. Сещам се сега да проверя поне дали модула rt73usb го има в base-devel, че ако го няма става още по-сложно

echeveria

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 72
  • -Получени: 93
  • Публикации: 4836
« Отговор #19 -: 25 Май 2010, 07:26:37 »
Е ся, що не си сложиш графика? Той Арч няма проблеми с графиката, инсталира си се най нормално. Ако безжичната ти е на DHCP трябва да се върже ако модула е правилен. Ако все пак не ще прасни му един кабел в мрежовата до края на инсталацията и си сложи графика, каквато ти е удобна.
Днес Печатарите използват парите за да купят мозъците на онези, които ги превъзхождат, за да ги накарат да им служат и така да се превърнат в жертва на посредствеността. Това ли е причината, поради която ги наричате благо?
<iframe src="http://www.corbindavenport.com/ubuntu/widget.html" style="width:

H0lyGanGs7eR

• Newbie
  • *
  • Благодарности
« Отговор #20 -: 25 Май 2010, 15:14:21 »
няма как да вържа кабела, то е PC, не е лаптоп, нямам кабел в стаята. имам WEP парола и не знам въобще дори ще разпознае адаптера. Иначе, разбира се че ще си сложа графична среда, не съм мазохист :D , проблема е до там как да стигна

borovaka

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 1
  • -Получени: 48
  • Публикации: 906
« Отговор #21 -: 25 Май 2010, 17:55:39 »
Ами лошото в случая е, че нямам wifi карта на разположение за да демонстрирам как се настройва. Бих могъл чисто теоретично да покажа как става, но модула си зависи от самият чип на картата. В wiki страницата на Арч има много добра информация относно wifi модулите и настройката както конзолно така и през Network Manager и Wicd.
Ще се постарая да намеря карта и да демонстрирам как се настройва wifi все пак.
Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

smarfy02

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 13
  • Публикации: 907
  • https://www.facebook.com/pages/Стилияне-ние-сме-с-
    • smarfy02
Re:Arch - въведение
« Отговор #22 -: 18 Март 2011, 22:07:35 »
здр,коит от всички пакети трябва да маркирам , защото инсталацията на гноме е много бавна?
https://www.facebook.com/pages/Стилияне-ние-сме-с-теб-Победата-е-твоя/

dracyla

• Newbie
  • *
  • Благодарности
  • -Казани: 2
  • -Получени: 3
  • Публикации: 29
Re: Arch - въведение
« Отговор #23 -: 21 Декември 2012, 14:26:10 »
Здравейте драги съфорумници ,

Реших да мина на Арч линукс , но имам леки проблеми при инсталацията.
При самата инсталация искам да използвам Графината инсталация ( както е показано в урока ) и която се стартира с /arch/setup ...
а не да правя всички промени по конзолатат.... Та тук идва и проблема ... нищо не се случва след катао напиша /arch/setup , такъв файл не съществува. Може ли някой да ми помогне с този проблем или да ме упъти какво точно да направя за да видя графичната инсталация.

Благодаря !!!

borovaka

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 1
  • -Получени: 48
  • Публикации: 906
« Отговор #24 -: 21 Декември 2012, 15:44:23 »
Вече няма графичен инсталатор. Можеш да видиш стъпките за инсталация тук: https://wiki.archlinux.org/index.php/Installation_Guide
Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

dracyla

• Newbie
  • *
  • Благодарности
  • -Казани: 2
  • -Получени: 3
  • Публикации: 29
« Отговор #25 -: 21 Декември 2012, 19:43:20 »
Точно това не исках да правя, но май няма как :)

Благодаря!