Автор Тема: Arch - въведение  (Прочетена 4299 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

tenax

• Jr. Member
  • **
  • Благодарности
  • -Казани: 1
  • -Получени: 0
  • Публикации: 87
Arch - въведение
« -: 04 Май 2010, 12:49:52 »
** Тази тема дискутира:: Arch Linux - въведение**
Автор: Borislav Anchev
« Последна редакция: 10 Май 2015, 22:52:38 от Avalanche »

echeveria

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 72
  • -Получени: 93
  • Публикации: 4836
Отг: Arch - въведение
« Отговор #1 -: 04 Май 2010, 14:05:38 »
Еми боровак едно голямо браво и благодаря, Продължавай в същия дух и не се отказвай. С не търпение очакваме пакман частта.
Днес Печатарите използват парите за да купят мозъците на онези, които ги превъзхождат, за да ги накарат да им служат и така да се превърнат в жертва на посредствеността. Това ли е причината, поради която ги наричате благо?
<iframe src="http://www.corbindavenport.com/ubuntu/widget.html" style="width:

kosboss

• Newbie
  • *
  • Благодарности
  • Публикации: 34
    • Личен блог
Отг:Arch - въведение
« Отговор #2 -: 04 Май 2010, 17:18:02 »
-Поздравявам те за урока.
-Любопитно ми е коя програма си използвал за запис на видеото при правенето на урока?

borovaka

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Получени: 48
  • Публикации: 906
« Отговор #3 -: 04 Май 2010, 17:31:34 »
recordMyDesktop съм използвал за записа, след това avidemux за конвертиране, а инсталацията е през VirtualBox.
Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

echeveria

• Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #4 -: 04 Май 2010, 17:36:39 »
Айде да те помоля нещо.Понеже тука са все предимно убунтари и дебианци хайде в някой урок да засегеш как се подкарва нет под твоето диство мисля че ще е интересно за хората които ще го пробват. Говоря за различни типове връзки де.
Днес Печатарите използват парите за да купят мозъците на онези, които ги превъзхождат, за да ги накарат да им служат и така да се превърнат в жертва на посредствеността. Това ли е причината, поради която ги наричате благо?

borovaka

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Получени: 48
  • Публикации: 906
« Отговор #5 -: 04 Май 2010, 17:45:56 »
Ок. Аз в този урок съм споменал как се настройва Лан картата (статично Ip и DHCP сървър). Ще направя и един отделен относно pppoe, wifi може и Network Manager да сложа понеже хората които ползват убунту им е любим инструмент :)
Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

echeveria

• Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #6 -: 04 Май 2010, 18:17:31 »
Ами, какво ти пука какво ние ползваме. Направи си го по твоя начин или арчовски такъв. Нали за това е разнообразието.

wuser

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 85
  • -Получени: 49
  • Публикации: 2761
« Отговор #7 -: 09 Май 2010, 19:43:24 »
Боровак ще си призная, че гледах видеото няколко дни преди официалния анонс. Тогава избухна спор в XMPP с tyuio, че се казва Арх, а не Арч. Благодаря ти за две неща. Първо, че си бил търпелив и подробен. С подобни дистрибуции е невъзможно иначе да се разбере. Второто, че ми върна младоста. Сякаш през цялото време гледах собствените си преживявания със Слака. Преди не бях виждал това дистро работещо и не знам нарочно ли е търсено приличието, но всичко едно към едно може да се приложи с добрия, стар и все още готин Слак. Благодаря!
Мъдростта на патилото
Perl Monks: PHP - it's "training wheels without the bike" -- Randal L. Schwartz

Дееба... чувствам се все едно обяснявам на майка ми как да си отвори пощата
"не работи"
WTF?!?!? к'во значи че не работи?
Не ти се компилира, дава ти грешка, вади ти грешни резултати, компютърът ти се изключва като го напишеш или на целия квартал му спира тока?
Stilgar

H0lyGanGs7eR

• Newbie
  • *
  • Благодарности
  • -Казани: 0
  • Публикации: 11
« Отговор #8 -: 23 Май 2010, 23:40:52 »
Добре си се постарал, имаш и търпение! Ако приемаш съвети, ето ти един от мен. Не знам дали става през vbox, но в следващото видео, дай малко информация как се процедира с конфигурирането на wireless връзки и интернета като цяло преди да е качена графична среда.Видях, че търсиш хора да ти помагат, аз не съм голям специалист, но с радост, ще помогна с каквото мога! Успех!

echeveria

• Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #9 -: 24 Май 2010, 08:22:23 »
какво за vbox?

H0lyGanGs7eR

• Newbie
  • *
  • Благодарности
  • -Казани: 0
  • Публикации: 11
« Отговор #10 -: 24 Май 2010, 11:14:48 »
VirtualBox , не сайта с клипчетата :)

wuser

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #11 -: 24 Май 2010, 11:23:00 »
Бе и аз така си помислих, че става въпрос за онова тъпо място и нещо не вързах смисъла. Понеже на настолната машина нямам безшнурия, а лаптопите ми са слабички и няма да понесат натоварване на виртуализацията (най-силния от тях е на 1,2 и 768 овни) няма да мога да го направя. Обаче мисля, че начинанието е безсмислено, защото там се виртуализират мрежовите адаптери, а не се ползват физическите, сиреч ситуацията не би била реална в общи линии. Предствави си какво зверско, ядрено паникьосване би се получил, ако изведнъж превключванията започнат да се контролират от две системи.
Мъдростта на патилото

"не работи"
Не ти се компилира, дава ти грешка, вади ти грешни резултати, компютърът ти се изключва като го напишеш или на целия квартал му спира тока?
Stilgar

echeveria

• Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #12 -: 24 Май 2010, 12:53:11 »
виртуалбокс не може да натройва безжична щото пряко не конпактува с хардуера госта в машината. Не е и нужно понеже той ползва нета на самата систена домакин така че...
Колкото до уроците на боровака най вероятно ще покаже как става това в реално време понеже самата инсталация няма как да е филмирана без виртуалка а той другите уроци най вероятно ще си ги направи в неговата инсталация която ползва. ЮНе мога да го питам лично щото в линукс-бг от където го познавам вече не ходя а тук не се засичаме. Той ще си каже де.

wuser

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #13 -: 24 Май 2010, 13:39:18 »
Цитат

borovaka

Re: как да си изтрия акаунта в този сайт?
« Отговор #20 -: Май 23, 2010, 19:29 »

А да попитам някой желаещ да му помогне за сайта му с уроци има ли?
Аз малко не сериозно постъпих там пуснах едно уроче а другите ги бавя ама мисля тези дни да продължа.
Между другото много полезни неща са качили там.

Мъдростта на патилото

"не работи"
Stilgar

echeveria

• Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #14 -: 24 Май 2010, 13:53:39 »
абе вие в тая тема ли го обсъждате това бре гоше?