Автор Тема: Домашен сървър - част 2  (Прочетена 4991 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

chocho

• Jr. Member
  • **
  • Благодарности
  • -Казани: 0
  • -Получени: 0
  • Публикации: 65
Отг:Re:Домашен сървър - част 2
« Отговор #15 -: 27 Април 2010, 20:32:20 »
Само да  вметна по повод изкривените крачета на процесора(ако ви се случи разбира се), сравнително лесно се изправят със върха на пиромолив. А иначе за уроците искам да кажа само едно, ПРОДЪЛЖАВАЙТЕ В СЪЩИЯ ДУХ! :) :)
Хора влизайте повече в канала ни в IRC :P

wuser

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 85
  • -Получени: 49
  • Публикации: 2761
« Отговор #16 -: 02 Май 2010, 21:37:08 »
Нямаше ме на линия две седмици и не съм видял отговора ти. Да и аз имам два такива случаи, когато съм се отървавал с тънко острие и внимателно пипане. И все пак не мисля, че е никак безопасно. Ще продължаваме Чочо, само кажи, какво те интересува, за да знаем можем ли да отговорим на изискването.
Мъдростта на патилото
Perl Monks: PHP - it's "training wheels without the bike" -- Randal L. Schwartz

Дееба... чувствам се все едно обяснявам на майка ми как да си отвори пощата
"не работи"
WTF?!?!? к'во значи че не работи?
Не ти се компилира, дава ти грешка, вади ти грешни резултати, компютърът ти се изключва като го напишеш или на целия квартал му спира тока?
Stilgar

chocho

• Jr. Member
  • **
  • Благодарности
  • Публикации: 65
« Отговор #17 -: 31 Май 2010, 20:10:44 »
Ами аз лично се вълнувам от мрежи но каквото и да е е добре дошло :)
Хора влизайте повече в канала ни в IRC :P

131317

• Newbie
  • *
  • Благодарности
  • Публикации: 2
Отг:Домашен сървър - част 2
« Отговор #18 -: 24 Юли 2010, 18:42:05 »
Ей чички, супер сте, ама сте и малко схванати в ръцете  :laugh:   :silly:  :laugh:
Иначе видеото е много добре!

echeveria

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 72
  • -Получени: 93
  • Публикации: 4836
« Отговор #19 -: 24 Юли 2010, 21:45:12 »
131317 написа:
Цитат
Ей чички, супер сте, ама сте и малко схванати в ръцете  :laugh:   :silly:  :laugh:

след толкова бира всеки нормален е схванат :)
Скоро продължение
Днес Печатарите използват парите за да купят мозъците на онези, които ги превъзхождат, за да ги накарат да им служат и така да се превърнат в жертва на посредствеността. Това ли е причината, поради която ги наричате благо?
<iframe src="http://www.corbindavenport.com/ubuntu/widget.html" style="width:

federer_11

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Получени: 1
  • Публикации: 931
  • ULTRAS LEVSKI
« Отговор #20 -: 25 Юли 2010, 14:33:54 »
echeveria написа:
Цитат
131317 написа:
Цитат

след толкова бира всеки нормален е схванат :)
Скоро продължение

Айде стига де, колко бира пиеш?  :P
(x)HTML, CSS, PHP, MySQL, XML, WML, JavaScript (jQuery)

roast_boy

• Newbie
  • *
  • Благодарности
  • Публикации: 25
« Отговор #21 -: 25 Юли 2010, 22:37:16 »
А дано е по-скоро :)

Raicho

• Гост
« Отговор #22 -: 14 Октомври 2010, 21:30:47 »
О хора вие 1 час редите един комп :D смятай... Се пак добре е обяснено но нещата с jumper незнам дали ги обяснихте почнахте да научквате hddlet swpower и другите ок знаещите който вече са редили един път комп ще го направят ще си играят и ще го направят ама ако някой новак опита това нещо и сложи не на 3.5 v а на 5 нещата може да станат и фатални друго също искам да спомена точно там те като извадиха биос батерията забелязахте ли, че годинтата стана 1999 дата на производство на компютъра по принцип като си закупите комп ви го продават с defaut настройки на биоса това, ще рече без парола на него така, че ако някой извади батерята си да не се шашне, че после няма парола ако си е сложил :D Друго не показаха начин как може да слушате само от cd музика без да ви трябва windows само cd и диск на дъните платки по принцип има тази опция.Също така можеше да покажат и audio config което е възможно пак със jumpers но те обещаха, че ще има още уроци пичове да не си помислите, че ви критикувам не просто казвам какво сте пропуснали за да го обясните в следващите уроци очаквам ги с нетърпение  ;)

wuser

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #23 -: 14 Октомври 2010, 22:37:21 »
Благодаря! Все пак обаче не можем да кажем всичко само в час време. Гледахме да наблегнем на най-важното.
Мъдростта на патилото

"не работи"
Не ти се компилира, дава ти грешка, вади ти грешни резултати, компютърът ти се изключва като го напишеш или на целия квартал му спира тока?
Stilgar

n3mo

• Full Member
  • Благодарности
  • -Казани: 3
  • -Получени: 3
  • Публикации: 117
« Отговор #24 -: 14 Октомври 2010, 22:37:38 »
Райчо, приятелю, говорим за сървър, какви windows-и , какво слушане на музика и подобни. Поздрави.
I don't wanna be just a memory...

xxTTcc

• Sr. Member
  • Благодарности
  • -Казани: 21
  • -Получени: 10
  • Публикации: 414
  • Logged as root
Re:Домашен сървър - част 2
« Отговор #25 -: 23 Март 2011, 18:47:43 »
Говорейки за вниманието при вадене на процеоса. Едно време имах едно AMD на 200МHz. И понеже му се потроши оригиналния вентил му сложих един бая по голям радиатор. И един ден когато трябваше да го вадя точно се беше слепил и понеже голям радиатор не можех да стигна до лостчето. И го изкормих "без да искам" и да видите после как се изправят крачета с химикалка.
Прочети правилата, потърси и попитай!

wuser

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #26 -: 23 Март 2011, 23:35:15 »
Аз за тая цел ползвам нож и повишено внимание, че едно да иде, отива целия процесор. Абсолютно прав си, че когато се размонтира процесор трябва да се внимава много, ако не искаме да имаме парче неизползваемо стъкло с големината на половин пощенска марка ;)
Мъдростта на патилото

"не работи"
Stilgar

xxTTcc

• Sr. Member
  • Благодарности
  • -Казани: 21
  • -Получени: 10
  • Публикации: 414
  • Logged as root
« Отговор #27 -: 24 Март 2011, 11:31:58 »
Ех мочета с тоя урок все едно гледам моята борба. Един приятел реши да си ъпгрейдне компа, и отидох да му го зглобя. А кутийката му беше някава дето е като мексико сити. 20 милиона на малка площ. Минах през всички кръгове на ада. Склед поставянето на всеки компонент имаше борба. В единия случай единственото място на което можеше да се сложи харда защото ставаше така, че там се застъпваше с куплонга на захранването и не можеше да влезе. Пак беше дърт IDE. А на долното където влизаше не стигаше до до cd-то. Мъка мъка. А процесора беше от най шибания възможен начин който интел са измислели за поставянето на процесор. 4 крачета които трябва влизат на принципа на щракването. Винаги 3 влизаха и четвъртото не може. И трябва да ги развъртиш с полувин оборот. И после почва едно развърта и завъртане. Смърт. Това не без коментар. AMD просто слагаш и щракваш лоста и всичко е тип топ. Хайде момчета. Чакаме още хардуерни уроци.
Прочети правилата, потърси и попитай!

tongois

• Newbie
  • *
  • Благодарности
  • -Получени: 1
  • Публикации: 29
« Отговор #28 -: 18 Юни 2011, 23:24:39 »
Кога ще продължите със уроците, а именно инсталиране на ОС - това може да не е урок. Интересува ме как ще свържете нета в 2-те карти и как ще настройте сървара към клиентите и какви привилегии ще имат те и как да ги контролирате. Може би още 1-2 урока за това много ще съм ви благодарен.  :o

TheManInBlack

• Newbie
  • *
  • Благодарности
  • Публикации: 24
« Отговор #29 -: 21 Август 2011, 17:14:14 »
Кога ще продължите със уроците, а именно инсталиране на ОС - това може да не е урок. Интересува ме как ще свържете нета в 2-те карти и как ще настройте сървара към клиентите и какви привилегии ще имат те и как да ги контролирате. Може би още 1-2 урока за това много ще съм ви благодарен.  :o
И аз чакам да видя как ще се свърже нета през двете мрежови карти