Автор Тема: Домашен сървър - част 1  (Прочетена 9245 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

echeveria

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 72
  • -Получени: 93
  • Публикации: 4836
Отг:Домашен сървър - част 1
« Отговор #45 -: 29 Юли 2010, 11:31:01 »
wuser  не е избягал аз се махнах макар че не макараха да се върна по ред причини макар че сега само спамя и се заяждам май :)
Тоест  tyuio (linux-bg) = echeveria(nau4i.me)! Ако Мирчо не изпълни обещанието си за което говорихме на инсталфеста във ФНИ няма смисъл да стоя на онова мъртво място.
Днес Печатарите използват парите за да купят мозъците на онези, които ги превъзхождат, за да ги накарат да им служат и така да се превърнат в жертва на посредствеността. Това ли е причината, поради която ги наричате благо?
<iframe src="http://www.corbindavenport.com/ubuntu/widget.html" style="width:

borovaka

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 1
  • -Получени: 48
  • Публикации: 906
« Отговор #46 -: 29 Юли 2010, 23:44:55 »
Е за теб знам то се дигна шум :)
Ама и go_fire (wuser) си замина само не разбрах защо се разсърди.
echeveria тази дни ще запиша и другите уроци за Arch, пиши ми един лс с настройките с които ги кодирате да ги направя и направо да ги кача на ftp-то.
Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

kerkenez

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 2
  • -Получени: 14
  • Публикации: 1205
« Отговор #47 -: 30 Юли 2010, 01:15:45 »
Настройките са
video: MPEG-4 AVC (x264) - в configure може да вдигнеш качеството ако излиза пикселизирано
audio: AAC (Faac) - bitrate 128 е добре
format: mp4
с avidemux е най-лесно.

echeveria

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 72
  • -Получени: 93
  • Публикации: 4836
« Отговор #48 -: 30 Юли 2010, 12:22:36 »
Следвай инструкцията на керкенез аз ползвам менцодера за това ама няма графика и трябва да си пи6е6 скрипт. гоу файър ще си дойде не го слушай него :) много му се насъбра.
Днес Печатарите използват парите за да купят мозъците на онези, които ги превъзхождат, за да ги накарат да им служат и така да се превърнат в жертва на посредствеността. Това ли е причината, поради която ги наричате благо?
<iframe src="http://www.corbindavenport.com/ubuntu/widget.html" style="width:

wuser

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 85
  • -Получени: 49
  • Публикации: 2761
« Отговор #49 -: 30 Юли 2010, 13:19:38 »
@borovaka

Както е очевидно Олег е много по-навътре в темата по мен и на ЛС ме убеди, че говоря глупости, което е и съвпадение с написаното от теб.

А за  " Линукс за българи " . Нещо съм взел да пищиствам напоследък и да не си трая. Имаше новина, че Дел се отказва от Вин. По между другото после имаше обратната, а пък вчера, че пак се връщалина Убунту. Ега ти сапунения сериал ;)

Та в тая тема имаше около 40-50 коментара. Run_time обяви Гимп за боклук (Гимп и Дел???), аз го оборих, включи се и профи на моя страна с много обосновано изказване. Рън тайм продължи с глупостите въпреки това. По между другото изобщо не му прави чест, защото същия преди дни се застъпи за ОО.о. Мени си мнението като времето.

Обаче, за да прелее чашата беше необходим Шошон, които каза, че съм гонил хората от  " Линукс за българи " , имало стотици оплаквания от мен и като цяло съм бил гамен.

Тогава им казах, че явно съм сбъркал мястото, защото си мислех, че е  " Линукс за българи " , казах им, че са много зле и ще ги освободя от присъствието си, щом съм толкова нежелан.

Ами това е. Поредният флейм. Не съм си трил рега от там и има вероятност да се върна, ама за сега ще ги оставя да си живуркат необезпокоявани. Да си се заблуждават, колкото искат.

По между другото тук не съм споменавал с какъв прякор се подвизавам по останалите форуми, как разбра? Ечеверия знае, ама то с него сме градски почти.
Мъдростта на патилото
Perl Monks: PHP - it's "training wheels without the bike" -- Randal L. Schwartz

Дееба... чувствам се все едно обяснявам на майка ми как да си отвори пощата
"не работи"
WTF?!?!? к'во значи че не работи?
Не ти се компилира, дава ти грешка, вади ти грешни резултати, компютърът ти се изключва като го напишеш или на целия квартал му спира тока?
Stilgar

borovaka

• Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #50 -: 30 Юли 2010, 16:13:29 »
Познах те на клипа :)
То големи манджи са станали пак в linux-bg значи :)
Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

chocho

• Jr. Member
  • **
  • Благодарности
  • -Казани: 0
  • -Получени: 0
  • Публикации: 65
« Отговор #51 -: 30 Юли 2010, 18:02:04 »
Всичкото хубаво само че, какво става със видео уроците за линукс питам аз :)
Хора влизайте повече в канала ни в IRC :P

borovaka

• Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #52 -: 30 Юли 2010, 18:04:28 »
До няколко дни ще кача поредицата за Arch, след това когато ми остане време ще направя и за Федора.
Само една предварителна уговорка, не разполагам в момента с wifi карта и ще е малко теоретично подкарването :)

chocho

• Jr. Member
  • **
  • Благодарности
  • Публикации: 65
« Отговор #53 -: 30 Юли 2010, 19:06:17 »
Няма страшно, важното е да ги качиш час по скоро, че ми е интересно макар да не ползвам нито един от 2-та...
 Успех !
Хора влизайте повече в канала ни в IRC :P

Tuchkata

• Jr. Member
  • **
  • Благодарности
  • Публикации: 97
« Отговор #54 -: 30 Юли 2010, 19:36:30 »
супер, че ще има и за Федора !!! Поздравления, borovaka ! Чакам уроците с нетърпение ;)