Автор Тема: филми на тема компютри  (Прочетена 5417 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

karch0

• Newbie
  • *
  • Благодарности
  • -Казани: 0
  • -Получени: 0
  • Публикации: 3
Re: филми на тема компютри
« Отговор #15 -: 07 Юли 2017, 20:07:18 »
То във филм да говорят за програмиране малко трудно. Ще гледаме jQqury кодове и ще ни държат в напрежение през цялото време :D По-добре нещо биографично, например този за апъл, въпреки че много хора не харесват марката.
Има разлика между това да си програмист и да създаваш иновации. Преди да става дума за "създаване" ние трябва да сме наясно, какво искат хората? Този въпрос звучи смешен! Какво искат жените?  Същото, което искат всички хора - никой не знае какво е то. В завършен вид един продукт е далеч повече, от това, което е бил още като идея и точно той е това което искат хората. Ето премери: кой е измислил мишката - нещо толкова просто, а какво ползване има в момента.  Кой е подредил буквите по клавиатурата? Как ще докажете, че в нея има излишни клавиши? Всеки прави някакви програми и се радва на тях, защото се е трудил, но истинската им стойност е равна на броя от  хората, които ще ползват програмата. Създайте полезна програма без която хората не могат и ще имате повод за гордост.
Както Стив Джобс е казал. "Дизайнът не е само как изглежда или как се усеща нещо. Дизайнът е как то работи." От гледна точка на програмирането не е така, но той друго има предвид. Може да напишеш код за 5 дена и после за да промениш нещо малко, да ти отнеме 10 дена - това е дизайна.
Та за филмите имах предвид, че е не е толкова интересно "да програмираш нещо", а "какво ще бъде това нещо". Ако можем да създаден всичко, то какво ще създаден? Аз искам няколко програми: да вкарам в нея 2 заглавия на филми, които ми харесват и тя да каже, кои друго филми ще ми харесват. Същото го искам и за музиката. Да дам 2-3 линка със статии или видеа, които ми харесват и тя да покаже други. Да поставиш едно стихотворение на Вазов и тя да напише други, които да са със същия стил. Та, ако говорим за компютърна мощ и възможности, аз това виждам.
За това което мисля, ето няколко цитата:
Steve Jobs:
Цитат
Не живей според мислите и очакванията на другите!
Не позволявай шумът от мненията на хора да заглуши твоя собствен вътрешен глас!
Имай смелостта да следваш сърцето и интуицията си.
Никола Тесла
Цитат
Настоящето е ваше, но бъдещето мое
Айнщайн
Цитат
Фантазията е по-важна от знанието
Ето други подобни:
Цитат
Върши онова, в което вярваш и вярвай в това, което вършиш.
Ти си роден, като оригинал, не умирай като копие
Трябва да бъдете промяната, която искате да видите в света
Ако всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно.
Човешкия ум има 3 ключа които отключват всичко – знание, мисъл въображение – всичко е в тях.
Във филм за Стив Джобс, точно това се разглежда - той не е позволявал на хората да пренебрегват неговите идеи и в крайна сметка в това е бил неговия успех. Дори е казал, че не търси хора, с които да се отнася добре, а да ги направи още по-добри в работата им.
Поради всички тези неща, мисля че биографичните филми са сходни с дейностите компютри, програмиране, дизайн, защото засягат велика личност, която носи със себе си промяната.
Когато на теория трябва да работи, то на практика не работи. Когато на практика работи, то теорията не може да обясни защо