Автор Тема: филми на тема компютри  (Прочетена 5419 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

qwerty

• Full Member
  • Благодарности
  • -Казани: 0
  • -Получени: 0
  • Публикации: 176
филми на тема компютри
« -: 08 Април 2010, 17:50:31 »
Здравейте, я кажете няколко филмчета на тема компютри, програмиране, но да са така по реални работите, а не някакви измислици както в hackers 1 като откриха 56kbs модем и полудяха.Ако са документални най - добре :)

Stilgar

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Получени: 42
  • Публикации: 1406
    • The Sietch
Отг: филми на тема компютри
« Отговор #1 -: 08 Април 2010, 17:54:10 »
Най-големият филм по темата - Пиратите от силициевата долина (Pirates of Silicon Valley). Според мен на интервютата за работа като програмист или дизайнер трябва да задават въпроси по съдържанието на този филм.

Digital_Person

• Full Member
  • Благодарности
  • -Казани: 1
  • Публикации: 115
« Отговор #2 -: 08 Април 2010, 17:59:44 »
Pirates of Silicon Valley онзи ден го гледах много ми харесва може да видиш и този в замунда го има Linux The Rise Revolution OS.
Който никога не е грешил,
никога не е опитвал
нещо ново.

metost

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 13
  • -Получени: 41
  • Публикации: 764
« Отговор #3 -: 08 Април 2010, 19:55:11 »
Мога да препоръчам на всички Antitrust даста добро филмче.

Ето и резюме:  Майло Хофман е млад и талантлив дизайнер на компютърен софтуер, който заедно с близкия си приятел Теди е на път да създадe високотехнологична компютърна компания. Но Майло получава много изкушаващо предложение от Гари Уинстън - прочут гений в света на дигиталните технологии, превърнал компанията си в една от най-богатите и мощни компютърни фирми в света. Офертата е прекалено добра, за да бъде изпусната и Майло и приятелката му Алис Пулсън се преместват в Силиконовата долина… Но той подценява безмилостността на водещата софтуерна индустрия и скоро е шокиран от зловещите скрити подбуди на Уинстън да остане на върха...

Историята звучи позната нали?  :)
(рɐǝɥ ɹпoʎ uɹпʇ ʇ,uoр)

Stilgar

• Hero Member
  • Благодарности
    • The Sietch
« Отговор #4 -: 08 Април 2010, 20:35:59 »
Revolution OS е леко скучен филм. Все едно гледам реклама на Lunix.

qwerty

• Full Member
  • Благодарности
  • Публикации: 176
« Отговор #5 -: 08 Април 2010, 20:58:38 »
аз смянам, че Antitrust е прекалено преувеличен.Кога някой ще убива хора, зада им вземе сорс кода?

misq

• Гост
« Отговор #6 -: 09 Април 2010, 00:10:53 »
това че ти мислиш нормално не значи че и другите  са така за това сме хора и сме различни ... едни карат джипове други ровят по кофите ...

щи дам едно примерче

върва си аз спокойно по патриарха ... пеша към попа ... по тротоара и нещеш ли една бабка с някво високо голямо старо скърцащо колело се изтреля с мн голяма скорост .. щешпе ме отнесе .. за малко да ме блусне .. а беше баба на 70 г сигурно и беше яко засилила ...

що за ъкъл има тая жена .. ела ми обясни :D

deadlikeme

• Full Member
  • Благодарности
  • -Получени: 1
  • Публикации: 164
« Отговор #7 -: 09 Април 2010, 08:43:12 »
Спорт за здраве му викат. Като е на 70 кво да легне да умира ли ? Аз се чудя на твоя акъл в последните месеци ама...

Stilgar

• Hero Member
  • Благодарности
    • The Sietch
« Отговор #8 -: 09 Април 2010, 10:14:00 »
Стига се обяснявай! Не разбра ли, че работи като програмист във фирма с много добри програмисти! Седнал deadlikeme да му държи сметка...

wuser

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 85
  • -Получени: 49
  • Публикации: 2761
« Отговор #9 -: 09 Април 2010, 18:29:33 »
Stilgar забравих да те питам вчера, какво хвалиш хакерит? Аз пък на твоя акъл се чудя. В тоя филм разказват какъв интригант, говедо и търгаш е твоя идол дето не можеш да заспиш преди да прочетеш три молитви за здравето му?!?
Мъдростта на патилото
Perl Monks: PHP - it's "training wheels without the bike" -- Randal L. Schwartz

Дееба... чувствам се все едно обяснявам на майка ми как да си отвори пощата
"не работи"
WTF?!?!? к'во значи че не работи?
Не ти се компилира, дава ти грешка, вади ти грешни резултати, компютърът ти се изключва като го напишеш или на целия квартал му спира тока?
Stilgar

Stilgar

• Hero Member
  • Благодарности
    • The Sietch
« Отговор #10 -: 09 Април 2010, 21:27:50 »
Хакери?

Във филма, който аз съм препоръчал се разказва леко украсена ИСТИНСКАТА история на персоналните компютри както ги познаваме днес. Разказва се за хора с визия, които могат да познаят нещата, които ще променят света. Разказва се за идеите, които не можеш да ги затвориш и да ги притежаваш. Разказва се как 10тина гениални човека водени от 2ма гениални лидери променят света. Разказва се за сблъсъка на 2мата най-големи в компютърния бизнес.

Ако си мислиш, че Bill Gates е отрицателен герой в този филм значи нищо не си разбрал от него.

DrunkMaster

• Full Member
  • Благодарности
  • Публикации: 204
Отг:филми на тема компютри
« Отговор #11 -: 12 Април 2010, 19:24:30 »
In the Realm of the hackers  :)

echeveria

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 72
  • -Получени: 93
  • Публикации: 4836
« Отговор #12 -: 16 Април 2010, 00:16:38 »
Не е баш по темата, но препоръчвам филма Helvetica особено за дизайнери но не само.
Днес Печатарите използват парите за да купят мозъците на онези, които ги превъзхождат, за да ги накарат да им служат и така да се превърнат в жертва на посредствеността. Това ли е причината, поради която ги наричате благо?
<iframe src="http://www.corbindavenport.com/ubuntu/widget.html" style="width:

DrunkMaster

• Full Member
  • Благодарности
  • Публикации: 204
« Отговор #13 -: 22 Април 2010, 19:55:30 »
От къде да си намеря субтитри за хакери от замундата - HD, че тея дето ми ги предлагат от там не отговарят(имат голямо закъснение)?

kerkenez

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 2
  • -Получени: 14
  • Публикации: 1205
« Отговор #14 -: 22 Април 2010, 20:07:05 »
DrunkMaster написа:
Цитат
От къде да си намеря субтитри за хакери от замундата - HD, че тея дето ми ги предлагат от там не отговарят(имат голямо закъснение)?

Има сайтове за субтитри, сигурно там има субтитри : ) Ако не, разгледай в коментарите, нищо чудно някой да ги е пригодил.