Автор Тема: HTML за начинаещи - част 6  (Прочетена 4436 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

bbc91

• Newbie
  • *
  • Благодарности
  • -Казани: 0
  • -Получени: 0
  • Публикации: 17
HTML за начинаещи - част 6
« -: 29 Март 2010, 15:08:47 »
** Тази тема дискутира:: HTML за начинаещи - част 6 **
Автор: Georgi Ivanov
« Последна редакция: 06 Май 2015, 20:41:14 от Avalanche »

dj_deutschi

• Гост
Отг:HTML за начинаещи - част 6
« Отговор #1 -: 14 Април 2010, 15:57:35 »
Урока сравнително добре, но като информация за човек, който не разбира HTML доста кофти.
alt - тага (alternative) означава, че текста ще се показва ако пътят до снимката е невалиден.

Това с големината на файловете при gif, jpg, png малко объркано беше обяснено.

А за текст ... можеше примерно да подготвиш текста преди урока (или поне loreipsum да беше ползвал). А и самия текст е добре да стои в параграфи, за да се позиционират по-добре без значение дали ще се ползва css или не.

" са ше видите за какво ви говоря "
 " значи "
без коментар

И какво е това - ако искам сайта ми да има дизайн трябва да ползвам Photoshop, GIMP etc. - принципно мога да имам дизайн и без изображения. Layout идва от html, защото с това структурираш информацията на страницата (текст, изображения и т.н.)

bbc91

• Newbie
  • *
  • Благодарности
  • Публикации: 17
« Отговор #2 -: 14 Април 2010, 17:34:44 »
Аз осъзнах че просто не ме бива да предавам и се отказах  :dry:

echeveria

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 72
  • -Получени: 93
  • Публикации: 4836
« Отговор #3 -: 14 Април 2010, 17:37:23 »
М не се отказвай просто така! Сега само че направи план за това какво 6те говориш или суров материал и го дай да го рецензираме иам хора за това. Аз самия понякога правя по 5-6 дубала на филм за да стане горе долу и пак не съм доволен ако знаеш в следващото ни видео какви издънки има ще се смееш но...
Направи си план даи тестов урок за следващите нива и ще те коригираме ако искаш?
Пнякога да знаеш нещо и д аможеш да го предадеш правилно са две мнооого ралични неща но не значи че не се учат ;) Сега за паразитизмите в езика, повечето ги имаме и е тругно да се освободим току така, аобаче това е един от начините са се чуеш и видиш и да приемеш правилата и да ги спазваш.
Днес Печатарите използват парите за да купят мозъците на онези, които ги превъзхождат, за да ги накарат да им служат и така да се превърнат в жертва на посредствеността. Това ли е причината, поради която ги наричате благо?
<iframe src="http://www.corbindavenport.com/ubuntu/widget.html" style="width:

dj_deutschi

• Гост
« Отговор #4 -: 14 Април 2010, 19:05:31 »
bbc91 написа:
Цитат

Нямах предвид да се отказваш, просто да структурираш това, което ще предаваш - не е срамно дори да четеш - важното е това, което ще предадеш да е разбираемо за този, който ще го гледа.

sadjata

• Sr. Member
  • Благодарности
  • -Казани: 16
  • -Получени: 6
  • Публикации: 265
« Отговор #5 -: 14 Април 2010, 21:44:01 »
bbc91

Няма смисал да се отказваш,според мен уроците ти станаха добре като за начинаещи.Така го знаеш,така го казваш и така го правиш.Тук има и други хора който знаят повече от теб но не правят уроци  :)  .Така че ако ти харесва да правиш уроци продължавай,а за тези който искат да научат нещо повече да вземат да почетат малко,а не само да чакат на готово.

Ето един линк който може да ви е полезен:

http://www.v111p.com/f1-bg/xhtml1#elements

Moeto_ime

• Newbie
  • *
  • Благодарности
  • Публикации: 1
« Отговор #6 -: 15 Април 2010, 23:37:24 »
Чакаме следващите уроци. :)

Beringer

• Newbie
  • *
  • Благодарности
  • Публикации: 13
« Отговор #7 -: 21 Април 2010, 01:02:58 »
Изобщо не се отказвай, ами я довърши тази серия, така и така си я започнал и след това ще метна една сериика за CSS

Ivo

• Newbie
  • *
  • Благодарности
« Отговор #8 -: 02 Май 2010, 12:31:04 »
--Редактирано-- Споко, не се излагаш ти ако те е срам за няколкото правописни грешки. Подобни плюмки има от самото начало в гаттака.еу. Не разбирам защо повечето комплексирани с българския манталитет очакват подобни уроци да изглеждат като нагласена, гримирана ЧАЛГА певица по отношение езика и леките недостатъци вътре. Дори и уроците да звучат леко неформално, подобно на студент рано сутрин след тежък запой, не виждам какъв е проблема. Какво бе плюмко те интересува как изглежда езика или стила на говора или структурата на уроците. Човека след като си е направил труда ще си направи урока КАКТО МУ Е КЕФ за такива като мене които ги интересува ЕДИНСТВЕНО инфото вътре и им допада подобен стил. Ако те дразни изчезни от този сайт.--Редактирано--

subaru

• Newbie
  • *
  • Благодарности
« Отговор #9 -: 18 Май 2010, 20:52:25 »
Не се отказвай, а се хвани и я довърши тази серия. Очаквам с нетърпение следващите епизоди.

legolas

• Newbie
  • *
  • Благодарности
  • Публикации: 16
« Отговор #10 -: 29 Май 2010, 00:49:22 »
ще имали следващи уроци за HTML и CSS
Здравейте аз съм Иван  исе интересувам от  XHTML , PHP , JAVA ,JAVASCRIPT , MYSQL , C++ , LINUX , LINEAGE 2 ;)

wuser

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 85
  • -Получени: 49
  • Публикации: 2761
« Отговор #11 -: 29 Май 2010, 08:44:41 »
Всички много се надяваме, но изглежда bbc91 не се чувства сигурен в себе си и за сега не иска да продължи.
Мъдростта на патилото
Perl Monks: PHP - it's "training wheels without the bike" -- Randal L. Schwartz

Дееба... чувствам се все едно обяснявам на майка ми как да си отвори пощата
"не работи"
WTF?!?!? к'во значи че не работи?
Не ти се компилира, дава ти грешка, вади ти грешни резултати, компютърът ти се изключва като го напишеш или на целия квартал му спира тока?
Stilgar

Fresh

• Newbie
  • *
  • Благодарности
« Отговор #12 -: 09 Юни 2010, 23:03:00 »
Човек моля те продължи уроците.Това че някои не слушат внимателно не значи че нищо не се разбира.

Jester

• Newbie
  • *
  • Благодарности
Re:HTML за начинаещи - част 6
« Отговор #13 -: 27 Юли 2011, 11:02:09 »
Много ясно, че ще греши нали все пак е човек.Баце щеше да е добре да продължиш уроците...

sdshest

• Newbie
  • *
  • Благодарности
Re: HTML за начинаещи - част 6
« Отговор #14 -: 18 Април 2013, 00:23:42 »
Аз нищо не разбирам от програмиране, а с тези уроци всичко разбрах и ми беше много полезен.Добре беше да продължиш, защото ти се отдава.Мисля, че се справяш дори по-добре от някои лектори в Телерик.Който не вярва да си пусне колкото иска клипчета има онлайн на сайта им.За 2 часа урок в Телерик, при теб за 10-15мин се научава същия материал.
А човека с критиката, ако мисли че се справя по-добре да направи и той уроци, та да го видим, колко му се отдава на него.