Автор Тема: Домашен сървър - част 1  (Прочетена 9196 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

wuser

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 85
  • -Получени: 49
  • Публикации: 2761
Отг:Домашен сървър - част 1
« Отговор #30 -: 15 Март 2010, 20:53:54 »
Само да не се изненадаш, какво ще видиш ;) Тук съм пуснал, по-свободен стил от предната. Иначе вината е доста в мен. Първо две седнмици изобщо не го погледнах и второ upload-a ми е  " пИрфектен " , Ечеверия днес го теглил 8 часа от домашната ми машина. Май ако го бях метнал на флашка и след работа му го бях занесъл, по-бързо щеше да е :D
Мъдростта на патилото
Perl Monks: PHP - it's "training wheels without the bike" -- Randal L. Schwartz

Дееба... чувствам се все едно обяснявам на майка ми как да си отвори пощата
"не работи"
WTF?!?!? к'во значи че не работи?
Не ти се компилира, дава ти грешка, вади ти грешни резултати, компютърът ти се изключва като го напишеш или на целия квартал му спира тока?
Stilgar

n3mo

• Full Member
  • Благодарности
  • -Казани: 3
  • -Получени: 3
  • Публикации: 117
« Отговор #31 -: 16 Март 2010, 19:00:05 »
Урока ви е страхотен! Чакаме още уроци и спонсори за нов хардуер!  B)
I don't wanna be just a memory...

wuser

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #32 -: 17 Март 2010, 20:29:47 »
Редакция
----------

Получила се е герешка комуникация.

В момента я изправяме.
Мъдростта на патилото

"не работи"
Не ти се компилира, дава ти грешка, вади ти грешни резултати, компютърът ти се изключва като го напишеш или на целия квартал му спира тока?
Stilgar

echeveria

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 72
  • -Получени: 93
  • Публикации: 4836
« Отговор #33 -: 17 Март 2010, 20:42:09 »
Днес Печатарите използват парите за да купят мозъците на онези, които ги превъзхождат, за да ги накарат да им служат и така да се превърнат в жертва на посредствеността. Това ли е причината, поради която ги наричате благо?
<iframe src="http://www.corbindavenport.com/ubuntu/widget.html" style="width:

gatakka

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 0
  • -Получени: 19
  • Публикации: 681
« Отговор #34 -: 17 Март 2010, 20:45:53 »
Абе вие сте като малките деца бе. Пиете си пиенето заедно, видеото снимахте заедно :)
и ползвате форума за комуникация.
Големи хора сте, сещайте се.
За да знаеш трябва да питаш,
но за да знаеш някой трябва да ти отговори на питанията.
Добре дошли в Научи Ме!

echeveria

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 72
  • -Получени: 93
  • Публикации: 4836
« Отговор #35 -: 17 Март 2010, 20:47:44 »
Аз съм за изтриването на тези постове. Изобщо не знам за какво става въпрос.
Днес Печатарите използват парите за да купят мозъците на онези, които ги превъзхождат, за да ги накарат да им служат и така да се превърнат в жертва на посредствеността. Това ли е причината, поради която ги наричате благо?
<iframe src="http://www.corbindavenport.com/ubuntu/widget.html" style="width:

wuser

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #36 -: 17 Март 2010, 20:52:35 »
Редакция
----------------
Така предавам се! Пълна капитулация. Не знам, какво става, не знам защо и не ме интересува.
Мъдростта на патилото

"не работи"
Stilgar

spacy01

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 19
  • -Получени: 20
  • Публикации: 511
    • Блога на Гери и Пею
« Отговор #37 -: 17 Март 2010, 20:59:30 »
Що се излагате,бе хора!Разберете се отстрани и кажете ще има или няма да има!Имам страшно добро мнение и за двама ви,не го разваляйте!

immor7al

• Full Member
  • Благодарности
  • -Получени: 1
  • Публикации: 130
« Отговор #38 -: 17 Март 2010, 21:00:54 »
Тея са баси яките чички. И да има и да няма само браво мога да им кажа за урока.

wuser

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #39 -: 17 Март 2010, 21:19:03 »
Последен цитат:

Цитат

[21:06:34] нарекоха ни 4и4ки
[21:06:37] :)
[21:06:50] ми аз съм си изкуфял чичка

Така Ечеверия е казал едно, аз съм разбрал друго и е станала каша. А кашата започва по-рано. Цялата работа тръгва от там, че част от записания материал липсва, просто защото не е записан (проблеми със енергозахранването). И така в един момент споменаваме, че сме говорили за неща, за които не сме, като в същото време обещаваме да говорим за неща, които после ги няма.

Според мен това, което е в момента е добро и подробно, обаче Ечеверия справедливо отбелязва, че има дупки. Сега вариантите са да се пусне това, което има, но така се губи частично систематизираност. Втория вариант е да направим чисто нов запис, където пропуските да бъдат оправени. Това обаче ще доведе допълнително забавяне, най-вече заради това, че съм извънредно зает със семейство и работа, а донякъде и той. Това означава поне още две или три седмици забавяне в  най-оптимистичния случай.

В момента обсъждаме, точно какво да направиом. Пиша тук само, за да разсея погрешно повдигнатите от мен нередности. Понякога съм прибързан, съжалявам.

п.п.може би мозъка ми се е размекнал от турски сериали, макар да се опитвам да ги заглуша с тежък рап.
Мъдростта на патилото

"не работи"
Stilgar

spacy01

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 19
  • -Получени: 20
  • Публикации: 511
    • Блога на Гери и Пею
« Отговор #40 -: 17 Март 2010, 21:25:24 »
Това вече е приказка!Урока ми хареса,то че има дупки,има,ама нали затова е поредица от уроци,ако питате мене продължавайте,напред,ако го направите съм сигурен че с всеки следващ урок,дупите ще бъдат все по-малко!Всички сме наясно че ви е за пръв път!

ALF

• Newbie
  • *
  • Благодарности
  • -Получени: 0
  • Публикации: 26
Отг: Re:Отг:Домашен сървър - част 1
« Отговор #41 -: 22 Март 2010, 21:47:48 »
От много време бродя из интернет, но вие пичове ме накарахте да изпитам възторг, че съм влязъл на този сайт. Едно голямо БРАВО. Каузата е наистина похвална и Много нужна. Уча в  " елинто(за времето си?) "  техническо училище и мога да ви заявя много факти от които косите побеляват но това друг път. Мисълта ми е, че наистина много хора се нуждаят от такава информация, както Gatakka каза в негово видео. Впрочем незнам дали четеш този коментар и дали мястото му е тук, но имаш поклон от мен. Просто невероятно. Целия екип на сайта и извън него заслужава похвала за намеренията и целите, които си е възложил. Ще се опитам и аз с каквото мога да помогна за изграждането на сайта, защото хората се нуждаят от такъв. Може и да се повтарям но говоря истината.  :)

KingDi

• Newbie
  • *
  • Благодарности
  • -Получени: 0
  • Публикации: 1
« Отговор #42 -: 26 Юли 2010, 10:21:17 »
Поздравления за инициативата и слаб две (2) за познанията Ви по електроника.

Насилих се да гледам материала и някъде след минута 0:12:40 чашата преля.
Говорите за  " републиканските "  дънни платки като за Светия Граал, няма да се впускам в излишни спорове и ще отправя една конструктивна надявам се забележка.

Кондензатори има на всички дънни платки (на всички).
Някога в лабораториите на Sanyo измислиха кондензатори в които няма течен електролит, нарекоха ги : CONDUCTIVE POLYMER ALIMINUM SOLID CAPACITORS.
Защо сте решили, че  " твърдотелните чипове "  не са кондензатори - честно казано не знам.

Тъй като няма течен електролит - няма какво да  " заври "  в тях, т.е. слабото място с нарезите вече не е необходимо.

Кондензаторите противно на твърденията не изгарят, влошават си параметрите след като бъдат държани на по-високи напрежения и/или температури, а често причината се нарича  " шумно "  захранване. Дори след като  " бомбират " , електролитните кондензатори продължават да имат някакъв остатъчен капацитет.

Аз спирам до тук, една молба ще си позволя да отправя към авторите: заснемете няколко дубъла, монтирайте видеото с някоя програма и разбира се, което не знаете - попитайте някой, който знае, така ще избегнете със сигурност постовете от този тип.

Останете си със здраве.
Олег

wuser

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #43 -: 27 Юли 2010, 11:15:28 »
Признавам си веднага, че електротехника извън  " трудово "  не съм учил, поялник не съм държал в ръка от пети клас, а това е било преди век и знанията ми по химия са съвсем занемарени.

Почти нищо не разбрах от това, което си написал, освен разните очевидни неща за заряда, които обаче не греят никой.

Какво са открили Саньо съвсем, съвсем съм изпуснал, а и сега пак не разбрах.

Само едно нещо успя да стигне до неуката ми глава, онова за  чиповете. Ако един чип прави същото или по-скоро резултата от действието му е същия, какъвто на електронен компонент да речем кондензатор, то не превръща чипа в кондензатор, а негов заместител. И точно в това са убедени всички дебели глави, а не е просто мое мнение.

Благодарим Олег за включването. Ако имаш време и желание със сигурност бихме се зарадвали на твое видео!
Мъдростта на патилото

"не работи"
Stilgar

borovaka

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 1
  • -Получени: 48
  • Публикации: 906
« Отговор #44 -: 27 Юли 2010, 20:28:27 »
wuser без да се заяждам (щото и аз не съм много в час). В електрониката има няколко основни вида елементи пасивни и активни: пасивните са тези дето не си изменят свойствата спрямо подадения ток или напрежение примерно резистора, а активните елементи са точно обратното менят свойствата си в зависимост от нещо такива са примерно: транзистор, бубина, кондензатор. Дали елементът кондензатор, резистор или транзистор са изпълнени интегрално или са си в самостоятелен корпус това не ги променя по вида им. В тоя ред на мисли кондензатор който е изпълнен без електролит си е пак кондензатор :)

п.с.
Да те попитам само защо избяга от linux-bg, че съм изтървал събитията?
Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"