Автор Тема: Домашен сървър - част 1  (Прочетена 9686 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

pallo

• Full Member
  • Благодарности
  • -Казани: 0
  • -Получени: 0
  • Публикации: 108
Отг:Домашен сървър - част 1
« Отговор #15 -: 14 Март 2010, 00:04:13 »
Ами БРАВО,БРАВО и пак БРАВО.Е наистина ми скрихте шапката.Поздрави и успех.
Благодаря,че Ви има момчета.

echeveria

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 72
  • -Получени: 93
  • Публикации: 4836
« Отговор #16 -: 14 Март 2010, 00:30:59 »
sorko написа:
Цитат
Добър урок сте направили и съм сигурен, че останалите няма да са по-лоши. Тъй като става дума за дом. сървър бихте ли влезнали в малко повечко детайли относно freenas която е супер за такъв тип сървъри.

Ами ако е във версията На БСД едва ли. Никой от нас не е заинтересован тясно от тази ос. Има версия май от скоро специялно за Дебиан и даже тя е развитието на проекта ако не са го спрели де :) , но няма да обящаваме понеже не ни е позната като структура макр някой от нещата които правим да са с подобна функционалност. Като за начало не очаквайте някакви маняшки неща, това е темта за ДОМАШЕН сървър все пак :)
Днес Печатарите използват парите за да купят мозъците на онези, които ги превъзхождат, за да ги накарат да им служат и така да се превърнат в жертва на посредствеността. Това ли е причината, поради която ги наричате благо?
<iframe src="http://www.corbindavenport.com/ubuntu/widget.html" style="width:

vipkiller

• Newbie
  • *
  • Благодарности
  • Публикации: 3
« Отговор #17 -: 14 Март 2010, 02:50:35 »
Браво на момчетата, добър урок.
Искам само да попитам какво имахте впредвит най-новият извот за монитори HDMI ли, и ако да защо си мислите, че няма да се използва?

jazzman

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 25
  • -Получени: 190
  • Публикации: 3623
Re:Отг:Домашен сървър - част 1
« Отговор #18 -: 14 Март 2010, 03:09:11 »
Пичове,поздравления за урока.
Наистина,липсва малко систематизация при излагане на материала,както бе споменато по-горе,но въпреки това урока е полезен и достъпен за хората за които е предназначен.
Искам да ви помоля за нещо обаче,когато говорите за компонентите произнасяйте ги коректно.
@go_fire ,приятелю,казваш на PCI - Пи-Си-Ай,a на  " ISA "  - Ии-Са вместо - Ай-Ес-Ей слот.Стоян,също - AGP -Ей-Джи-Пи се произнася,а не А-Джи-Пи.Знам ,че това е наследство от миналото (все пак ние сме от по-старото поколение)но.....ако е възможно обърнете внимание!
Обичам ви,като мои братя в Линукс и се надявам поста ми да е бил полезен
Java is to Javascript as fun is to funeral.

http://nau4i.me/forum/index.php/topic,15129.0.html

wuser

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 85
  • -Получени: 49
  • Публикации: 2761
Отг: Re:Отг:Домашен сървър - част 1
« Отговор #19 -: 14 Март 2010, 08:51:42 »
Тупаров приятелю, защо ме разконспирираш, знаеш ли, че вече година се подвизавам в тоя форум като windows user? Няма значение и без това от тук само един човек ходи по другите места дето ме има.

Относно  " правоговора " , ами жаргон. Може би твърде много време си навън и не си усетил, че в беге-то се побългаряват масово термини, особено такива със завъртяно произнасяне като   " Ай-Ес-Ей " , къде по-лесно е да кажеш  " иса " . В повечето време сами не се усещаме, толкова ни е влязло в ежеднените разговори. До къде стигна с пъхъпъто (ето пак ;) )?

deadlikeme имаме възможност да покажем относително съвременни машини и ще го направим. Идеята на първата част от уроците беше да покажем, че домашен сървър може да се направи дори от дръвце дето си взел за сто лева. Не е необходима скъпа или нова машина.

Благодаря за забележките. Истината е, че влязох във филма абсолютно неподготвен, макар да говорим с Ечеверия за това от нова година. Той имаше някаква подготовка(както и генерален план в главата), а моята беше, колкото да взема бира от близката бакалия. Навремето PCWorld Australia направи една поредица  " Назад към основите " , не мога да я пусна, въпреки, че е с много готина кака, защото е копирихт. Но пък в бъдеще мога да взема идеята- отделна серия за всеки компонент по отделно.

Лично аз като видях урока настръхнах. След като Иван го е вкарал в mp4 контейнер, качеството е заминало, което е проблем на самата технология, но много детайли така са се изгубили и не се виждат. Може би ще е добре на места в бъдеще да слагаме снимки. Не знам. Ще видим.
Мъдростта на патилото
Perl Monks: PHP - it's "training wheels without the bike" -- Randal L. Schwartz

Дееба... чувствам се все едно обяснявам на майка ми как да си отвори пощата
"не работи"
WTF?!?!? к'во значи че не работи?
Не ти се компилира, дава ти грешка, вади ти грешни резултати, компютърът ти се изключва като го напишеш или на целия квартал му спира тока?
Stilgar

Ludjov

• Sr. Member
  • Благодарности
  • Публикации: 312
« Отговор #20 -: 14 Март 2010, 10:14:13 »
Пичове няма ли да е по добре да преближаваш камерката от колкото да даваш зум защото качеството става много грозно при зумването.

wuser

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #21 -: 14 Март 2010, 10:47:30 »
В интере на истината, зума на тая камера не е много добър. Процесора не успява веднага да обработи данните. Сони ли? Това е аматьорщина. От друга страна, като видях с какви камери снимаха тържествата на децата ми за осми март (срещу шест кинта на диск), по-добре аз да бях снимал. Положението става по-зле от самата компресия. Ще видим за в бъдеще какво ще измислим за подобряване на качеството.
Мъдростта на патилото

"не работи"
Не ти се компилира, дава ти грешка, вади ти грешни резултати, компютърът ти се изключва като го напишеш или на целия квартал му спира тока?
Stilgar

echeveria

• Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #22 -: 14 Март 2010, 11:27:07 »
Баш в тоя филм никакъв зум не е ползван а напротив единия движи другия говори. Колкото до извода това дали HDMI или там каквото питаш си е мнение на Уюзъра. Аз самия смятам че компштрите в чистия им вид нямат много общо бъдеще с телевизорите като цяло. Все пак аз не се интересувам от години от тенденциите в хардуера интересува ме кой процесор е най добър на пазара в момента. На видео съм спрял да се развивам още на заветната нвидиа 8800 :)
Понеже имамхме технически проблем с една от машините съм решил да направим уроци за това как се отстраняват проблеми от различно естество.
Аз призовавам Уюзър да се стегне и да дореже останалите 2 филма за сега а за камера ща помислим.Просто тази е едно убиване на номера май моя апарат прави по-хубави филми :)
Днес Печатарите използват парите за да купят мозъците на онези, които ги превъзхождат, за да ги накарат да им служат и така да се превърнат в жертва на посредствеността. Това ли е причината, поради която ги наричате благо?

napster

• Newbie
  • *
  • Благодарности
  • Публикации: 3
« Отговор #23 -: 14 Март 2010, 11:59:46 »
Евала! Страшен урок! Надявам се да включите някога и нещо за клъстерите, ако може разбира се! Успех, чакам следващите с нетърпение!

echeveria

• Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #24 -: 14 Март 2010, 12:12:23 »
Ако се измъкнем от проблема със професионалната машина който е адски странен (всичко е ок ама не може да се инсталира никакъв уиндоус само линукс което не е логично :) имам ме някакви възможности за рейд поне, но няма да обящаваме, че може да ни писне проекта преди това, особенно на един от нас :)

wuser

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #25 -: 14 Март 2010, 22:17:28 »
Логично е. Диска е сата ;)
Мъдростта на патилото

"не работи"
Stilgar

echeveria

• Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #26 -: 14 Март 2010, 22:30:27 »
да бе! и на уин 7 и на сървърната им версия ли ?

Lo0pY

• Jr. Member
  • **
  • Благодарности
  • Публикации: 71
    • Jokes-bg
« Отговор #27 -: 15 Март 2010, 19:48:49 »
Скоро ще има ли част 2  ;)  щото ми е доста интересно... :)

wuser

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #28 -: 15 Март 2010, 19:58:43 »
Ами снимана е преди три седмици (в същия ден с първата). Вчера до късно я монтирах, днес се чака Иван да я качи по някое време или евентуално утре.
Мъдростта на патилото

"не работи"
Stilgar

gatakka

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Получени: 19
  • Публикации: 681
« Отговор #29 -: 15 Март 2010, 20:06:51 »
@wuser  ще я кача като ми я пратите хихихихихихи :)
Още пътува :)
За да знаеш трябва да питаш,
но за да знаеш някой трябва да ти отговори на питанията.
Добре дошли в Научи Ме!