Автор Тема: jQuery - Въведение  (Прочетена 5004 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

yani21

• Full Member
  • Благодарности
  • -Казани: 1
  • -Получени: 4
  • Публикации: 201
jQuery - Въведение
« -: 23 Февруари 2010, 20:29:20 »
** Тази тема дискутира:: jQuery - Въведение **
Автор: Янислав
« Последна редакция: 22 Април 2015, 21:40:37 от Avalanche »

echeveria

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 72
  • -Получени: 93
  • Публикации: 4836
Отг:jQuery - Въведение
« Отговор #1 -: 23 Февруари 2010, 21:58:46 »
Абе я кажете, само при мен ли видеото е с отвратително качество?
Днес Печатарите използват парите за да купят мозъците на онези, които ги превъзхождат, за да ги накарат да им служат и така да се превърнат в жертва на посредствеността. Това ли е причината, поради която ги наричате благо?
<iframe src="http://www.corbindavenport.com/ubuntu/widget.html" style="width:

yani21

• Full Member
  • Благодарности
« Отговор #2 -: 23 Февруари 2010, 22:16:33 »
Извинявам се за лошото качество. В следващите уроци ще е по добро.

echeveria

• Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #3 -: 23 Февруари 2010, 22:24:00 »
какво ползваш за запис?
Днес Печатарите използват парите за да купят мозъците на онези, които ги превъзхождат, за да ги накарат да им служат и така да се превърнат в жертва на посредствеността. Това ли е причината, поради която ги наричате благо?

miro91

• Newbie
  • *
  • Благодарности
  • -Казани: 0
  • -Получени: 0
  • Публикации: 20
« Отговор #4 -: 23 Февруари 2010, 22:56:18 »
click() не е проверка ами е event. Качеството на урока е гадно. А и всеки един елемент от HTML документа може да се селектира с jQuery, както и всеки атрибут на елемент и прочие. При .css() къдрави скоби се ползват ако ще променяш повече от едно свойство, а като ще сменяш едно пиши .css( " color " ,  " red " );
Като объркаш нещо в урока, давай пауза и веднага дебъгвай с firebug.
За да се сменят двата стила правиш .removeClass( " proba2 " ).addClass( " proba " ); и обратното т.е. слагаш махаш единия и слагаш другия. Като цяло урока трябва да се запише наново.

ivo_

• Newbie
  • *
  • Благодарности
  • Публикации: 11
« Отговор #5 -: 23 Февруари 2010, 23:00:31 »
Съжалявам, но мисля, че урокът не е добър. Обясненията не са на ниво, информацията е грешна.

Maniac

• Newbie
  • *
  • Благодарности
  • Публикации: 44
« Отговор #6 -: 23 Февруари 2010, 23:11:22 »
Много лош старт на такава добра серия от уроци! Наистина беше хубаво да се подготвиш предварително, да изпипаш всеки детайл.

qwerty

• Full Member
  • Благодарности
  • Публикации: 176
« Отговор #7 -: 23 Февруари 2010, 23:28:34 »
човек не го приемай като обида, ама моля те спри на всяка втора дума да казваш  " ТАКА "

Ludjov

• Sr. Member
  • Благодарности
  • Публикации: 312
« Отговор #8 -: 24 Февруари 2010, 00:09:29 »
Ами като цяло урока е представен добре! Но проблема е в качеството на видеото! Много е размазано просто няма думи! Иначе имаш желание което е хубаво браво.

yani21

• Full Member
  • Благодарности
« Отговор #9 -: 24 Февруари 2010, 07:04:09 »
За запис ползвам CamStudio. Моля ви кажете нещо по-добро ще направя урока на ново.

napster

• Newbie
  • *
  • Благодарности
  • Публикации: 3
« Отговор #10 -: 24 Февруари 2010, 07:46:08 »
Малко качеството не е добро, пък и малко обясненията куцат, но като за начало е задоволително!

gatakka

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Получени: 19
  • Публикации: 681
« Отговор #11 -: 24 Февруари 2010, 09:26:19 »
Съвети как се правят качествени уроци.
http://nau4i.me/nau4i.me/index.php?option=com_kunena&Itemid=74&func=view&catid=43&id=4443
PS: Това е първият урок на Янислав, подкрепете го. Личи си че знае за какво говори, но не знае как да го обясни. Липсва му малко практика и увереност. Сигурен съм, че ако продължи с тази мотивация скоро ще започне да прави много по-качествени неща. Никой не се е родил научен. Аз подкрепям инициативата му и ще помагам с каквото мога.
За да знаеш трябва да питаш,
но за да знаеш някой трябва да ти отговори на питанията.
Добре дошли в Научи Ме!

echeveria

• Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #12 -: 24 Февруари 2010, 10:10:08 »
Съгласен съм че хич не е лесно да говориш на някаква несъществуваща камера и публика. И наистина нямам никакво възражение срещу уроците и ще ги гледам с интерес. Обаче за това питах на каква програма ги записва под уин. Там има доста качествени програми за тази цел и то безплатни. Колкото до това че има паразитизъм в речта, ми то и аз имам а съм сигурен че и тези дето го обвиняват също имат но не са го осъзнали. Да премахнеш такова нещо от речта си не е лесно и се иска доста работа. Все пак никой от нас тука не е професионален преподавател. Тия дето ме познават ако ви кажат колко бързо говоря по принцип и едвам се сдържам да не говоря така на уроците :) Просто нека смени програмата или я настрой. А за другото, аз лично показвам уроците си на 1-2 преди да ги дма на Иван и все пак искам и неговото мнение и ако трябва ги дооправям. А за пюещите: Не знам дали знаете че е имало и нападки срещу Иван, и предишния сайт е бил спрян така че...
Успех с начинанието, на мен ще ми е мнооого интересно и ще чакам с нетърпение следващия.

Кам студио работи добре. Мисля че трябв ада пипнеш настройките има доста за това какво да е качеството на видеото. Жена ми го ползва от известно време и единствения му проблем е че прави големи файловете

yani21

• Full Member
  • Благодарности
« Отговор #13 -: 24 Февруари 2010, 13:44:20 »
Благодаря за мнението на всеки. Радвам се, че ме подкрепяте с това да продължа уроците. Ще се постарая видеата да имат по-добро качество, да няма грешки в урока и всичко да е обяснено ясно и точно. ;)

vipkiller

• Newbie
  • *
  • Благодарности
  • Публикации: 3
« Отговор #14 -: 24 Февруари 2010, 21:23:08 »
Браво за урока, според мен добре е направен, се пак това ти е първият урок.

Гледам че си на Windows XP и ти препоръчвам да използваш Camtasia предполагам, че с нея трабва качеството на запис да е доста по-добро.

Продължявай в същия дух.