Автор Тема: Поддържани файлови формати  (Прочетена 2080 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

echeveria

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 72
  • -Получени: 93
  • Публикации: 4836
Поддържани файлови формати
« -: 12 Февруари 2010, 18:40:15 »
** Тази тема дискутира:: Поддържани файлови формати **
Автор: Стоян
« Последна редакция: 07 Май 2015, 22:15:55 от Avalanche »
Днес Печатарите използват парите за да купят мозъците на онези, които ги превъзхождат, за да ги накарат да им служат и така да се превърнат в жертва на посредствеността. Това ли е причината, поради която ги наричате благо?
<iframe src="http://www.corbindavenport.com/ubuntu/widget.html" style="width:

wuser

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 85
  • -Получени: 49
  • Публикации: 2761
Отг: Поддържани файлови формати
« Отговор #1 -: 12 Февруари 2010, 18:51:33 »
Доц по между другото наскоро го отвориха и има някъде към 600 страници документация публикувана официално от М$.Всичко това естествено стана доста след като те сами се отказаха от него (в 2007 поддръжката му е зле, почти като pdf, може почти само да го разгледаш) и всички други си го кракнаха успешно.

Друг проблем на ОпенХМЛ е, че това дето е описано пред ИСО, не е точно това дето ползва 2007, а за 2010 е още по-съмнително. На всичкото отгоре има много неописани неща, най-вече в математическите функции в таблиците, а има и откровени идиотщини, като например да се записват макросите двоично, а и не само те.

По между другото малко повече ми хареса първата версия на урока, онази дето се скапа. В нея по-често запазваше и по-добре се онагледяваха нещата. Най-видно е за това, от коя страни да се започне. Това го обясни набързо, но ако не знаех действително какво е, само по обяснение нямаше да разбера. В предния урок го беше онагледил.

А да и това лого, малко е досадно. Не може ли да го направиш да е по-тънко, ако ще е през целия екран или пък да е като логото на телевизия, само в някой от ъглите. Просто като е толкова голямо дразни и почти пречи.

Това естествено са другарски забележки. Справил си се отлично и поне аз на толкова подробно обяснени уроци не бях попадал. Превъзходна работа. А както ти казах и когато гледах първата версия, дори аз  " книжния плъх "  научих някой неща. Браво!
Мъдростта на патилото
Perl Monks: PHP - it's "training wheels without the bike" -- Randal L. Schwartz

Дееба... чувствам се все едно обяснявам на майка ми как да си отвори пощата
"не работи"
WTF?!?!? к'во значи че не работи?
Не ти се компилира, дава ти грешка, вади ти грешни резултати, компютърът ти се изключва като го напишеш или на целия квартал му спира тока?
Stilgar

echeveria

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 72
  • -Получени: 93
  • Публикации: 4836
« Отговор #2 -: 12 Февруари 2010, 19:03:21 »
На това му викат след дъжд качулка! Тия работи можеше да ги кажеш и преди това а и първия фил беше почти час което е доста изнервящо да ти кажа за това ти е по информативен. А вие от вестника да сте ми дали някаква лого? Дръжки това има това давам за сега а и не е одобрено от вас ако е ново как да го дам тези поне сте ги виждали.
Както казах в началото този урок е само информативен а и с част от нещата ще се занимаем и по натам. Особенно за пдф формата. Освен всичко макар и отворен стандарт повечето офиси в линукс не показват ОДФ както трябва особенно Кофиса и Симфонията направо е отврат. Само Абиуърда се спавя добре до някъде. Какато знаеш и самия пдф има проблеми с някой четци, сети се за кои говоря. :)
Днес Печатарите използват парите за да купят мозъците на онези, които ги превъзхождат, за да ги накарат да им служат и така да се превърнат в жертва на посредствеността. Това ли е причината, поради която ги наричате благо?
<iframe src="http://www.corbindavenport.com/ubuntu/widget.html" style="width:

wuser

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 85
  • -Получени: 49
  • Публикации: 2761
« Отговор #3 -: 12 Февруари 2010, 19:19:03 »
Да бе айде кажи що за проприетарен боклук може да е адобе риидъра, след като има проблем със собствения формат, а де що има друго, чак до xpdf (лично съм пробвал ама наистина на всичко възможно) да нямат никакви проблеми.

Симфонията не е обновявана скоро, изродите от ИБМ ще я оправят, не се безпокой. Странно но Кофис подържаше ОДФ даже преди самия ОО.о да го включи. На практика бяха първите.

Тони не разбира от дизайн, краде от тук оттам. Винаги, когато някой му подаде нещо го взема. Примерно първото лого го направих аз, то и останалите без последното пак все аз ги правих. Ама върви ли да ти давам мойте грозотии, като си имаш баш дизайнерка вкъщи?

Проблем с лого няма. Ако искаш правиш и то се приема мълчаливо. на последния брой, някой да е казал нещо? Напротив всички бяха доволни от напредъка.

Аз нямах изобщо предвид вида на логото, а ГОЛЕМИНАТА му. Просто го искам по-малко.

Иначе съм напълно съгласен, че е след дъжд качулка да отворят нещо дето вече никой не ползва, а тия дето са ползвали успешно са си го разгадали и сами ;) Изобщо не е ясно, защо го отвориха, след като на всеки дето му трябваше вече му беше безкрайно ясен.
Мъдростта на патилото
Perl Monks: PHP - it's "training wheels without the bike" -- Randal L. Schwartz

Дееба... чувствам се все едно обяснявам на майка ми как да си отвори пощата
"не работи"
WTF?!?!? к'во значи че не работи?
Не ти се компилира, дава ти грешка, вади ти грешни резултати, компютърът ти се изключва като го напишеш или на целия квартал му спира тока?
Stilgar