Автор Тема: Съвместимост с Microsoft Word  (Прочетена 7087 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

echeveria

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 72
  • -Получени: 93
  • Публикации: 4836
Отг:Съвместимост с Microsoft Word
« Отговор #15 -: 07 Януари 2010, 14:47:49 »
добреде ще ти помогна жена ми е на уин и има опънофис.орг и си отваря всичко е ся незнам как че не ме е интересувало. Все пак за сега мога да ти дам една малка алтернатива  - .rtf се отваря почти навсякъде и в офиса на уин и на други подони
ти точно с коя версия си сега?
Днес Печатарите използват парите за да купят мозъците на онези, които ги превъзхождат, за да ги накарат да им служат и така да се превърнат в жертва на посредствеността. Това ли е причината, поради която ги наричате благо?
<iframe src="http://www.corbindavenport.com/ubuntu/widget.html" style="width:

echeveria

• Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #16 -: 07 Януари 2010, 16:08:42 »
даааа, няма наистина стандартно решение под уин жената е снякаква нова бета и ползва ей това и още нещо май ама не знам какво.
ето това знам че е инсталнала за другото незнам а и тя не помни:
http://go-oo.mirrorbrain.org/stable/win32/3.1.1/GoOo-3.1.1-5.exe
Днес Печатарите използват парите за да купят мозъците на онези, които ги превъзхождат, за да ги накарат да им служат и така да се превърнат в жертва на посредствеността. Това ли е причината, поради която ги наричате благо?

Stilgar

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 0
  • -Получени: 42
  • Публикации: 1406
    • The Sietch
« Отговор #17 -: 07 Януари 2010, 23:59:50 »
Не се притеснявай нямам намерение да оставам с OpenOffice още дълго. Една дипломна ми стигна да проумея, че 200 лв за Office не са толкова много. Май само покрай тая дипломна загубих около толкова във време. Пък и вярвам, че в следващата версия OpenOffice ще поддържат docx out of the box.

echeveria

• Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #18 -: 08 Януари 2010, 01:05:56 »
еми незнам аз го ползвам от времето на стар офис и съм много доволен даже когато не знаех за линукс такаче както казва бай ганьо  " имал бол пари дал "  мога да кажа че почти всичко в компа на женами е платено или оригинално освен торент филмите и най новата версия на корел дроу ама гледам че напоследък не се зарибява и пробва само инкскейп така че немяма как да ме убедиш че мс офиса ще ти свърши повече работа от ОО.о Все пак са го правили Сън а аз не смятам че може да кажеш много лоши неща за повечето им продукти аз поне немога бих минал даже на опън соларис заради превъзходните инструменти и файлова ситема ама пусто много съм свикнал с апт-гет а нексентата още нестава

Stilgar

• Hero Member
  • Благодарности
    • The Sietch
« Отговор #19 -: 08 Януари 2010, 07:08:14 »
И аз го ползвам от малко след като стана OpenOffice. Ето това е типичен пример как не само съм виждал open продукта и съм го ползвал ми съм го ползвал повече от този на MS. Просто никога не ми се беше налагало да пиша дълъг текст с някакво маааааалко по-сложно форматиране (в моя случай 2 нива numbering + картинки, което тотално обърка ООо). Същият документ го пускам на работа на Office 2007 и го оправих за минути.

gatakka

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Получени: 19
  • Публикации: 681
« Отговор #20 -: 08 Януари 2010, 10:07:38 »
Че къв ти е проблема с това форматиране?
даже по отношение на снимките OO, и по-точно отвореният формат, има повече възможности.
Тия nested lists не са никакъв проблем. Сега друг е въпроса дали си ги направил както трябва.
За да знаеш трябва да питаш,
но за да знаеш някой трябва да ти отговори на питанията.
Добре дошли в Научи Ме!

echeveria

• Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #21 -: 08 Януари 2010, 10:12:11 »
ок, ако мястото беше за флейм ще да ти отговоря подобаващо но... Сега грешката на много хора е че мислят за работата си под ОО.о като за нещо на МС дума
това е проблем аз самия в един от университетите който така и не завърших съм има работа само с МС офис и да ти кажа като функционалност няма никакви кой знае какви плюсове. Стигал съм даже до макроси в така мразение ексел и срадост открих базите данни и повече не го пипнах. Ако се настроиш да работиш с него както той си знае и може всично ще е ок само момента с експорта и инпорта от други формати. Аз лично свикнах да ползвам за всичко експорт на пдф ако някой няма възможност да работи с него проблема е негов

Stilgar

• Hero Member
  • Благодарности
    • The Sietch
« Отговор #22 -: 08 Януари 2010, 14:30:54 »
Не случайно много пъти подчертавам, че имам много повече стаж с OOo отколкото с Office. Изобщо не е до свикване.

Проблемът, който имах е че след промяна на размер на шрифт (примерно) всичко ми се разместваше и това разбира се е нормално, но това което не е нормално е, че не мога да се върна в предишното състояние с Undo. Каквото и да съм объркал в изграждането на документа според мен ВСЯКА програма е длъжна като натисна Undo да ме върне във валидно предишно състояние, а не в някаква комбинация която сама си е решила щото можела да върне размера на шрифта, но не и позицията на картинката. Ще взема да ви заснема една видео демонстрация.

echeveria

• Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #23 -: 08 Януари 2010, 14:46:43 »
наистина трябва да се държи ънду както казваш и незнам от какво произлиза проблема да е си ползвам шаблон или вграден стил?

Stilgar

• Hero Member
  • Благодарности
    • The Sietch
« Отговор #24 -: 08 Януари 2010, 15:14:19 »
Използвах май някакви стилове за заглавията. От тея Heading и прочие. Според едно друго обяснение от един OpenOffice фен (какъвто пак казвам бях аз до преди тоя случай и даже съм заразил много хора с OpenOffice) проблема се държал на някакви котви на картинките или нещо такова. Каза като не искам да науча да дам 200 лв. Аз пък казах, че ако undo-то не може да ме върне обратно по-хубаво да дам 200 лв. за софтуер с Undo.

echeveria

• Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #25 -: 08 Януари 2010, 16:46:17 »
еми вземи си барем 2010 версия щом ще даваш кинти и барем бъди честен ако изниканат проблеми с него :)
както знаеш има виц за софта и мотиките няма софт без мотики

Stilgar

• Hero Member
  • Благодарности
    • The Sietch
« Отговор #26 -: 08 Януари 2010, 20:05:49 »
Разбира се, че ще си взема 2010. Само да излезе 4 компютъра вкъщи директно мигрират на него от OpenOffice. Все пак и мен ме интересува цената и я отчитам като минус на Office. Нямам намерение да давам 200 лв. за 6 месеца (примерно) и да излезе нов Office. Не че старият ще спре да работи, но пък като гледам какви мазнотии има в новия...

echeveria

• Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #27 -: 08 Януари 2010, 20:55:48 »
ако си преценил за какво ти трябва мисля че този път ще имат и някаква безплатна орязана версия на този офис :)

Stilgar

• Hero Member
  • Благодарности
    • The Sietch
« Отговор #28 -: 08 Януари 2010, 21:16:46 »
Не щем орязано. То орязаното май и сега го има само дето не носи официално името Office. BTW ще има и безплатна web версия (поне на видеотата изглежда значително по-сериозна от Google Docs) ама и това не искам. Ако исках осакатен Office щях да продължа да си ползвам OpenOffice поне съм му свикнал или Google Docs поне да човъркам документите през web.