Съвет! Ако не познаваш добре модела и изкаш да го използваш не е добро решение по добре се запознай първо с него и полсе. може много да се омотаеш. Има достатъчно инфо на БГ запознай се какво е и си създай свой който да е разбираем за теб самия. Аз имам собствено разбиране за него и когато не ползвам ООП си правя мой идеи.