Автор Тема: Предложение за урок: онлайн магазин  (Прочетена 6936 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

moreevilthanyou

• Newbie
  • *
  • Благодарности
  • -Казани: 0
  • -Получени: 0
  • Публикации: 17
Предложение за урок: онлайн магазин
« -: 14 Декември 2009, 19:00:32 »
Мисля че няма качествен урок на български език, в който да е обяснено как се създава обкиновен онлайн магазин с проста система за поръчки. Смятам че един такъв урок би помогнал на някои хора и би им спестил средства, които са винаги недостатъчни когато се започва бизнес. Не съм много запознат, но доколкото знам онлайн магазин може да се реализира с PHP и Mysql, което би било допълнение към секцията  " PHP уроци " .
Благодаря предварително и се извинявам ако темата е науместна или прекалено трудна за реализиране от обикновенни потребители като мен и вероятно повечето потребители на сайта.

gatakka

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Получени: 19
  • Публикации: 681
Отг: Предложение за урок: онлайн магазин
« Отговор #1 -: 15 Декември 2009, 16:19:11 »
Подобен магазин може да стане и без база. Даже много пъти се прави и без такава.
Принципно списъкът на уроците които се правят е решен, и няма да го променям докато не направя тези.
Наистина така сметнах, че е най-правилно.
Имам публикуван списък на уроците и техният ред. След като им наближи краят, ще има гласуване за следващите. Тогава ако има желание за подобна серия, и гласувате за нея, ще я направя.
За да знаеш трябва да питаш,
но за да знаеш някой трябва да ти отговори на питанията.
Добре дошли в Научи Ме!

moreevilthanyou

• Newbie
  • *
  • Благодарности
  • Публикации: 17
Отг:Предложение за урок: онлайн магазин
« Отговор #2 -: 16 Декември 2009, 11:52:11 »
разбрано, благодаря за отговора

federer_11

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Получени: 1
  • Публикации: 931
  • ULTRAS LEVSKI
« Отговор #3 -: 19 Декември 2009, 10:09:45 »
че за shopping cart ти трябва малко OOP PHP, малко XML и това е всичко, пише се за няколко часа :dry:
(x)HTML, CSS, PHP, MySQL, XML, WML, JavaScript (jQuery)

kerkenez

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 2
  • -Получени: 14
  • Публикации: 1205
« Отговор #4 -: 19 Декември 2009, 15:32:19 »
Ще стане и с малко PHP, без ООП XML или други екстри :)

з.р.ъ.н.ч.о

• Full Member
  • Благодарности
  • -Казани: 1
  • Публикации: 179
« Отговор #5 -: 19 Декември 2009, 19:06:36 »
Да аз правих, такъв магазин: не е нещо супер сложно, просто сядаш и помисли малко.... до известна степен и малко  " фантазия " .Не може Иван да покаже всичко.Успех! :)
Преди да започнете да упреквате персоналната електронноизчислителната машина, научете се да я ухажвате

Maniac

• Newbie
  • *
  • Благодарности
  • Публикации: 44
« Отговор #6 -: 20 Декември 2009, 12:45:33 »
з.р.ъ.н.ч.о ще имаш ли нещо против да ни го покажеш?

vascone

• Newbie
  • *
  • Благодарности
  • Публикации: 16
« Отговор #7 -: 20 Декември 2009, 14:07:05 »
Maniac,
имаше някъде shopping cart (по книгите, които препоръчах за PHP) и то много добре обяснен.

Beginning PHP5, Apache, and MySQL Web Development

Кода може да се изтегли (chapter 15 от архива)

Maniac

• Newbie
  • *
  • Благодарности
  • Публикации: 44
« Отговор #8 -: 21 Декември 2009, 15:37:44 »
Благодаря ти много! :)

werew

• Jr. Member
  • **
  • Благодарности
  • Публикации: 79
« Отговор #9 -: 21 Декември 2009, 20:15:59 »
Може ли някой да даде линк към списъка с уроците които ще се правят,че не мога да ги намеря?

venisoft

• Jr. Member
  • **
  • Благодарности
  • -Получени: 3
  • Публикации: 89
« Отговор #10 -: 24 Декември 2009, 15:08:34 »
Ще поставя тук въпросите/предложенията си в тази тема, за да не създавам нова:

Първо направление: Добре ще, ако има можещи и желаещи да се направят няколко урочета за Photoshop/GIPM,.../ и в частност тяхното приложение в изграждането на един сайт. Да се покажат основни техники при изграждането на едит дизайн, колкото и творческа да е темата - правила има. Туко виж я последва серийка от няколко урока за  " рязане "  на дизани...и цикъла се затваря. На мен лично ми е интересна цялата верига - от рисуване на ботончата, през писане на код, та до работещ сайт.

Второ направление: SEO, като я чуя тази дума се чудя от къде ще ми дойде...започнах да чета по темата, но материали на български почти няма или поне не смислени. На втория ни майчин език има доста неща, все писани от различни хора, на различен стил, та дори и с различни виждания за SEO. Стана ми ясно, че това е материя, която не е ясна на много хора /не че някой знае логиката на google, за да знае какво да му предложи/. Все пак и SEO-то си има основни правила, които човек е добре да знае още при измислянето на концепцията за сайта си. Има и доста tool-чета/доста от тях безплатни/ дето правят чудеса. Едва ли има специалист от тази област, който ще даде като коледен подарък знанията си, най-малкото защото се изхранва с това, но концепцията, основите - защо не!?

Трето направление: Ajax, jQuery...все модерни думи, и не само те. Дали някой  " модерен програмист "  няма да разкрие какво стои зад тях по-обстойно? :)

Това са само предложения, които за да се осъществят трябват най-малкото знания и желания от страна на  " разбиращите "  отделните материи. Все пак темите са интересни, поне за мен. А и като гледам сайта се развива и разнообразява.
Прост народ - слаба държава!

werew

• Jr. Member
  • **
  • Благодарности
« Отговор #11 -: 24 Декември 2009, 18:24:33 »
Аз мога да направя уроци за дизайна на сайт и как да се изреже и кодира.Стига Иван да е съгласен ще направя един пробен урок да го види и да си каже мнението и ако му хареса ще направя серия :)

gatakka

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Получени: 19
  • Публикации: 681
« Отговор #12 -: 25 Декември 2009, 10:22:25 »
Всеки който може да направи урок, статия или серия с добро качество на подходяща тема е добре дошъл. С най-голямо удоволствие ще хостна видеото, като авторът запазва всички авторски права за него. Аз просто ще хостна.
За да знаеш трябва да питаш,
но за да знаеш някой трябва да ти отговори на питанията.
Добре дошли в Научи Ме!

werew

• Jr. Member
  • **
  • Благодарности
« Отговор #13 -: 25 Декември 2009, 18:10:17 »
Може ли някой да ми каже с коя програма се записва видео под Ubuntu(за направата на уроците)

walpsup

• Full Member
  • Благодарности
  • Публикации: 173
« Отговор #14 -: 25 Декември 2009, 19:27:30 »
werew написа:
Цитат
Може ли някой да ми каже с коя програма се записва видео под Ubuntu(за направата на уроците)

kdenlive ;]