Автор Тема: Проблем с проверяване дали има ново съобщение или  (Прочетена 874 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

2SHAE

• Newbie
  • *
  • Благодарности
  • -Казани: 3
  • -Получени: 0
  • Публикации: 22
Здравейте направих си система за съобщения и всичко работи перфектно без проверката дали има ново съобщение или не направих едно поле read което по default е равно на 0,а после ако прегледаш съобщението автоматично се ъпдейтва и става едно обаче постояно пише няма ново съобщение вижте какво направих

if ($messages_row[ ' read ' ] == 0) { echo  " Има ново съобщение! " ; } else { echo  " Няма нови съобщения. " ; }
"Screw you guys i am going home"

NoBBy

• Sr. Member
  • Благодарности
  • -Казани: 4
  • -Получени: 38
  • Публикации: 309
Ами провери какво връща $messages_row[ ' read ' ].
Можеш и да го кастваш към (int), за всеки случай

gatakka

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 0
  • -Получени: 19
  • Публикации: 681
Дай SQL с който избираш съобщенията. Защото май ти не взимаш всички съобщения в базата.
Опитай със заявка  " SELECT COUNT(*) as cnt FROM `message_table` WHERE `read`=0 AND user_id=1
Тоест да вземеш всички писма, които не са прочетени и ако cnt е 0 значи всичко е прочетени, ако е по-голямо, това е броя на непрочетените
За да знаеш трябва да питаш,
но за да знаеш някой трябва да ти отговори на питанията.
Добре дошли в Научи Ме!

2SHAE

• Newbie
  • *
  • Благодарности
  • -Казани: 3
  • -Получени: 0
  • Публикации: 22
SELECT * FROM messages WHERE reciever= ' $user '  това съм сложил и после имам mysql_num_rows

EDIT: gatakka моля те обясни като сложа така SQL как да ги изведа и тн. днес един приятел ми обясняваше нещо ама забравих

EDIT2: Изпразних таблицата и заработи перфектно със моя си начин  :laugh:
"Screw you guys i am going home"