Автор Тема: Проблем с изобразявана от grafana информация  (Прочетена 59 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Данаил Рабаджийски

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 57
  • -Получени: 105
  • Публикации: 1444
    • DanailDR.EU
Здравейте,
Ситуацията е следната:
Olinuxino Lime2 с инсталиран armbian, apache2, php7, mariadb Ver 15.1 Distrib 10.3.27-MariaDB. Имам скрипт който се стартира на всяка минута, взема определена информация и я вкарва в базата.
Едно от полетата на базата е timestamp и се попълва автоматично от базата. Записите стават по българската часова зона( UTC+2,), т.е. когато запише нещо в 14:00 българско време то то се записва  със стойност на полето timestamp с коректната стойност за 14:00. До тук всичко е супер. Базата се пълни с коректни данни и всичко е "цветя и рози".
Следващата стъпка е grafana, която е инсталирана за да визуализира данните събрани в тази таблица. Проблема е, че grafana отнякъде си добавя още 2 часа, и събитие което в базата е записано като случило се в 14:00, тя го отбелязва и показва в 16:00.
Навсякъде локализацията е  София/България. Разбирам, че ако в базата данни се записва с UTC време, а не UTC+2, графиките ще са коректни, но някак си не ми се иска да го оправям по този начин.
Някой сблъсквал ли се е до сега с подобен проблем и ако да, как е процедирал за да го разреши.

П.П. пуснал съм същата тема и във форума на Линуск за българи, ето линк към нея, за да могат да се следят отговорите и от там
Закона на Мърфи е: Точното определение и логичното по-нататъшно развитие на общото ентропично учение, според което всички частички във вселената се стремят да се подредят във възможно най-голям безпорядък. Познанието, че на път за там споменатите частички поне веднъж ти се изпречват в краката.

Данаил Рабаджийски

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 57
  • -Получени: 105
  • Публикации: 1444
    • DanailDR.EU
Re: Проблем с изобразявана от grafana информация
« Отговор #1 -: 10 Януари 2021, 09:52:03 »
Проблема е решен.
Избрах часова зона UTC и време за показване от "now -22h" до "now +2h" и вече всички събития се показват с коректно време
Закона на Мърфи е: Точното определение и логичното по-нататъшно развитие на общото ентропично учение, според което всички частички във вселената се стремят да се подредят във възможно най-голям безпорядък. Познанието, че на път за там споменатите частички поне веднъж ти се изпречват в краката.

Avalanche

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 65
  • -Получени: 275
  • Публикации: 2602
  • meow
Re: Проблем с изобразявана от grafana информация
« Отговор #2 -: 13 Януари 2021, 10:10:57 »
Пробвай да си поиграеш с date_formats настройките в Server Admin -> Settings менюто.

П.п. променят се чрез .ini файловете
Цитат на: Grafana
These system settings are defined in grafana.ini or custom.ini (or overridden in ENV variables). To change these you currently need to restart grafana.
"Компютрите не правят каквото искаме, а каквото им кажем." Ако разбереш какво значи това няма да имаш големи проблеми, нито с никоя ОС, нито език, или софтуер.
Аз не съм програмист между другото!