Автор Тема: Operation System not Found  (Прочетена 1388 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

vasilray65

• Newbie
  • *
  • Благодарности
  • -Казани: 0
  • -Получени: 0
  • Публикации: 4
Operation System not Found
« -: 03 Септември 2017, 20:19:59 »
Имам следният проблем с моя нетбук Sony Vayo SVE1112M1EP. В сервиза ми казаха, че му е изгоряла дънната платка. Затова си купих втора употреба абсолютно същия модел без харддиск, за да ми излезе по-евтино. Извадих харддиска от моя нетбук и го сложих на новозакупения, като го включих обаче ми дава, съобщение "Operation System not Found" въпреки, че харддиска е с работеш Windows 8. БИОСА е доста постен. Проверих, никъде не е указано дали харддискът е IDE или AHCI. Под Main пише само Hard disk drive 500 GB, т.е. харддискът се разпознава.

jazzman

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 25
  • -Получени: 190
  • Публикации: 3624
Re: Operation System not Found
« Отговор #1 -: 03 Септември 2017, 21:41:23 »
Пробвай да поправиш буут-лоадъра. Не съм виндовс юзър, но виж тук - https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_8-update/error-message-operating-system-not-found-and/468c41d6-8f77-469c-a6fe-637e5934303f?auth=1
Java is to Javascript as fun is to funeral.

http://nau4i.me/forum/index.php/topic,15129.0.html

vasilray65

• Newbie
  • *
  • Благодарности
« Отговор #2 -: 05 Септември 2017, 08:44:00 »
Тъй като нито по форумите, нито в сервизите ми решиха проблема реших да инсталирам
Уиндоус 7. Направих буутваща флашка с програмката Rufus. Инсталацията тръгна и запецна
на момента, където трябва да избера на кой дял да инсталирам Уиндоуса. Показваха се 8 дяла,
но всеки от тях, който избера отдолу стоеше съобщение, че Уиндоус не може да се инсталира на
него, пробвах да форматирам избрания дял първо с Уиндоус после с Hirens, но и това не помогна.
Така че проблемите ми продължават, сега не мога да инсталирам Уиндоус 7.

Данаил Рабаджийски

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 57
  • -Получени: 106
  • Публикации: 1444
    • DanailDR.EU
« Отговор #3 -: 05 Септември 2017, 14:05:07 »
Тъй като нито по форумите, нито в сервизите ми решиха проблема реших да инсталирам
Уиндоус 7. Направих буутваща флашка с програмката Rufus. Инсталацията тръгна и запецна
на момента, където трябва да избера на кой дял да инсталирам Уиндоуса. Показваха се 8 дяла,
но всеки от тях, който избера отдолу стоеше съобщение, че Уиндоус не може да се инсталира на
него, пробвах да форматирам избрания дял първо с Уиндоус после с Hirens, но и това не помогна.
Така че проблемите ми продължават, сега не мога да инсталирам Уиндоус 7.
Това съобщение излиза, защото инсталатора се опитва да създаде един дял от 500 мгабайта, но понеже диска ти вече е разделен, не успява. Единствения вариант е да изтриеш всички дялове и да си създадеш нови, с инсталатора на уиндоус. Това не е трудно, просто маркираш дяла и долу избираш "изтрий".
НО, преди това, те съветвам да си копираш информацията на друг носител.
Закона на Мърфи е: Точното определение и логичното по-нататъшно развитие на общото ентропично учение, според което всички частички във вселената се стремят да се подредят във възможно най-голям безпорядък. Познанието, че на път за там споменатите частички поне веднъж ти се изпречват в краката.

vasilray65

• Newbie
  • *
  • Благодарности
« Отговор #4 -: 05 Септември 2017, 17:20:00 »
Как да копирам информацията на друг носител като въобще нямам достъп до нея, нали за това реших да инсталирам Уиндоус 7, но отново ударих на камък защото се оказа, че при инсталацията стигам до момента, когато трябва да избирам на кой дял да инсталирам Уиндоуса и ми дава съобщение:  "Избраният диск е с GPT стил на дяловете".

jazzman

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 25
  • -Получени: 190
  • Публикации: 3624
« Отговор #5 -: 06 Септември 2017, 03:12:46 »
Тук на помощ идва линъкс. Свали някакво копие на линъкс (убунту е ок за начинащи), запиши го в/у CD и буутни машината от него. По подразбиране убунту би трябвало да разпознае всичките патрициите форматирани под виндовс. Слагаш външен usb hard drive и копираш инфото, което е важно за теб от хард диска на машината в/у този диск. След това триеш всичко до дупка както е казал Данаил така, че диска да остане (стане) един дял. Рестартираш машината и заменяш линъкс CD -  то с това на виндовс и действаш нататък.   
« Последна редакция: 06 Септември 2017, 03:23:21 от jazzman »
Java is to Javascript as fun is to funeral.

http://nau4i.me/forum/index.php/topic,15129.0.html

vasilray65

• Newbie
  • *
  • Благодарности
« Отговор #6 -: 06 Септември 2017, 09:18:59 »
Готово, оправих се, инсталирах Уиндоус 7, но загубих всичко на дял D. Сега с recovery програма ще се опитам да възстановя каквото мога. Нямам външен харддиск. А колкото до Линукс, веднъж се опитах да си инсталирам Mandriva дистрибуция и също ми затри цялата бизнес информация,
едва я възстанових после. Закривам темата. Благодаря все пак на всички, които се отзоваха.