Автор Тема: Как да гледаме видео от линк  (Прочетена 960 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Darnel

• Full Member
  • Благодарности
  • -Казани: 32
  • -Получени: 3
  • Публикации: 139
Как да гледаме видео от линк
« -: 15 Февруари 2017, 16:38:57 »
Здравейте. Отново се обръщам към вас с въпрос свързан с гледането на клипове "качени" от линк.
Правя една системка в която ще се гледат клипове качени от линк,но не искам този линк да бъде само от ютуб та въпроса ми е следния.
Как да направя кода за да показва клипове от други сайтове независимо дали са от ютуб или друг. Не искам да ги качвам на сървъра а просто да се визуализират в моя сайт но визуализацията да не е само от ютуб и разбура се да се записва в базата данни.

Как трябва да изглежда кода който позволява публикуването на клипове от всеки сайт и как да го визуализирам. Ще съм благодарен за съвет , препоръка или насока за кода. Не искам готов код а само подсказка.

Avalanche

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 65
  • -Получени: 269
  • Публикации: 2595
  • meow
Re: Как да гледаме видео от линк
« Отговор #1 -: 16 Февруари 2017, 00:13:13 »
Май най-често са два типа. Както вече написа, такива като youtube, ти дават техен player за директно вграждане на видеото. Например:
Код: HTML
  1. <iframe type="text/html" class="embed-responsive-item" autoplay="false" allowfullscreen src="http://www.youtube.com/embed/ZmVDpXf8fUA?theme=light&hl=bg"></iframe>
Поставяш това в сайта си и забравяш - зарежда се всичко.

Другите пък ти дават само URL до видеото. За тях ще ти трябва да си нагласиш собствен player, който да възпроизведе видеото в HTML-а. Ние ползваме Flowplayer.
"Компютрите не правят каквото искаме, а каквото им кажем." Ако разбереш какво значи това няма да имаш големи проблеми, нито с никоя ОС, нито език, или софтуер.
Аз не съм програмист между другото!

Darnel

• Full Member
  • Благодарности
« Отговор #2 -: 16 Февруари 2017, 12:20:03 »
Това ми трябваше, плеър, който да може да възпроизвежда видео от който и да е сайт,а не само от ютуб. Благодаря ти @Avalanche !

П.П: Пробвах с някои от методите от документацията в обикновена .html страница за възпроизвеждане на някои клип но страницата седи празна,на какво може да се дължи това ?
« Последна редакция: 16 Февруари 2017, 12:53:34 от Darnel »

Avalanche

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 65
  • -Получени: 269
  • Публикации: 2595
  • meow
« Отговор #3 -: 16 Февруари 2017, 19:36:59 »
Имам някакъв много блед спомен, че локално не тръгваше - през интернет нямаше проблеми.
"Компютрите не правят каквото искаме, а каквото им кажем." Ако разбереш какво значи това няма да имаш големи проблеми, нито с никоя ОС, нито език, или софтуер.
Аз не съм програмист между другото!

Darnel

• Full Member
  • Благодарности
« Отговор #4 -: 17 Февруари 2017, 16:38:00 »
Ако се окажеш прав е много лошо...Но пък от друга страна не би трябвало флаш плеъра да има проблем след като е на моя хост освен ако не иска да тръгне заради пхп7-цата нещо или защото се опитвам да възпроизведа видео от линк а не от хоста. Ще се помъча и ще пиша ако имам решение на това.