Автор Тема: Въпрос от начинаещ  (Прочетена 832 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

valio kita

• Newbie
  • *
  • Благодарности
  • -Казани: 0
  • -Получени: 0
  • Публикации: 4
Въпрос от начинаещ
« -: 05 Октомври 2016, 17:06:20 »
Помогнете,не знам къде бъркам,имам проблем с една заявка към базата данни(mysql) пробвах какво ли не и успявам.

Код: PHP
  1. $rs= mysqli_query($db,"SELECT COUNT(*) as 'cnt' FROM 'voted_c' WHERE 'user_id'='$user' AND 'data'>".(time()-(24*60*60)));
« Последна редакция: 05 Октомври 2016, 20:30:34 от Avalanche »

Avalanche

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 65
  • -Получени: 269
  • Публикации: 2595
  • meow
Re: Въпрос от начинаещ
« Отговор #1 -: 05 Октомври 2016, 20:39:50 »
Здравей, Валка, и добре дошъл в Научи ме.

Каква грешка ти вади това, и въобще пуснал ли си показването на грешки в PHP? На мене това ми изглежда като невалиден SQL. Най-малкото имената на колоните трябва да се обградят (но не е задължително) с `(grave accent се казвало това), стойностите или входящите данни се поставят в единични (както си направил ти) или двойни кавички. Може би нещо като това, само не знам data от какъв тип е, ако е някакъв varchar/string най-вероятно и последната част от заявката да трябва да се постави в единични кавички, но все пак пробвай така:

Код: PHP
  1. $rs = mysqli_query($db, "SELECT COUNT(*) as `cnt` FROM `voted_c` WHERE `user_id` = '$user' AND `data` > " . (time() - (24 * 60 * 60)));
"Компютрите не правят каквото искаме, а каквото им кажем." Ако разбереш какво значи това няма да имаш големи проблеми, нито с никоя ОС, нито език, или софтуер.
Аз не съм програмист между другото!

valio kita

• Newbie
  • *
  • Благодарности
  • -Казани: 0
  • -Получени: 0
  • Публикации: 4
« Отговор #2 -: 06 Октомври 2016, 14:43:57 »
Упражнявам се по един от уроците за PHP урока за Рейтинг система,ма запънах .... ???

Warning: mysqli_fetch_assoc() expects parameter 1 to be mysqli_result, boolean given in C:\Program Files\EasyPHP-DevServer-14.1VC11\data\localweb\projects\probi-testove\raiting system-upr\vote.php on line 8

data e integer в базата  записва ми времето за гласуване

HD

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 208
  • -Получени: 165
  • Публикации: 3077
« Отговор #3 -: 06 Октомври 2016, 19:47:59 »
Провери дали имаш връзка към базата данни. Често се случва да нямаш такава и по този начин заявката няма как да бъде изпълнена и връща false. Затова в грешката имаш boolean given.