Кръчмата > Задайте въпрос

Посъветвайте ме - отсега накъде ?

(1/1)

georgirgeorgiev:
Здравейте!
Ако имате желание, бих искал да чуя вашия съвет относно накъде бих могъл да се насоча сега, като реализация и изкарване на доходи от кодирането.
Първо ще ви споделя какви знания имам и какво правя и след това ще ви попитам дали можете да ме посъветвате накъде бих могъл да се насоча, каква точно дейност да правя, така, че да мога да започна да изкарвам пари от това, което знам.
Това е портфолиото ми - http://georgiraichovgeorgiev.tk/
Писал съм ви и преди, че уча за front-end web developer.
Уменията, които съм написал, като цяло всички които съм изредил ги знам на базово ниво, така, че да мога да се оправям с тях, за не толкова сложни неща.
Горе-долу нивото на тези умения може да се провери от проектите по-долу, които съм добаивл в "Projects" категорията, всичките темплейти/сайтове там съм ги правил от нулата. Но за да не ви взимам от времето да проверявате проектите или пък кода, направо ще напиша, че главната дейност (така да го напиша) в която имам най-много опит е да превърна PSD файлове (тоест готово направен дизайн чрез предоставени Photoshop файлове) в темплейт/уеб сайт с HTML5/CSS3/JavaScript. И най-вече HTML5/CSS3. По-малко JavaScript, ако не е толкова сложен проекта/сайта мога да напиша нужния JS, но ако е някой по-сложен, може и да не успя, обаче с HTML5/CSS3, обикновено горе-долу се справям с почти всички готови дизайни, които съм превръщал в темплейти/уеб сайтове досега. И след това правя сайта да бъде с "responsive design". А предполагам още по-лесно ще бъде за мен, ако има направо PSD файлове, изготвени специално за таблет и мобилните версии.

Не само това мога да правя, например просто съм гледал дадени сайтове и съм се опитал без да им гледам кода да направя същите. Общо взето нещата се въртят околко това да видя готово направен дизайн и аз да го превърна след това в темплейт/уеб сайт, като напиша нужния код. Да видя ... тъй като не мога да правя дизайн, нямам голям опит с Photoshop и подобони програми, използвам Gimp 2 да режа картинките от PSD-тата, да ги преоразмерявам и такива по-прости неща.

Наскоро кандидатствах в множенство уеб сайтове/фирми, които предлагат изработка на уеб сайтове/онлайн магазини и за моя учуда се оказа, че изглежда почти всички те, използват CMS системи за направата на уеб сайтове, а аз досега съм учил да правя сайтове само с HTML5/CSS/JS, без да използвам подобни системи, тъй, като предполагах (и все още), че ако тръгна да ги науча, все поне леко ще кривна от front-end web разработката. Например леко към бек-енда ще трябва да се науча да правя.

И общо взето това е, което исках да ви напиша. Искам да ви попитам, можете ли да ме посъветвате с знанията които описах, че имам (плюс тези които съм споменал в портфолио сайта), каква работа точно е най-подходящо да търся, каква позиция? Да речем точно с какво да се заниамвам, по-конкретно? Има ли някаква работа, която бих могъл да правя и да изкарвам доходите си, само с знанията с които имам в момента, без да е нужно да уча допълнителни неща? Не гоня големи пари или нещо подобно. 600 лева да взимам + осигуровки поети от работодателя (или аз да си ги плащам сам), е сума, която е напълно според това, което искам и целя. Имате ли идея или съвет, дали има някаква фирма/сайт/дейност или каквото и да е, което мога да правя с знанията, които имам и да започна да изкарвам тези пари?

canon4o:
Може да започнеш като Front-End, в някои фирми, в които предлагат обучение. Но никога недей спира да учиш :)

georgirgeorgiev:

--- Цитат на: canon4o в 31 Юли 2016, 23:58:11 ---Може да започнеш като Front-End, в някои фирми, в които предлагат обучение. Но никога недей спира да учиш :)

--- Край на цитат ---

Благодаря ти за съветите!
Имаш предвид фирми, които предлагат не платен стаж ли?
Търсих и общо взето не намирам много такива.
Иначе и аз търся обяви за работа за позиция front-end или front-end web.
Като цяло обаче като чели много не намирам фирми в които да търсят конкретно junior front-end web developer.
Като чели на повече места (да не напиша почти всички) търсят хора, които не са толкова начинаещи и понякога в някои си е уточнено колко години работен стаж изискват.

Навигация

[0] Списък на темите

Премини на пълна версия