Ами то не е толкова сложно, колкото звучи.
Ако ти се гледа урок и искаш да ти се обясни простотата на тази кондика, гледай урока на Иван Ванков за MVC Фрейуорк за сесиите, но ако искаш да се хвърлиш директно ще понахвърля някои патрони.
Генерираш уникален стринг или номер и го мяташ в бисквитка, това ще ти е ID-то на сесията. Барабар с ID-то на сесията записваш в БД и колко ще живее бисквитката(сесията) и ID-то на потребителя за да знаеш, чия е сесията. В друга колона с голяма вместимост си сложи масива със сесионните променливи (аркадаш на SESSION[]) и си ги записвай или като json или ги серилизирай.
Общо взето е това, ако си разбрал нещо, питай
