Автор Тема: Малко препоръки и насоки  (Прочетена 1065 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Darnel

• Full Member
  • Благодарности
  • -Казани: 32
  • -Получени: 3
  • Публикации: 139
Малко препоръки и насоки
« -: 06 Юни 2016, 15:08:33 »
Здравейте отново. Може някой от вас да си спомнят за мен бегло а други изобщо , но това е нормално все пак от 2 години не съм стъпвал тук но за това по-нататък.
И така познати и приятели отново се обръщам към вас , но този път мисля да започна отначало , като ви задам някои въпроси свързани с моето бъдещо развитие като Уеб програмист (може би). И така въпросите не са сложни , не са и много(поне за сега) и това са те:
-Започвам наново с Php езика,от къде да започна?(Като изключим че имам основата от преди години и не съм съвсем бос)
-Как да започна да пиша кода си под PHP , дали процедурно или обектно-ориентирано?
-Кой от двата варианта ми препоръчвате PDO или MySQLi и защо?

Нека подчертая че работата си с Php и т.н я прекъснах преди 2 години без дори да съм поглеждал код , камоли писал.
Нека подчертая че прочетох малко за PDO и за MySQLi и двете ми са тъмна Индия , но като че ли PDO ми се струва по-труден начин за мен.

И така за сега това е от мен , ще очаквам вашите насоки и препоръки за развиването ми за напред. Приемам и градивни критики ако се налагат такива.
Благодаря Ви , поздрави!

Avalanche

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 65
  • -Получени: 275
  • Публикации: 2602
  • meow
Re: Малко препоръки и насоки
« Отговор #1 -: 08 Юни 2016, 19:51:01 »
Чаках някой друг да постне, ама май аз ще започна с философстването.

Почвай от където ти е кеф - там където ти е най-лесно, измисли си един проект и го хващай за рогата, пък каквото излезе. Няма универсална форма, може с framework, може да се опитваш да въртиш класове, а даже обикновена процедура пак е едно начало. Няма универсална форма, 5 човека ще питаш и 5-та ще ти кажат различно нещо. Ако питай кое е най-добре, тогава отговорът е лесен - всичките форми, тогава ще си експерт и ще може да свършиш всичко с езика без затруднение :)
"Компютрите не правят каквото искаме, а каквото им кажем." Ако разбереш какво значи това няма да имаш големи проблеми, нито с никоя ОС, нито език, или софтуер.
Аз не съм програмист между другото!

canon4o

• Sr. Member
  • Благодарности
  • -Казани: 18
  • -Получени: 33
  • Публикации: 324
« Отговор #2 -: 08 Юни 2016, 21:01:57 »
Почваш с процедурен код, минаваш през алгоритми, после ООП, пренаписваш процедурните алгоритми на ООП, разучаваш разлечни шаблони, след което хващаш фрейм (ако имаш желание за него)  е продъжаваш да учиш новости.

Darnel

• Full Member
  • Благодарности
  • -Казани: 32
  • -Получени: 3
  • Публикации: 139
« Отговор #3 -: 09 Юни 2016, 10:43:44 »
Ето това исках да прочета. Благодаря Ви момчета. На мен също ми мина през акъла да започна първо процедурно после обектно и така. Но все пак основния ми въпрос е този за разликата м/у PDO и MySQLi и кое е по-добре да използвам за в бъдеще? И да попитам PDO и процедурен код вървят ли добре ръка за ръка или най-добре е OOP и PDO ?