Автор Тема: Защита от хакери, ботове и зли хора  (Прочетена 1637 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Zorko

• Full Member
  • Благодарности
  • -Казани: 33
  • -Получени: 8
  • Публикации: 206
Здравейте! :)
Как мога да се предпазя от хакери, ботове и зли хора?
Например при регистрацията и входа, ако няма някаква защита, ще ме наспамят и т.н. Ще направят fake акаунти и т.н.
Каква защита освен captcha може да се измисли. Не само при регистрацията, ами и на други места, които искам да не могат да бъдат автоматизирани от ботове. Например на определен интервал от време да се изпраща една форма, но искам да е защитена тая форма, за да може истински човек да я изпраща, а не да си направят някой бот, който автоматично я изпраща.
Капчите не знам дали са много надеждни?... Вече е пълно със ботове и хакове, които разбиват капчите.
Помня, че Хана преди време ми беше показал начин за сигурна капча, но беше в чата и не помня какво точно беше.
Ако някой знае някакви средства за предпазване от ботове, да споделя. Също ако знае за ефективни капчи - супер.
Всичко свързано със защита от зли хора, които искат да ми прецакат сайта, е добре дошло! :)

canon4o

• Sr. Member
  • Благодарности
  • -Казани: 18
  • -Получени: 33
  • Публикации: 324
Re: Защита от хакери, ботове и зли хора
« Отговор #1 -: 27 Април 2016, 23:21:06 »
ReCaptcha и друго не ти трябва.

HanKrum

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 120
  • -Получени: 73
  • Публикации: 994
  • Кибик
« Отговор #2 -: 28 Април 2016, 20:34:38 »
Представи си, че си пишеш в чат с някой, но не си сигурен дали е бот. Какъв въпрос би му задал?
« Последна редакция: 29 Април 2016, 01:41:49 от HanKrum »
"Силата на правителството се крепи на невежеството на народа, и те знаят това и винаги ще се борят против просвещението." Лев Толстой

Zorko

• Full Member
  • Благодарности
« Отговор #3 -: 28 Април 2016, 22:38:07 »
Are you human?  ;D

HanKrum

• Hero Member
  • Благодарности
  • Кибик
« Отговор #4 -: 29 Април 2016, 01:43:09 »
Ясно, значи и себе си не можеш да защитиш от това.

Аз бих го питал от къде е?
"Силата на правителството се крепи на невежеството на народа, и те знаят това и винаги ще се борят против просвещението." Лев Толстой

canon4o

• Sr. Member
  • Благодарности
  • -Казани: 18
  • -Получени: 33
  • Публикации: 324
« Отговор #5 -: 29 Април 2016, 13:05:05 »

Според мен, един бот, на въпроса „от къде си“ би отговорил много лесно, засичайки твоето местоположение и избере град близо до твоя или самия твой град.

howto

• Sr. Member
  • Благодарности
  • -Казани: 44
  • -Получени: 4
  • Публикации: 341
« Отговор #6 -: 30 Април 2016, 20:53:49 »
Дълго време мислех над този въпрос и стигнах до едно решение. Надявам се ползваш frame и имаш autload на модели или на някаква конфигурация. Аз направих така... Във model security сложих method
clearHacker($vars)
{
// тук изчистих променливите на $vars
return  $vars;
}
във __construct метода направих това
__construct(){
$_GET = clearHacker($_GET);
$_POST = clearHacker($_POST);
}
Дано си разбрал логиката ми защото не умея да обяснявам като хората   :)

HD

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 208
  • -Получени: 165
  • Публикации: 3077
« Отговор #7 -: 30 Април 2016, 23:38:35 »
Защо откривате топлата вода всеки път? Питам в частност Райчо.  Има готови решения, който са се доказали във времето.  В случая recapcha е перфектен пример.

HanKrum

• Hero Member
  • Благодарности
  • Кибик
« Отговор #8 -: 01 Май 2016, 12:07:12 »

Според мен, един бот, на въпроса „от къде си“ би отговорил много лесно, засичайки твоето местоположение и избере град близо до твоя или самия твой град.

Въпроса е не да отговори трудно или лесно, а правилно!

howto

• Sr. Member
  • Благодарности
« Отговор #9 -: 01 Май 2016, 12:20:16 »
Защо откривате топлата вода всеки път? Питам в частност Райчо.  Има готови решения, който са се доказали във времето.  В случая recapcha е перфектен пример.
Ами защото предпочитам да сложа един метод и да разреша всичко което ще ползвам и ще разреша в сайта. Да съгласявам се с теб, че може да ползвам готови неща от фрамето, но често ми се налага да пиша в последствие допълнително и да правя допълнителни неща. Например имам желанието да ползвам само <p><div><h2><h3> и предпочитам да ги добавя в един метод и след това да работя с чисти променливи.  Нищо не ми пречи да направя една проверка на $_GET, $_POST и след това ако има нещо което трябва да се спре да го спра още в началото на програмата и когато използвам interface Security съм доста по сигурен в кода си за разлика от Ci въпреки, че харесвам този фраме има неща за фиксване и предпочитам да си направя един interface
{
checkJs();
checkVars();
checkMore();
// и други мой си глупости и да спра да мисля, за security, а и за мое удобство си правя и иницялизация на променливите и задължително ги слагам bool, string, num, float, double и т.н
}

Zorko

• Full Member
  • Благодарности
« Отговор #10 -: 01 Май 2016, 21:54:24 »
Благодаря ви за информацията!  :)

HD

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #11 -: 04 Май 2016, 13:35:32 »
Дълго време мислех над този въпрос и стигнах до едно решение. Надявам се ползваш frame и имаш autload на модели или на някаква конфигурация. Аз направих така... Във model security сложих method
clearHacker($vars)
{
// тук изчистих променливите на $vars
return  $vars;
}
във __construct метода направих това
__construct(){
$_GET = clearHacker($_GET);
$_POST = clearHacker($_POST);
}
Дано си разбрал логиката ми защото не умея да обяснявам като хората   :)
Гледайки конструктора ти настръхвам брат.

howto

• Sr. Member
  • Благодарности
« Отговор #12 -: 05 Май 2016, 22:44:03 »
Надявам се разбираш, че се опитвам да държа нещата лесни за четене? Мога да направя и просто в конструктора
Код: PHP
  1. \\App->CallSecurity();
  2. /* и да се знае, че програмата просто трябва да стартира и този модел. Аз не съм гуро знаеш, но още в autoload бих си заредил цялата тази щуротия.
  3. */
  4.  
Не мисля, за оптимизацията, а посто как да кажа на човека какво всъщост имам в предвид и не му казвам да използва кода, а давам пример с логиката която се опитвам да дам.

HD

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #13 -: 06 Май 2016, 08:55:49 »
По това, което пишеш ми става ясно, че говориш за псевдо код. Това дето обаче пишеш не е псевдо код, а реален код. Повечето хора ще изпробват твоето решение и ако работи и не им създава проблеми, ще си го оставят и въобще няма да се занимават с него.  Мисля, че разбираш за какво говоря.

howto

• Sr. Member
  • Благодарности
« Отговор #14 -: 07 Май 2016, 00:27:59 »
Ами аз си мисля, че той ако не разбира въобще за какво става дума първото което трябва да направи е да измисли начин това да стане чрез някаква логика. Аз не казвам, че това което давам е добро или лошо. Все пак човек сам избира как да бъде направено и ако за един професионалист това е грешка за един начинаещ това е новост не мислиш ли.