Автор Тема: ajax Изпращане на заявка когато има промени  (Прочетена 3670 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

worldservers

• Jr. Member
  • **
  • Благодарности
  • -Казани: 6
  • -Получени: 3
  • Публикации: 95
Re: ajax Изпращане на заявка когато има промени
« Отговор #15 -: 11 Април 2016, 02:18:19 »
Добре де как може да се направи така, че когато изпратя стойност със ajax от sql той да ми връща винаги стойностите в реално време.
Ами тия стойности като ги пазиш в базата данни, AJAX-а като чете от нея ще бъде в "реално време", нали така?

А това с iframe-а го забрави - този таг не е напревен с цел да тържи цялото съдържание на сайта ти, да не говорим как гугъл би третирал такова нещо.

Е да но ajax-а е изпратен той връща стойността. И когато нещо от базатаданни се промени трябва да изпратиш пак ajax-а да ти върне стойността.
Хората, който разрушават света, имат вратовръзки, не татуировки.

Avalanche

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 65
  • -Получени: 275
  • Публикации: 2602
  • meow
Re: ajax Изпращане на заявка когато има промени
« Отговор #16 -: 11 Април 2016, 08:44:16 »
Да, затова някъде по-нагоре в коментарите се спомена да се праща заявка на всеки 10 секунди (или някакъв оптимален интервал), с която да се проверява нужните данни и ако има промяна да се отрази при вече логнатия клиент. Просто в уеб обикновено клиента говори към сървъра, за това което искаш е обратното - което на практика не е толкова просто за имплементация, затова периодичното питане на сървъра за промени може да се определи като някакъв вид алтернативно решение.
"Компютрите не правят каквото искаме, а каквото им кажем." Ако разбереш какво значи това няма да имаш големи проблеми, нито с никоя ОС, нито език, или софтуер.
Аз не съм програмист между другото!