Други > Хардуер

Проблем с лаптоп

(1/2) > >>

Bronxville:
Здравейте. Имам проблем с лаптопа, и не мога да разбера какъв е. В процес на експлоатация лаптопа започна да ми изкарва синия екран ( Dumping phisical memory ... бла бла ). Това взе да го прави все по-често докато накрая не умря тотално. След преглед се установи, че харда е заминал. Дотук добре. Тръгнах да продавам лаптопа с думите , че само трябва да му се купи хард и всичко друго работи. Дадох го на един потенциален копувач, да му сложи един хард за проба дали всичко друго работи. Да ама Не. Освен харда, има и друга повреда и нямам на идея каква е ... Моля за помощ . Лаптопа е  :

Процесор: Intel Core2 Duo T6670 (2.20GHz, 2MB L2 Cache, 800MHz FSB FSB)

Памет: 4GB DDR2 800MHz

Хард Диск: 500GB 5400rpm SATA
Големина на екран: 15.6"

Резолюция: 1366 x 768

Технология на екран: матов LED-backlit HD BrightView Anti-Glare

Видео карта: 512MB ATI Radeon HD 4330 512MB DDR3

Оптично устройство: DVD Super Multi drive DL

Безжични комуникации: Wireless 802.11a/b/g/N, Bluetooth

Камера: Camera 2.0 MP + mic.

Моля насочете ме какво може да е, и евентуално колко ще струва ремонта. Ако ремонта е по-скъп от лаптопа, направо ще го разпарчетосам :)
Благодаря предварително!

Avalanche:
Здравей и добре дошъл във форума,

А какво не е наред в момента с работещ хард диск, пак дава син екран или въобще не иска да се включи?

Bronxville:
Добре заварили. Ами момчето не ми каза какво му има, а каза , че не тръгва. Харда е тестван на работещ компютър и НЕ работи. Значи има и друга причина, която трябва да се установи ... За съжаление не мога да дам по-подробна информация. Когато ми се появяваха сините екрани, сглупих и не ги снимах ( незнам грешките няколко ли са или една ) за да Ви насоча поне малко. Според мен трябва да се занесе на сервиз и да се тестват един по един компонентите къде е проблема. Исках обаче да питам Вас за насоки и колко може да струва ремонт или подмяна на ключови части, защото ако цената на ремонта е по-голяма от сегашната себестойност на лаптопа, ще го продам на части или ще събира прах в гардероба :) Поздрави и благодаря за отговора!

jazzman:
Като се сменя хардуер препоръчително е (да не казвам задължително) да се изчистят старите CMOS настройки, като се окъси с джъмпър или се свали батерията за няколко часа.  В твоят случай ми намирисва на дефектен RAM. Пробвай да завъртиш RAM-ма или да остане само един и евентуално да се види кой се дъни. Тъй като гледам имаш два слота с по двa компонента, нали?   

Bronxville:
2x2 GB рамта мисля, защото момчето каза, че едната РАМ не била добре сложена, наместил я , но пак не тръгнал лаптопа

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия