Автор Тема: Безплатни PDF дизайни/темплейти за "personal and commercial use"  (Прочетена 1324 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

georgirgeorgiev

• Full Member
  • Благодарности
  • -Казани: 77
  • -Получени: 13
  • Публикации: 164
В интернет има множество безплатно готово изготвени дизайни под формата на PDF файлове. Също така има и направо безплатно готово направени уебсайт темплейти.
Някои от тези PDF дизайни и уебсейт темплейти са позволени само за "personal use". Докато други могат да се използват както за "personal use", така и за "commercial use". Мисля, че като цяло и при "personal" и при "commercial" в общата ситуация тези дизайни и темплейти са забранени за продажба, тоест забранено е като цяло човек да ги вземе и да започне да ги продава.

Като цяло в "commercial use" лицензът влиза ли това следната ситуация, тоест това позволено ли е да се прави или не е:
- имаме човек, който прави сайтове за различно хора и започва да взима от тези готово направени PDF дизайни и уебсайт темплейти и ги използва тях за да прави сайтовете за своите клиенти. Този човек не може да прави дизайн сам, и затова решава да използва тези готово изготвени дизайни. Той не продава директно PDF дизайна или уебсайт темплейта, ами ги използва за да направи работещ сайт за своите клиенти.

В общия случай на тези лицензи, това влиза ли в графата - позволено? Или се води забранено и един вид се води, като че все едно този човек продава тези готово направени дизайни и по този начин нарушава лицензионното споразумение на създателите им?

Това е питането ми, понеже не разибрам точно какво се има предвид под изречения като:

"... You are allowed to use the resources from this site for any personal or commercial projects.You may modify the resources according to your requirements and include them into works,such as websites,prints,apps or any other projects.You do not have rights to redistribute,resell or offer files from this site to any third party. ..." - Graphberry

Много лицензи има, които са много сходни на този. Ако сте запознати, ви моля, напишете ми, ситуацията, която описах по-горе позволена ли е според лицензи с изискавния като този, които цитирах от "Graphberry" или в написаното от този лиценз се разбира, че е забранено да се прави това което описах по-горе за човека искарващ пари от правене на сайтове с безплатните PDF дизайни и уебсайт темплейти?

Avalanche

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 65
  • -Получени: 275
  • Публикации: 2602
  • meow
Понеже и аз не ги разбирам, винаги се консултирам с този сайт - https://tldrlegal.com/
"Компютрите не правят каквото искаме, а каквото им кажем." Ако разбереш какво значи това няма да имаш големи проблеми, нито с никоя ОС, нито език, или софтуер.
Аз не съм програмист между другото!

georgirgeorgiev

• Full Member
  • Благодарности
  • -Казани: 77
  • -Получени: 13
  • Публикации: 164
Понеже и аз не ги разбирам, винаги се консултирам с този сайт - https://tldrlegal.com/

Благодаря ти, братле!
Не знаех, че има такъв сайт.
Изглежда ми, като че много улеснява нещата и е полезен.

Видях в този сайт, че за описание на "Commercail Use" са написали:
'Describes the ability to use the software for commercial purposes."

Лично аз, това изречение като го чета, го разбирам, като че няма нищо нередно в това човек да взима безплатни готови дизайни/темплейти позволени за използване за "commercial use" и да ги използва за направата на сайт за даден клиент от което ще вземе пари. Не знам ... Ако някой е по-запознат и мисля, че греша и че този акт е в нарушение на този лиценз, моля, да сподели как стоят нещата за да сме сигурни, че постъпваме според лицензите.
« Последна редакция: 22 Март 2016, 00:45:02 от georgirgeorgiev »