Готови решения > Web системи за всички

Wordpress тема не поддържа меню

(1/2) > >>

maria11:
 :) Харесах си един HTML  темплей,който искам да превърна в Wordpress тема,но уви не поддържа меню.Пробвах с този код да изкарам менюто

--- Код: PHP ---<?php// Navigation Menusregister_nav_menus(array(        'primary' => __( 'Primary Menu'),        'footer' => __( 'Footer Menu'),));?> във function.php  ,но нищо.Пробвах и с add_theme_support('nav-menus');във function.php пак не успях. На какво се дължи тази липса на поддръжка на менюта? ::) Тъкмо се зарадвах че темплейта заприличва,то пък менютата не излизат.

Avalanche:
Тука пише, че освен да се дефинира, трябва и да се регистрира с add_action- https://codex.wordpress.org/Function_Reference/register_nav_menu#Examples

maria11:
 ???  Ами не става ,каквото и да пиша не става  :P,аз не разбирам как едни теми могат да имат меню ,а други не ????. Погледнах как са разработени и темите ,които си идват по подразбиране в Wordpress ,ама нищо не направих на практика с моята,имам нужда от помощ.Предполагам и други,които започват сега се спъват така.

Avalanche:
По принцип отговор като "не става" рядко съществува - в повечето случаи проблемът в нещо, което пропускаш. Познанията ми за WP са никакви, не мога да дам експертен отговор, но пък мога да ти кажа да хванеш някой урок отначало и стъпка по стъпка да видиш как стават нещата. Отзад-напред винаги е на принципа да мине номера :)

jazzman:
Тва спази ли го?

--- Цитат ---Use wp_nav_menu() to display your custom menu.
--- Край на цитат ---

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия