Автор Тема: Kак да свържа база данни с CMS-Open Cart  (Прочетена 707 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

maria11

• Newbie
  • *
  • Благодарности
  • -Казани: 14
  • -Получени: 0
  • Публикации: 34
Код: PHP
  1. <?php
  2. $servername = "localhost";
  3. $username = "username";
  4. $password = "password";
  5.  
  6. // Create connection
  7. $conn = new mysqli($servername, $username, $password);
  8.  
  9. // Check connection
  10. if ($conn->connect_error) {
  11.     die("Connection failed: " . $conn->connect_error);
  12. }
  13. echo "Connected successfully";
  14. ?>
   Това е необходимо за връзка със сървъра ,за да взема данни от MySQL database .Не разбирам къде трябва да запиша аз файл с php  разширение ,включващ в себе си горния код.За отделните CMS има ли разлика при записването на този php  файл.

п.п задавам въпроса си тук ,защото не открих подходящо място  :-[

Avalanche

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 65
  • -Получени: 269
  • Публикации: 2595
  • meow
Re: Kак да свържа база данни с CMS-Open Cart
« Отговор #1 -: 06 Март 2016, 16:55:24 »
Кажи какво искаш да направиш, искаш да достъпиш базата данни на OpenCart ли? Няма значение къде се намира файла, липсва ти името на конкретната база данни към която искаш да се закачиш, подава се като четвърти параметър към (конструктора на) класа mysqli

Код: PHP
  1. $conn = new mysqli($servername, $username, $password, $DB_NAME);
"Компютрите не правят каквото искаме, а каквото им кажем." Ако разбереш какво значи това няма да имаш големи проблеми, нито с никоя ОС, нито език, или софтуер.
Аз не съм програмист между другото!

maria11

• Newbie
  • *
  • Благодарности
« Отговор #2 -: 07 Март 2016, 17:46:07 »
Искам ,когато се направи поръчка за даден продукт това да се регистрира в базата  данни като запис,а кода ,който дадох е примерен ,за да покажа с кое съм наясно.Знам как  да направя конекцията ,но нали този код за конекцията все пак трябва да се запише някъде.Искам да науча как да се отчитат продажбите,въвеждането на продукти( наличността им) и т.н. и да ги виждат в база данни?

Avalanche  Благодаря ти за търпението  ;)

Avalanche

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 65
  • -Получени: 269
  • Публикации: 2595
  • meow
« Отговор #3 -: 07 Март 2016, 21:31:47 »
Еми то по принцип всеки различен CMS ползва различен начин за връзване към база данни, добавяне, редактиране и т.н. В много от случаите кодът отзад е с известна абстракция, тоест не виждаш с подробности какво се случва, но разбираш какъв е крайния резултат. Например, за OpenCart добавянето на продукти става с метода addProduct - знаеш какво прави, но не виждаш как точно става това, ето и цялата магия отзад - цък. Мисълта ми е, че ще видиш как става в OpenCart, а не по принцип с PHP, така че не съм сигурен дали точно това е което искаш.
Ако искаш да свършиш работа с OpenCart, то тогава може би е по-добре да добавиш файловете от CMS-а и да ползваш директно класовете и методите от там - ето как става. Ако търсиш да учиш как да боравиш с бази данни, май е по-добра идея да започнеш нов проект от нулата :)
"Компютрите не правят каквото искаме, а каквото им кажем." Ако разбереш какво значи това няма да имаш големи проблеми, нито с никоя ОС, нито език, или софтуер.
Аз не съм програмист между другото!

maria11

• Newbie
  • *
  • Благодарности
« Отговор #4 -: 08 Март 2016, 15:21:26 »
 :) Благодаря Avalanche .Наистина си прав един проект направо от 0 .Благодаря за линковете  :)