Автор Тема: Проблем с връщането на имейл phpbb3  (Прочетена 1309 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

spkman

• Newbie
  • *
  • Благодарности
  • -Казани: 1
  • -Получени: 0
  • Публикации: 5
Проблем с връщането на имейл phpbb3
« -: 23 Февруари 2016, 16:21:19 »
Здравейте,
имам проблем с връщането на имейл във форума ми (phpbb3). Не изпраща обратен имейл примерно за забравена парола, активация при регистриране.. Потърсих всичко възможно в интернет, като имейл настройките и прочие, но няма ефект. Хостинга не е споделен, а е VPS.
Някакви идеи? :)
При mail() функцията -
Email error
» EMAIL/PHP/mail()
/ucp.php
При smtp - Не може да се свържем с smtp хоста : 0 :

Errno 2: fsockopen(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages:
error:14090086:SSL routines:SSL3_GET_SERVER_CERTIFICATE:certificate verify failed at [ROOT]/includes/functions_messenger.php line 1003<br />
Errno 2: fsockopen(): Failed to enable crypto at [ROOT]/includes/functions_messenger.php line 1003<br />
Errno 2: fsockopen(): unable to connect to tls://smtp.gmail.com:465 (Unknown error) at [ROOT]/includes/functions_messenger.php line 1003

В админ панела смтп данните са добре.

fsockopen е пуснат.

Благодаря за отделеното време.

Avalanche

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 65
  • -Получени: 269
  • Публикации: 2595
  • meow
Re: Проблем с връщането на имейл phpbb3
« Отговор #1 -: 23 Февруари 2016, 22:40:21 »
Здравей и добре дошъл в Научи ме,

От това което виждам ми се струва, че проблемът е свързан с настройки на сървъра, щом си сигурен че се свързваш правилно. Я погледни дали ти е настроен OpenSSL, както е описаното тук http://stackoverflow.com/a/27832426
"Компютрите не правят каквото искаме, а каквото им кажем." Ако разбереш какво значи това няма да имаш големи проблеми, нито с никоя ОС, нито език, или софтуер.
Аз не съм програмист между другото!

spkman

• Newbie
  • *
  • Благодарности
« Отговор #2 -: 24 Февруари 2016, 00:03:30 »
Благодаря  :)
Извините ме, не съм много запознат с тези неща, но преди да пусна темата разглеждах много теми и не можах да реша проблема.

opensll - http://i.imgur.com/LJ8X5Oe.png
В /usr/local/etc  няма нищо.
Ос - дебиан.

Avalanche

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • meow
« Отговор #3 -: 24 Февруари 2016, 00:38:48 »
Ами и аз не съм много наясно да си кажа честно, но пък с ръчкане стават нещата. Ако те е страх да не си омажеш сървъра може би би било по-логичния избор да се свържеш с техническата поддръжка на хостинга.

По скрийншота излиза, че нямаш сертификат - openssl.cafile е празно. Тук е показано как се генерира такъв - http://www.tldp.org/HOWTO/SSL-Certificates-HOWTO/x160.html, при тебе команда от този сорт трябва да свърши работа:

Код: Bash
  1. openssl req -config /usr/lib/ssl/openssl.cnf-new -x509 -keyout cert.pem -out cacert.pem -days 3650

След това ще те пита за pass phrase и още един куп други въпроси, като ги попълниш ще изплюе файл cert.pem със сертификата в текущата директория (може да си го преместиш някъде другата в /etc или където желаеш). След това отваряш конфигурационния файл на php (би трябвало да е /etc/php.ini), и намираш openssl главата, откоментираш openssl.cafile= и му задаваш пътя към туко-що генерирания файл. Рестартираш apache и тестваш да видим дали има напредък/промяна на грешката.

П.п. Не е тествано и не гарантирам успех :)
"Компютрите не правят каквото искаме, а каквото им кажем." Ако разбереш какво значи това няма да имаш големи проблеми, нито с никоя ОС, нито език, или софтуер.

spkman

• Newbie
  • *
  • Благодарности
« Отговор #4 -: 24 Февруари 2016, 00:55:55 »
  1. root@vp1:~# 140254695827088:error:02001002:system library:fopen:No such file or directory:bss_file.c:169:fopen('/usr/lib/ssl/openssl.cnf-new','rb')
  2. -bash: syntax error near unexpected token `('
  3. root@vp1:~# 140254695827088:error:2006D080:BIO routines:BIO_new_file:no such file:bss_file.c:172:
  4. -bash: 140254695827088:error:2006D080:BIO: command not found
  5. root@vp1:~# 140254695827088:error:0E078072:configuration file routines:DEF_LOAD:no such file:conf_def.c:197:

Като въвеждам кода  получавам тази грешка.
Ами инфото от първия пост съм копирал и на  съппорта. Отговора им е:
За съжаление не сме сигурни какво трябва да се настрои на виртуалния сървър.

spkman

• Newbie
  • *
  • Благодарности
« Отговор #5 -: 24 Февруари 2016, 01:48:59 »
След като инсталирах сендмейл
apt-get install sendmail bin, вече контакт формата работи, но не и за забранена парола. Работи само когато е настроен на mail(), при smpts пак изкарва грешка, но важното е, че получавам съобщения  :)

Avalanche

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • meow
« Отговор #6 -: 24 Февруари 2016, 09:14:11 »
Объркал съм командата при копирането на пътя до config файла, "-new" е отделен аргумент:
  1. openssl req -config /usr/lib/ssl/openssl.cnf-new -x509 -keyout cert.pem -out cacert.pem -days 3650 # Invalid path to config file
  2. openssl req -config /usr/lib/ssl/openssl.cnf -new -x509 -keyout cert.pem -out cacert.pem -days 3650

spkman

• Newbie
  • *
  • Благодарности
« Отговор #7 -: 25 Февруари 2016, 17:45:47 »
Стана. Благодаря ти много  :)