Автор Тема: CSS PIE - незакръглени ъгли в IE8  (Прочетена 1364 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

georgirgeorgiev

• Full Member
  • Благодарности
  • -Казани: 77
  • -Получени: 13
  • Публикации: 164
CSS PIE - незакръглени ъгли в IE8
« -: 06 Декември 2015, 12:19:29 »
Тъй, като свойството border-radius не се поддържа в IE8, опитах със CSS PIE да реша този проблем, като досега винаги се е получавало, когато съм пробвал по този начин. Но този път изглежда има някакъв проблем, защото не успявам да получа търсения резултат. Ъглите на някои елементи не биват закръглени.
Качил съм примера на тази страница, ако искате можете да опитате да посочите с мишката върху картинките с Internet Explorer 8 и да видите какво имам предвид (в Google Chrome, Mozilla, Opera, IE9-11 работи коректно): http://testingmywebsites.bugs3.com/

Ако ви е по-удобно да ви дам кода (вместо сами да го проверите, чрез инспектора, в страницата, която дадох) ми пишете и ще ви го дам.
« Последна редакция: 06 Декември 2015, 12:28:48 от georgirgeorgiev »

canon4o

• Sr. Member
  • Благодарности
  • -Казани: 18
  • -Получени: 33
  • Публикации: 324
Re: CSS PIE - незакръглени ъгли в IE8
« Отговор #1 -: 06 Декември 2015, 13:21:53 »
Животът е твърде кратък да се занимаваш с IE. Microsoft обявиха, че спират поддръжката на всички версии на IE, без IE 11 (Edge). Под версия 11 най-вероятно е както трябва. Така че оптимизирай под Chrome и Firefox и си свиркай, Opera също използва Chrome ядрото, да си знаеш.

georgirgeorgiev

• Full Member
  • Благодарности
« Отговор #2 -: 06 Декември 2015, 14:05:29 »
Благодаря ти за съвета, canon40!
Да, за Opera знам, но има едно друго нещо за което бих искал да попитам, което не знам - понеже не помня досега, когато съм сравнявал някой сайт в Chrome  и Opera да е имало някакви забележими разлики, двата браузъра напълно, на 100%, по един и същи начин ли изобразяват уебсайтовете или не е напълно еднакво и трябва все пак човек да проверява сайтовете и на двата браузъра за да не би да се получи някакво разминаване и да се счупи сайта?

А относно IE версии под 11-та, повечето работодатели в момента не искат ли сайтовете им да се поддържат под тези версии (поне до IE8+) ? В много обяви за front-end developer, като изискване пише "cross browser compatibility".
« Последна редакция: 06 Декември 2015, 14:11:25 от georgirgeorgiev »

canon4o

• Sr. Member
  • Благодарности
  • -Казани: 18
  • -Получени: 33
  • Публикации: 324
« Отговор #3 -: 07 Декември 2015, 08:52:49 »
Работодателите не го изискват, клиентите го изискват, защото не знаят, че има алтернатива, която е по-добра.

Относно Опера, ами би трябвало, но е хубаво винаги да имаш едно на ум и да хвърляш по едно око.

georgirgeorgiev

• Full Member
  • Благодарности
« Отговор #4 -: 07 Декември 2015, 11:48:07 »
Работодателите не го изискват, клиентите го изискват, защото не знаят, че има алтернатива, която е по-добра.

Относно Опера, ами би трябвало, но е хубаво винаги да имаш едно на ум и да хвърляш по едно око.

Разбирам. Благодаря ти отново!

georgirgeorgiev

• Full Member
  • Благодарности
« Отговор #5 -: 07 Декември 2015, 13:46:38 »
Разбрах какъв е бил проблема с не закръглените ъгли.
Тъй, като IE8 не поддържа CSS свойството "opacity", бях добавил свойството "filter", предназначено като заместител само за IE8.
Този същият елемент за който бях указал това свойство, бях му приложил и CSS PIE с целта да му бъдат закръглени ъглите.
Но изглежда CSS PIE спира да работи и не закръгля ъглите на елемент на който е указано свойството "filter".