Кръчмата > Какво ще кажеш за....

Представете си света без интернет

(1/3) > >>

HD:
Ей така ми дойде от нищото това. Как би изглеждал света за вас, без интернет, без смартфони и т.н.  Понеже главно тук се занимаваме с технологии, с какво бихте се занимавали, ако Сър Тим Бърнърс Лее не беше открил чудото интернет?

Данаил Рабаджийски:
Всеки любител на фантастиката/научната-фантастика, знае, че времето се наглася от самосебе си. Т.е. Ако дадено събитие е трябвало да се случи, то ще се случи. Ако "Сър Тим Бърнърс Лее" не беше открил интернет-а, то някой друг щеше да го направи и нещата, щяха да бъдат , ако не същите, то почти същите. Защото за времето важни са ефектите от дадено събитие, а не участниците в него и "датата" му.

Светът без интернет е възможен, но е обречен, да се превърне в свят с интернет. Просто времето не прощава.

HanKrum:
Занимавал съм се строителство, охрана, дърводелство, селско стопанство, безалкохолни напитки, бил съм заварчик, корпусник, шлосер, стругар, елтехник, телевизионен техник... ... дали няма с какво да се занимавам ;) как мислиш.
Но да си кажа правичката, щях да открия интернет  ;D
п.п. Дидко писали сме двамата :)

HD:
Не съм съгласен с това за нагаждането на времето. По тази логика защо сме нямали интернет по времето на инките или по време на Средновековието и Ренесанса. Не ми се ще да повярвам, че нещо във Вселената ни се наглася от самосебе си. Твърде лесно е така. За тва наричат и жанра научна фантастика.  Жанр, който в повечето случай не е подчинен на научните закони.   

Данаил Рабаджийски:

--- Цитат на: HD в 26 Ноември 2015, 18:11:41 ---Не съм съгласен с това за нагаждането на времето. По тази логика защо сме нямали интернет по времето на инките или по време на Средновековието и Ренесанса. Не ми се ще да повярвам, че нещо във Вселената ни се наглася от самосебе си. Твърде лесно е така. За тва наричат и жанра научна фантастика.  Жанр, който в повечето случай не е подчинен на научните закони.

--- Край на цитат ---
Не не, не ме разбра правилно. Трябвало е по времето на Инките и Маите да е така, трябвало е да бъде открит барута, после парния двигател, после електричеството, после интернет, после да разбият човешкия геном. Разлика от няколко години в датата на някое от важните неща не е фатална за самото времето. Относно жанра .... Жул Верн пръв пише за лодки които плуват под водата (наутилус), него време са му се присмивали. Сега подводните лодки са нещо съвсем обикновено. Станислав Лем предвижда, че ще дойде време, когато ще има технология, позволяваща на хората да общуват безжично с други хора, намиращи се на другия край на света .... Както казва Стилгар, не е ясно дали писателите на фантастика са пророци или просто учените се стремят да създадът описаното от писателите.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия