Автор Тема: OpenFest 2015  (Прочетена 3887 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Avalanche

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 65
  • -Получени: 275
  • Публикации: 2602
  • meow
OpenFest 2015
« -: 01 Октомври 2015, 21:18:22 »
Здравейте,

До опенфеста има малко повече от месеца, програма ще има другата седмица, но все пак реших да постна темата. По стара традиция организираме бригада, което май ни е най-близкото което може да направим като "форумна сбирка". Живи и здрави ако не изкочат проблеми или ангажименти сме там, не заради програмата, а заради сбирката. Така че ако има желаещи - все някой от форума ще присъства - няма да е скучно.

Само да кажа че различното тая година е мястото, досега винаги се правеше в зала "Интерпред" - тая година е по-централно (има го накартата в сайта) http://www.openfest.org/2015/bg/

Нека който има желание от форума да пише - да знаем да се търсим из навалицата ;)
"Компютрите не правят каквото искаме, а каквото им кажем." Ако разбереш какво значи това няма да имаш големи проблеми, нито с никоя ОС, нито език, или софтуер.
Аз не съм програмист между другото!

HD

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 208
  • -Получени: 165
  • Публикации: 3077
Re: OpenFest 2015
« Отговор #1 -: 02 Октомври 2015, 19:58:25 »
Като гледам има зов за лектори. Аз лично ще ходя..

Данаил Рабаджийски

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 57
  • -Получени: 106
  • Публикации: 1444
    • DanailDR.EU
« Отговор #2 -: 05 Октомври 2015, 19:34:21 »
бройте и мен
Закона на Мърфи е: Точното определение и логичното по-нататъшно развитие на общото ентропично учение, според което всички частички във вселената се стремят да се подредят във възможно най-голям безпорядък. Познанието, че на път за там споменатите частички поне веднъж ти се изпречват в краката.

HD

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #3 -: 08 Октомври 2015, 12:00:28 »
Има промяна на мястото на провеждане. Оказва се, че Интерпред няма как да  поеме всички желаещи. Тази година ще е в Софийската филхармония, на 7 и 8 ноември.

HanKrum

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 123
  • -Получени: 73
  • Публикации: 1003
  • Кибик
« Отговор #4 -: 08 Октомври 2015, 18:47:19 »
Предлагам да е на стадион или на площада пред "нАродното" сборище! :)
"Силата на правителството се крепи на невежеството на народа, и те знаят това и винаги ще се борят против просвещението." Лев Толстой

Данаил Рабаджийски

• Hero Member
  • Благодарности
    • DanailDR.EU
« Отговор #5 -: 09 Октомври 2015, 19:31:48 »
Предлагам да е на стадион или на площада пред "нАродното" сборище! :)
Хане, искаш да се простудим ли?
Ице, то още преди 6 месеца казаха че ще е във филхармонията, аз се чудя дали да спя в сф или да си пътувам и двата дни, и двете си имат плюсове, но има време до тогава.
Закона на Мърфи е: Точното определение и логичното по-нататъшно развитие на общото ентропично учение, според което всички частички във вселената се стремят да се подредят във възможно най-голям безпорядък. Познанието, че на път за там споменатите частички поне веднъж ти се изпречват в краката.

Avalanche

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • meow
« Отговор #6 -: 21 Октомври 2015, 20:14:05 »
Вече има програма за тези, които ги интересува http://www.openfest.org/2015/bg/programa/
"Компютрите не правят каквото искаме, а каквото им кажем." Ако разбереш какво значи това няма да имаш големи проблеми, нито с никоя ОС, нито език, или софтуер.

HD

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #7 -: 21 Октомври 2015, 22:03:09 »
Доста се забавиха, но и тази година успяха да сглобят нещата.  Ще се видим там.

jazzman

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 25
  • -Получени: 190
  • Публикации: 3624
« Отговор #8 -: 23 Октомври 2015, 14:08:59 »
Айде и някоя друга снимчица от стрещата да сложите, да ви видя дали сте се променили с годините :0
Java is to Javascript as fun is to funeral.

http://nau4i.me/forum/index.php/topic,15129.0.html

Avalanche

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • meow
« Отговор #9 -: 29 Ноември 2015, 17:46:02 »
Няма снимки, честно казано нямаше какво толкова да се снима, а ние си знаем кривите глави - кво да ги снимаме :)

Тая година беше в друга зала - тази на софийска филхармония (отзад имаше орган), щеше да ти хареса предполагам. Явно хората нямаше какво да правят и решиха да попеят, певицата беше доста добра честно казано.

HD

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #10 -: 29 Ноември 2015, 17:55:53 »
Нещо май започнаха да западат нещата. Така ми се струва.

Avalanche

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • meow
« Отговор #11 -: 29 Ноември 2015, 18:41:14 »
Няма такова нещо, беше пълно с млади дечорлига, включително и от нежния пол. Имаше повече навалица и от миналата година, това с пеенето си беше бонус между лекциите, Еч направи и видео, ама нещо не го е споделял още. Стикерите бяха по-готини от миналата година, само тениската не ми харесва - голяма е и е кофти направена.

Данаил Рабаджийски

• Hero Member
  • Благодарности
    • DanailDR.EU
« Отговор #12 -: 29 Ноември 2015, 19:01:46 »
Някой има ли информация, кога ще качат видеата, че има няколко лекцийки, които искам да гледам?

Avalanche

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • meow

echeveria

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 72
  • -Получени: 93
  • Публикации: 4836
« Отговор #14 -: 07 Март 2016, 21:09:56 »
Бе лекцията на Цецо след певицата беше добре, особено с хакването на колата в  мрежата на 1000 километра. а за певицата...
Днес Печатарите използват парите за да купят мозъците на онези, които ги превъзхождат, за да ги накарат да им служат и така да се превърнат в жертва на посредствеността. Това ли е причината, поради която ги наричате благо?
<iframe src="http://www.corbindavenport.com/ubuntu/widget.html" style="width: