Eдно нещо научих за програмирането. Ще ти го кажа като съвет. Всичко е възможно ако става въпрос за програмиране
Ако си разгледалл инка, ще видиш, че
ти в браузъра трябва
ръчно да избереш папката, с която ще работиш. Тоест, не може само да отвориш страницата и веднага да ти се покаже списък с файлове, трябва първо да посочиш папката ръчно.
В противен случай би било огромна дупка в сигурността. Представи си , че отваряш някакъв сайт и той почва да ти преджобва харда. Пароли, банкови сметки, всичко отива при хакерите и то без никакво усилие от тяхна страна.
В крайна сметка продължавам да не съм сигурен какво питаш. На коя машина искаш да гледаш файловете - на тази със сървъра или на клиентските машини ? Защото на сървъра клиентския JS-a нищо не може да направи, така както ПХПто нищо не може да свърши на клиентските машини.