WEB > Дизайн

Безплатни адаптивни дизайни

<< < (2/2)

HD:
В themeforest има едно безплатно psd на седмица, което може да се използва.

georgirgeorgiev:
Благодаря ви много за помощта!
БОГ да ви пази и благослови.

HD, здравей! Най-вероятно за момента няма да давам пари за PSD файлове. Проверих themeforest и успях да изтегля един готово направен уебсайт + PSD файлове. Обаче видях, че в описанието на уебсайта пише, че картинките са под лиценза на хората, които са ги създали. Предполагам това означава, че ако реша този дизайн да го направя в уебсайт и след това да го кача в GitHub, ще е забранено, поради лиценза на картинките, нали ?

Zorko, здравей! Проверих първите няколко от PSD-тата, тези дни се надявам по-детайлно да проверя и други от тези 40 теми за които ми даде линк.

Инак от безплатно изготвения уебсайт в themeforest и от тези теми, които проверих в уебсайта, който Zorko ми даде, забелязах, че няма PSD файлове за responsive design. Предполагам, като цяло е трудно да се намерят хем безплатни PSD за даден уебсайт, хем за всяка от страниците да има изготвени PSD, които показват как би изглеждал уебсайта на по-малки резолюции (за responsive design). Няколко пъти търсих и почти никъде не намерих подобни ресурси.

Искам да ви попитам, обикновено, когато front-end разработчика трябва да направи изгледа на даден уебсайт и работодателите му искат уебсайта им да има responsive design, имате ли представа дали дават на front-end-а изготвени PSD-та, които да му покажат как трябва да направи уебсайта за всяка от по-малките резолюции ?

HD:
За какъв лиценз става въпрос. Не съм адвокат по лицензионно право. Дай конкретен линк към видяното, за да не говорим празни приказки.

georgirgeorgiev:
Имах предвид този темплейт - http://themeforest.net/item/maxshop-responsive-ecommerce-template/5290629

Почти най-отдолу на страницата пише:

--- Цитат ---Credits

All images used in the preview are only for demo purposes and not included with the theme package. All the images are copyrighted and licensed to their respective authors and owners.
Fonts used in this template are Google Websafe Fonts.
--- Край на цитат ---

Понеже в момента имам идея - ако направя даден уебсайт от PSD файл/ове, след това да го качвам в GitHub, заедно с всички файлове от коите е изграден (HTML, CSS, картинки и т.н.). И ако картинките от даден темплейт (като този по-горе за който дадох линк) или като цяло някоя част от темплейта, са под лиценз забраняващ използването на тези ресурси, то предполагам е и забранено ако употребя тези ресурси, след това да ги качвам в интернет пространството (GitHub например). Правилно ли съм разбрал или греша?

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия