Други > Хардуер

Избор на Gaming Laptop

(1/1)

Dantcho:
Избрал съм си един лаптоп ето линк: http://www.pcstore.bg/bg/laptop-asus-g751jt-t7201t.html

Интересува ме това дали е добър процесора "Четириядрен Intel Core i7-4720HQ 2.60GHz/3.60GHz" и видео картата "NVIDIA GeForce GTX 970M с 3GB GDDR5 собствена памет"

Ще го ползвам главно за по-сериозни игри.

Avalanche:
Търси класации, tom's hardware е един от най-популярните за такива - ето за видео карти една класация (тази се представя добре). Процесорът нещо не го откривам в тези, но пък не съм ги и поглеждал всичките 36.

Моето лично мнение е, че RoG-овете в момента са може би най-добрите гейминг лаптопи. Аз бих си взел с удоволствие, но цената ми се вижда доста висока и малко нереална за това, което получаваш. Иначе може да те посъветвам да гледаш на лаптопа да има два слота за твърд диск (има такива модели, не знам дали всички са), за евентуални ъпгрейди - няма да съжаляваш.

Dantcho:
Имам един въпрос какво значи "2.60GHz/3.60GHz"?

И в крайна сметка колко GHz имам общо?

Avalanche:
Процесорът поддържа Turbo Boost. Това е интелска технология, с която може да изкараш повече производителност от процесора, когато имаш нужда. Реално процесора ще си работи на 2.6GHz, но когато го напънеш с някоя игра ще започне да работи на по-висока честота за да може да вървят процесите нормално - в този случай поне до 3.6GHz.

Навигация

[0] Списък на темите

Премини на пълна версия