Автор Тема: Избор на Gaming Laptop  (Прочетена 1328 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Dantcho

• Jr. Member
  • **
  • Благодарности
  • -Казани: 22
  • -Получени: 2
  • Публикации: 74
Избор на Gaming Laptop
« -: 23 Август 2015, 00:20:23 »
Избрал съм си един лаптоп ето линк: http://www.pcstore.bg/bg/laptop-asus-g751jt-t7201t.html

Интересува ме това дали е добър процесора "Четириядрен Intel Core i7-4720HQ 2.60GHz/3.60GHz" и видео картата "NVIDIA GeForce GTX 970M с 3GB GDDR5 собствена памет"

Ще го ползвам главно за по-сериозни игри.
« Последна редакция: 23 Август 2015, 00:45:45 от Avalanche »

Avalanche

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 65
  • -Получени: 275
  • Публикации: 2602
  • meow
Re: Избор на Gaming Laptop
« Отговор #1 -: 23 Август 2015, 00:45:37 »
Търси класации, tom's hardware е един от най-популярните за такива - ето за видео карти една класация (тази се представя добре). Процесорът нещо не го откривам в тези, но пък не съм ги и поглеждал всичките 36.

Моето лично мнение е, че RoG-овете в момента са може би най-добрите гейминг лаптопи. Аз бих си взел с удоволствие, но цената ми се вижда доста висока и малко нереална за това, което получаваш. Иначе може да те посъветвам да гледаш на лаптопа да има два слота за твърд диск (има такива модели, не знам дали всички са), за евентуални ъпгрейди - няма да съжаляваш.
"Компютрите не правят каквото искаме, а каквото им кажем." Ако разбереш какво значи това няма да имаш големи проблеми, нито с никоя ОС, нито език, или софтуер.
Аз не съм програмист между другото!

Dantcho

• Jr. Member
  • **
  • Благодарности
  • -Казани: 22
  • -Получени: 2
  • Публикации: 74
« Отговор #2 -: 23 Август 2015, 01:22:56 »
Имам един въпрос какво значи "2.60GHz/3.60GHz"?

И в крайна сметка колко GHz имам общо?

Avalanche

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 65
  • -Получени: 275
  • Публикации: 2602
  • meow
« Отговор #3 -: 23 Август 2015, 11:08:35 »
Процесорът поддържа Turbo Boost. Това е интелска технология, с която може да изкараш повече производителност от процесора, когато имаш нужда. Реално процесора ще си работи на 2.6GHz, но когато го напънеш с някоя игра ще започне да работи на по-висока честота за да може да вървят процесите нормално - в този случай поне до 3.6GHz.
"Компютрите не правят каквото искаме, а каквото им кажем." Ако разбереш какво значи това няма да имаш големи проблеми, нито с никоя ОС, нито език, или софтуер.
Аз не съм програмист между другото!