Автор Тема: Научи.ме - бъдеще  (Прочетена 8045 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Avalanche

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 65
  • -Получени: 269
  • Публикации: 2593
  • meow
Re: Научи.ме - бъдеще
« Отговор #45 -: 30 Октомври 2015, 21:52:11 »
Да, няма нови уроци там от средата на миналта година, а форум не виждам. Аз често първо минавам от тука и след това директно в школопедията, най-вероятно аз съм причината за тоя трафик на там.
"Компютрите не правят каквото искаме, а каквото им кажем." Ако разбереш какво значи това няма да имаш големи проблеми, нито с никоя ОС, нито език, или софтуер.
Аз не съм програмист между другото!

jazzman

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 25
  • -Получени: 190
  • Публикации: 3623
« Отговор #46 -: 31 Октомври 2015, 12:41:32 »
Ясно. Бъдещето на научиМе и форума е бистро и ясно като блатна вода :)
Java is to Javascript as fun is to funeral.

http://nau4i.me/forum/index.php/topic,15129.0.html

Avalanche

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • meow
« Отговор #47 -: 31 Октомври 2015, 20:55:57 »
Какво значи това? Бъдещето на сайта е прякото отражение на нашите действия и бездействия - от нас (потребителите) зависи колко да е бистра блатната вода.
"Компютрите не правят каквото искаме, а каквото им кажем." Ако разбереш какво значи това няма да имаш големи проблеми, нито с никоя ОС, нито език, или софтуер.

Данаил Рабаджийски

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 57
  • -Получени: 104
  • Публикации: 1438
    • DanailDR.EU
« Отговор #48 -: 31 Октомври 2015, 22:23:11 »
Обсъждате ли варианта да минем на вики? Ако искате на опенфеста да се съберем на маса и да го обсъдим.
Закона на Мърфи е: Точното определение и логичното по-нататъшно развитие на общото ентропично учение, според което всички частички във вселената се стремят да се подредят във възможно най-голям безпорядък. Познанието, че на път за там споменатите частички поне веднъж ти се изпречват в краката.

Avalanche

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • meow
« Отговор #49 -: 31 Октомври 2015, 22:55:25 »
Горе-долу тука се обсъждат нещата, другаде не сме чоплили семки заедно. Така както се очертава следващата седмица съм на ОпенФеста, така че съберете идеи и ще говорим. Аз ще седна да инсталирам едно mediawiki локално да видя какво точно е отзад и колко ще ни пасне. Дидко, на тебе вече ти имам телефона така че със сигурност ще те прозвъня следващата събота да видя къде си из парада.

jazzman

• Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #50 -: 03 Ноември 2015, 13:53:20 »
Аз дадох предложение преди година да превеждам видеа слагайки им BG субтитри, но се промениха нещата от към работа при мен. Това определено щеше да повиши интереса към научиМе.

Avalanche

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • meow
« Отговор #51 -: 03 Ноември 2015, 20:04:34 »
Не че нещо искам да ти убивам идеята и желанието, но не знам до колкото ще бъде полезно упражнението. Понеже понеже четенето на субтитри отвлича вниманието в четене, а същевременно трябва да следиш и какво приемаш като код, показно, и прочие. Но все пак, това са само мои размисли и нищо не те спира да пробваш.

jazzman

• Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #52 -: 03 Ноември 2015, 22:50:32 »
Ави, аз нямаше да превеждам уроци по програмиране, то там кой знае какъв превод няма понеже имаш код написан. Други неща, пак свързани с IT сферата бях намислил.

Pitankata

• Мно'о доблестни
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 89
  • -Получени: 136
  • Публикации: 1321
  • ПАЗИТЕЛ НА ЧАТА
« Отговор #53 -: 04 Ноември 2015, 08:27:25 »
стига младежи ... ЩЯХ, БЯХ, искАХ и т.н. нема да променят нещата ... който има някаква идея, разполага с времето да я осъществи то нека го направи ... па некадърниите кат мен ша седим и ша ви тъсим кусури ;о)
Мързелът всъщност е доста гадна работа, не можеш да спреш за да си починеш...