Автор Тема: Научи.ме - бъдеще  (Прочетена 8044 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

HD

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 208
  • -Получени: 165
  • Публикации: 3077
Re: Научи.ме - бъдеще
« Отговор #30 -: 26 Август 2015, 14:10:53 »
За първото си прав, но полагаме усилия това да не стане поне с този проект.  Именно, защото искаме ясни параметри и критерии, в момента няма как да стане това. Ако сте прочели поста на Иван, самия той не е още наясно накъде ще му тръгне проектта.  След време може да говорим пак, но за момента не може да си позволим да се метнем на сляпо в нещо. Всеки, който иска може да помогне, както тук, така и там, защото наистина двата проектта са доста близки като философия.

Данаил Рабаджийски

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 57
  • -Получени: 104
  • Публикации: 1438
    • DanailDR.EU
« Отговор #31 -: 26 Август 2015, 18:35:15 »
Момчета, Еч вече има опит в учредяването на дружество с не стопанска цел или както там му се вика. Може да се свържете с него да ви даде информация какво е нужно, останалото можем да го свършим бързо.
Казвам ви го защото в момента всичко е на доверие. Не че ви нямам доверие, ама ако не дай си  Боже се разболеете нещо ....  край с проекта. Дайте да пуснем една анкета и до края на Септември да видим какво ще излезе, ако общността която се е създала тук е съгласна  - действаме.
Щото ако не го направим, пак ще почнат спорове за безсмислени неща.
Знаете ли колко лесно ще се събират парите за хостинг и домейн само от членски вноски да не говорим и за дарения и т.н.  Естествено има си и разходи, но както казах, може да питате Еч как стоят нещата.
Закона на Мърфи е: Точното определение и логичното по-нататъшно развитие на общото ентропично учение, според което всички частички във вселената се стремят да се подредят във възможно най-голям безпорядък. Познанието, че на път за там споменатите частички поне веднъж ти се изпречват в краката.

HD

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #32 -: 26 Август 2015, 19:05:01 »
Ние Стоян ще го разпитаме, но кой от вас ще се навие да се включи в инициативата? Лично на мен не ми се занимава много с подобни неща. 

Avalanche

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 65
  • -Получени: 269
  • Публикации: 2593
  • meow
« Отговор #33 -: 26 Август 2015, 20:06:38 »
Момчета, Еч вече има опит в учредяването на дружество с не стопанска цел или както там му се вика. Може да се свържете с него да ви даде информация какво е нужно, останалото можем да го свършим бързо.
Казвам ви го защото в момента всичко е на доверие. Не че ви нямам доверие, ама ако не дай си  Боже се разболеете нещо ....  край с проекта. Дайте да пуснем една анкета и до края на Септември да видим какво ще излезе, ако общността която се е създала тук е съгласна  - действаме.
Щото ако не го направим, пак ще почнат спорове за безсмислени неща.
Знаете ли колко лесно ще се събират парите за хостинг и домейн само от членски вноски да не говорим и за дарения и т.н.  Естествено има си и разходи, но както казах, може да питате Еч как стоят нещата.

Не е така, не че не ни се занимава, нямаме финансовите средства. Преди време бях питал wuser, той нали с такива неща се занимава, беше ми дал подробно какво трябва да се направи като документи, но нещо не мога да отркия къде точно го беше постнал. За плащането на хостинга беше проверил и какви пари ще струва цялото удоволствие:
п.п. По въпроса за сдружението само банковото обслужване на месец ще е колкото плана [до тогава плана ни струваше около 200 лева], може би по-скъпо. Трябват и едно 500-600 за регистрация (еднократно) и още 50-100 лв. за годишна декларация (това може да се преговаря). Нямам нищо напротив да го направим. И няма никаква причина това да не се разгледа подробно и отделно.
"Компютрите не правят каквото искаме, а каквото им кажем." Ако разбереш какво значи това няма да имаш големи проблеми, нито с никоя ОС, нито език, или софтуер.
Аз не съм програмист между другото!

HanKrum

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 120
  • -Получени: 73
  • Публикации: 991
  • Кибик
« Отговор #34 -: 27 Август 2015, 22:03:12 »
Тъй като Иван не иска видеата да са качени в тубата, за да не се плаща голям хостинг може да се качат на няколко частни сървъра (аз имам само един в момента) и да се напише нещо, да зарежда от тях. Мисля, че не е невъзможно. Изказах се остро за скулпедията, защото е чуждица ;)
"Силата на правителството се крепи на невежеството на народа, и те знаят това и винаги ще се борят против просвещението." Лев Толстой

jazzman

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 25
  • -Получени: 190
  • Публикации: 3623
« Отговор #35 -: 18 Октомври 2015, 15:28:17 »
Цитат
Всеки, който иска може да помогне, както тук, така и там, защото наистина двата проектта са доста близки като философия.
Да ти кажа аз не бих се регистрирал пишейки там, щото смятам, че тва е пилеене на енергия. Говорейки за обединение, мислено ли е  и вариант за коопериране с някой друг?  Очевидно на Иван му трябва време да разбере, че сам човек е само за тоалетната :)
Java is to Javascript as fun is to funeral.

http://nau4i.me/forum/index.php/topic,15129.0.html

Avalanche

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • meow
« Отговор #36 -: 18 Октомври 2015, 16:30:30 »
Няма причина да не кооперираме един с друг - той каза че видеата които качва може да ги ползваме и ние, стига да не ги качваме в тубата понеже нарушаваме лиценза му. Аз измислих начин да ги ползваме URL-тата директно от неговия сайт, ама нещо се размрънка - не му е приятно и няма да го правим. Предложено му е да помагаме с развитието на неговия проект с писане на код, но той отказа (засега) да публикува кода на проекта в гитхъб - прави същата грешка като мене, ама какво да го правим.
"Компютрите не правят каквото искаме, а каквото им кажем." Ако разбереш какво значи това няма да имаш големи проблеми, нито с никоя ОС, нито език, или софтуер.

Данаил Рабаджийски

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 57
  • -Получени: 104
  • Публикации: 1438
    • DanailDR.EU
« Отговор #37 -: 27 Октомври 2015, 09:22:44 »
по-скоро се притеснява, че в момента пише кода "просто да работи" , за по-бързо и за това.
Закона на Мърфи е: Точното определение и логичното по-нататъшно развитие на общото ентропично учение, според което всички частички във вселената се стремят да се подредят във възможно най-голям безпорядък. Познанието, че на път за там споменатите частички поне веднъж ти се изпречват в краката.

ivanov4334

• Newbie
  • *
  • Благодарности
  • -Казани: 1
  • -Получени: 0
  • Публикации: 10
« Отговор #38 -: 28 Октомври 2015, 19:24:01 »
http://videotutorials-bg.com/ преди време също беше хубав проект със силно развит форум.

Avalanche

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • meow
« Отговор #39 -: 28 Октомври 2015, 19:34:16 »
Тоя проект се движеше от двама човека, единия даже беше активен тука навремето. Ама нещо нямаха интереси да работим заедно и така с времето издъхнаха, гледам форума въобще го няма вече. Иначе уроците им не бяха лоши, тия за CSS са култуви просто - няма по-добри на български.

ivanov4334

• Newbie
  • *
  • Благодарности
  • -Казани: 1
  • -Получени: 0
  • Публикации: 10
« Отговор #40 -: 28 Октомври 2015, 20:42:29 »
Форума беше активен и след като зарязаха сайта, но го атакуваха спам ботове няколко пъти и явно са решили да го премахнат.
Иначе беше много приятно местенце и имаше доста хора които да помагат. Тогава имаше по-голям интерес, а сега повече използват западни сайтове или търсят помощ в такива, защото отговор на почти всеки може да се  намери чрез гугъл.

jazzman

• Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #41 -: 28 Октомври 2015, 23:32:39 »
А на мен Данаиле ми се губи малко идеята около schoolpedia-та. Ако погледнеш има стотици, ако не и хиляди подобни сайтове. Аз стигам до извода, че Иван търси да направи нещо страхотно, уникално, но борейки се сам. Рано или късно този проект ще се самоизчерпи от към идеи и ще замре, щото създателят му ще се умори един хубав или не чак толкова слънчев ден :)  Аз пак ще повторя въпроса си. Мислено ли е обединение на / с научиМе с някой друг в този бизнес?     

Avalanche

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • meow
« Отговор #42 -: 29 Октомври 2015, 23:14:47 »
И аз пак ще ти кажа същото. Не сме затворена утопия, просто няма такъв вариант. Wuser е бил набелязъл videotutorials, но началника там е имал негови си виждания, които както виждаме сега са довели до гибелта на проекта. Други няма, бейзбункера вървеше добре, но замря също. Влади (собственика на бункера) се мотае(ше) наоколо, правеше уроци и за нас - това си е пак един вид приобщаване, пък и аз го броя за наш. Има и други проекти, но горе-долу всеки си знае неговото и ви върви в посоката, която мисли за правилна. Примерно сайта от тази тема. Момчето беше доста надъхано, ама като гледам и на него "не му е останало време". Да не говоря колко много такива подобни се навъдиха (няма да ги пиша да не им вдигам SEO-то ;) )

Другите са големи вече, ниво на което ние е трябвало да сме отдавна, ама както виждаме не е така. Да не говоря че вече има регистрирано дружество "Научи Ме". Горе-долу е това положението, не знам какво друго да ти кажа по темата.

jazzman

• Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #43 -: 30 Октомври 2015, 13:29:24 »
Според лога от SimilarWeb, огромен процент от хора посещавайки нау4иМе посещават и скулпедиа, което е разбираемо. Неразбираемото за мен е що не се направи нещо общо  ???
Виждам, че ходят и в programming-bg.com. Имате ли идеи кои са те?

SimilarWeb

HD

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #44 -: 30 Октомври 2015, 20:27:46 »
Доста слабо сайтче е това в сравнение с нас. И като потребители и като уроци. Според мен дори е спрян от подръжка.