Автор Тема: Не ползвайте notepad++  (Прочетена 6015 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Данаил Рабаджийски

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 57
  • -Получени: 106
  • Публикации: 1444
    • DanailDR.EU
Re: Не ползвайте notepad++
« Отговор #15 -: 18 Август 2015, 20:24:47 »
Ква файда, че е свободен, крашва често и не му върши работа, Данаиле?

Винаги е полезно това, че е свободен. Както знаеш в свободния софтуер има общност има и разработчици. Общността сигнализира за проблеми на разработчиците, те ги отстраняват. В случая, Райчо трябва да докладва за тея сривове, но да си опише че работи с големи файлове и не записва промените, защото обича да е на ръба.
Закона на Мърфи е: Точното определение и логичното по-нататъшно развитие на общото ентропично учение, според което всички частички във вселената се стремят да се подредят във възможно най-голям безпорядък. Познанието, че на път за там споменатите частички поне веднъж ти се изпречват в краката.

howto

• Sr. Member
  • Благодарности
  • -Казани: 44
  • -Получени: 5
  • Публикации: 341
« Отговор #16 -: 18 Август 2015, 21:15:21 »
Здрасти Данаиле. Не бих казъл, че не записвам файловете си често... Просто този файл съм го записвал поне 20 пъти и в крайна сметка когато го отворих за последно с notepad++ реши, че ще смаже файла. Прав си, че е безплатен, но за сметка на това е доста бъгав и виждам, че този проблем се появява когато отида в мишката на табовете с файлове например съм си отворил index.php, style.css, nz.js ... и от единия файл тръгвам да го превключвам на другия, но в бързината кликам с мишката и се едно дърпам index.php във style.css и то решава, че ще крашва!!!

Данаил Рабаджийски

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 57
  • -Получени: 106
  • Публикации: 1444
    • DanailDR.EU
« Отговор #17 -: 18 Август 2015, 21:29:10 »
Здрасти Данаиле. Не бих казъл, че не записвам файловете си често... Просто този файл съм го записвал поне 20 пъти и в крайна сметка когато го отворих за последно с notepad++ реши, че ще смаже файла. Прав си, че е безплатен, но за сметка на това е доста бъгав и виждам, че този проблем се появява когато отида в мишката на табовете с файлове например съм си отворил index.php, style.css, nz.js ... и от единия файл тръгвам да го превключвам на другия, но в бързината кликам с мишката и се едно дърпам index.php във style.css и то решава, че ще крашва!!!

Не е безплатен, а свободен. Значи тук пак опираме до неправилно боравене с програмата. Ти завлачваш документ в друг документ. И понеже програмата  приема това като команда, се опитва да внесе целия документ в другия файл. Това явно е операция която в твоята конфигурация не може да бъде завършена и програмата крашва.
Поразгледай настройките на notepad++ и виж дали няма възможност да деактивираш този фючър и ако има, деактивирай го. И ползвай разумно, преди да обвиняваш програмата, че прави нещо неправилно, си припомни старата мъдрост, че една програма прави каквото си си задал да прави, а не каквото искаш да прави.

Закона на Мърфи е: Точното определение и логичното по-нататъшно развитие на общото ентропично учение, според което всички частички във вселената се стремят да се подредят във възможно най-голям безпорядък. Познанието, че на път за там споменатите частички поне веднъж ти се изпречват в краката.

HD

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 208
  • -Получени: 165
  • Публикации: 3077
« Отговор #18 -: 18 Август 2015, 22:47:05 »
За тва хората са измислили github, a чичо ви Линус(да се свети неговото име) през далечната 2005 е създал git протокола. Първо го инсталирате, след това го вързвате за работа с github. Има поне 100 туториала как се прави. Koгато създадете репо  в github, сайта ви казва какво да напишете в конзолата, за да вържете проектта си със съответното repo.  Влизате у папката с проекта и пишете следните работи
Код: Bash
  1. git init
  2.  
Оно стартира. След това
  1. git add .
  2.  

Да си добавите  проектта и ви остава да напишете
  1. git commit -m "Some message to remember";
  2.  
След това само
  1. git push
  2.  

И магията става. Правите промяна по проектта си, но сбозвате нещо. Няма нищо. Имате копие на проеккта  преди направената промяна.  Няма да търсите 5к код и така.  Това е твърде общо, но като начало.

howto

• Sr. Member
  • Благодарности
  • -Казани: 44
  • -Получени: 5
  • Публикации: 341
« Отговор #19 -: 19 Август 2015, 12:26:56 »
Да прави сте и за гит и за прогарамата, но вмъквам едно но! Аз като цяло  ще се ровичкам ще питам ще пустя и правя и ще го докарам до положение в което ми трябва... Задайте си въпроса обаче ако е някой току що стартиращ?! Тук вече говорим за качество на продукт! Не знам дали забелязвате, но понякога умишлено питам в повече за да се изясни не само за мен самия защото и други хора ще го видят утре за което се извинявам пред вас знаещите защото ви натоварвам в повече. Мисля, че тази програма има бъдеще, но в това положение в което е в момента не ми харесва как работи!

HD

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #20 -: 19 Август 2015, 12:34:57 »
Тази програма никога не е мислена да бъде хипер стабилно решение.  Чисто и просто върши работа, но за редакция на код(ако има нужда да промениш нещо бързо) и за съвсем малки като код проекти. При netbeans положението е същото. Почваш да ръчкаш с нея по огромен проект и тя кляка. Не е само мое мнение това. Затова има компании като jetbrains, които те карат да си платиш за IDE-то, но то е стабилно и има всякакви мазнотии.

jazzman

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 25
  • -Получени: 190
  • Публикации: 3624
« Отговор #21 -: 19 Август 2015, 13:17:23 »
То според теб излиза, че ако е безплатно не става, така ли?
Java is to Javascript as fun is to funeral.

http://nau4i.me/forum/index.php/topic,15129.0.html

HD

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #22 -: 19 Август 2015, 13:23:46 »
Никъде не съм казал, че ако е безплатно, не става. Примерно за eclipse нищо лошо не мога да кажа. За всеки влак си има пътници. Аз примерно пиша на Sublime сега. Пиша и на phpstorm. За ide според мен си заслужава да се дадат пари, особено ако с това си изкарваш хляба.

jazzman

• Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #23 -: 19 Август 2015, 13:29:19 »
И какъв биг адвентидж има phpstorm пред netbeans примерно?

HD

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #24 -: 19 Август 2015, 13:45:27 »
Бързина и безброй опции за customization.  Включен и работещ phpunit и много други неща.

jazzman

• Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #25 -: 19 Август 2015, 14:06:25 »
По подразбиране NetBeans идва с огромно количество инсталирани плъгини към него, много от тях могат да бъдат къстъмизирани и премахнати. PhpStorm го бях качил преди 1 или 2 години ( trial version) за да го разгледам понеже големи хвалби изчетох за него  и трябва да ти кажа, че абсолютно не беше по-бърз и не видях нещо съществено пред NetBeans поне за мен за да си струва да го платиш. Като всеки един proprietary software са вложени и пари в рекламирането му. За какво ти е phpunit, че го изтъкваш като голям +? Темата е по notpad++ и не искам да разводнявам нещата, но не всичко платено е добро. В работата  ползвам програма която струва $2,000 с годишно фии за съпорт и ъпдейт около $25. Ами крашва всеки ден и всеки ден рестартираме виндовс 7, да не говорим, че и той е платен. Ако не работиш в компания с наложени правила и съпорт, няма смисъл да се дават пари за IDE. 

HD

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #26 -: 19 Август 2015, 14:09:58 »
Темата ще я сцепя. Ми използвам php unit за тестване на кода. Само аз ли го правя?

jazzman

• Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #27 -: 19 Август 2015, 14:14:29 »
Има го заложен като плъгин в NetBeans към Yii:

Цитат

Provides support for Yii Framework. Features are followings:
Go To Action / Go To View
Code completion on the view file ($this means controller)
Code completion for the path
New Yii Project wizard
PHPUnit Test Init action
Init Action : add file for code completion
Hyperlink navigation to view fil

Недей я цепи не сме се отклонили много.

ПП. Не виждам какъв е проблема да го инсталираш. За теб знам, че обичаш composer - https://phpunit.de/manual/current/en/installation.html#installation.composer
« Последна редакция: 19 Август 2015, 14:36:35 от jazzman »

Avalanche

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 65
  • -Получени: 275
  • Публикации: 2602
  • meow
« Отговор #28 -: 19 Август 2015, 19:40:26 »
Phpunit си е един скрипт, require-ваш го глобално и това е, цъкаш си го директно от конзолата, не ти трябва нито IDE, нито Yii или който framework се сетиш (те най-вероятно го пъхат във vendor директорията).

Държавата ни плаща милиони за лицензи на майкрософт и скъп софтуер, от който не става нищо, вие тука ми говорите за някакви си $2 бона ;)
"Компютрите не правят каквото искаме, а каквото им кажем." Ако разбереш какво значи това няма да имаш големи проблеми, нито с никоя ОС, нито език, или софтуер.
Аз не съм програмист между другото!

canon4o

• Sr. Member
  • Благодарности
  • -Казани: 18
  • -Получени: 33
  • Публикации: 324
« Отговор #29 -: 19 Август 2015, 21:34:00 »
След 8 часов работен ден NetBeans ми използва 4GB RAM, докато PhpStorm едва 1.5 GB. Говорим си за голям проект. За малки проекти става, но само до там. Бързината на Бурята няма да я коментирам. :)

А колкото до notepad++ му мина времето когато излезе Sublime.
« Последна редакция: 19 Август 2015, 21:36:43 от canon4o »