Автор Тема: Проект: nau4i.me - Заедно  (Прочетена 1629 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Zorko

• Full Member
  • Благодарности
  • -Казани: 33
  • -Получени: 8
  • Публикации: 206
Проект: nau4i.me - Заедно
« -: 13 Август 2015, 23:34:54 »
Здравейте,
сетил съм се една идея!  8)
Може да направим нещо всички заедно. Имам предвид някой сайт, които да го изградим хората от nau4i.me и да бъде полезен на начинаещите програмисти. Мисълта ми е всеки един от тук, който естествено има желание и време да допринесе за развитието на проекта. Нямам точно идея на каква тема да е сайта и какво да бъде. Просто идеята ми е да направим нещо заедно. Да убединим усилия и да направим нещо полезно за другите програмисти. Може например нещо като codecademy.com. Задачки за решаване и т.н. Или някаква игра, като http://nau4i.me/forum/index.php/topic,14174.0.html Няма значение какво е. Ако ви се занимава ще измислим какво и ще го направим.  :)
Естествено всички за заети - някой ходят на работа, други учат, а някой си имат други задължения и т.н., но все по няколко минути на ден ако всеки отделя. Забелязал съм, че влизат някой хора доста често на ден във форума. Т.е. имат времето, и това време може да го инвестираме заедно в някакъв проект.
Ако ви харесва идеята ми и сте съгласни да направим подобно нещо, може да давате предложения какъв сайт да направим и т.н.  ;)
Приемам всякакви критики, мнения, идеи и каквото ви е на душата  :P

jazzman

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 25
  • -Получени: 190
  • Публикации: 3623
Re: Проект: nau4i.me - Заедно
« Отговор #1 -: 16 Август 2015, 17:24:16 »
Цитат
Имам предвид някой сайт, които да го изградим хората от nau4i.me и да бъде полезен на начинаещите програмисти.
Тва не може да стане поради ред причини.  Единственото което бихме могли да направим по-знаещите тук е да бъдем по-активни във форума. За съжаление обаче ...................  :-X   
Java is to Javascript as fun is to funeral.

http://nau4i.me/forum/index.php/topic,15129.0.html

Avalanche

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 65
  • -Получени: 269
  • Публикации: 2593
  • meow
« Отговор #2 -: 16 Август 2015, 17:31:52 »
То идеята беше сайта да е този проект, над който всеки с желание да натрупа опит с работата в екип, както и някаква практика. Отчасти вината е моя, защото в началото не качих проекта в GitHub, а в затворено хранилище. Но пък и след това, нямаше никакво раздвижване в хранилището като fork-ове, наблюдения, нито пък в темичката тука във форума и така сметнах че май няма никакво желание.

Аз лично не съм се отказал от идеята все още, но като цяло няма да е толкова лесно - понеже трябва време, и честно казано сам не ми се занимава.
"Компютрите не правят каквото искаме, а каквото им кажем." Ако разбереш какво значи това няма да имаш големи проблеми, нито с никоя ОС, нито език, или софтуер.
Аз не съм програмист между другото!

jazzman

• Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #3 -: 16 Август 2015, 17:41:10 »
Така е добре и в нищо не си прегрешил към научиМе. Радвам се, че ти основно движиш нещата.

Avalanche

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • meow
« Отговор #4 -: 16 Август 2015, 17:54:42 »
Е какво му е добрето - върви си тука на едно място, както по старому. Имаме потенциал за повече, но сайта са потребителите - малко потребители, малък сайт. Ти не си много запознат, но в момента в България са много популярни IT курсовете, някакви университети, академии и всякакви такива щуротии. Реално те привличат най-голяма аудитория и са най-авторитетни, нашия сайт си е просто един форум с безплатни уроци
"Компютрите не правят каквото искаме, а каквото им кажем." Ако разбереш какво значи това няма да имаш големи проблеми, нито с никоя ОС, нито език, или софтуер.

jazzman

• Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #5 -: 16 Август 2015, 20:00:42 »
E, че кво му е злето пък? То винаги може да е по добре и човек иска все повече и повече. Прав си, че са нароиха много сайтове / форуми / университе и академии през годините от както този сайт бе създаден, но научиМе все още функционира и диша. 

georgirgeorgiev

• Full Member
  • Благодарности
  • -Казани: 77
  • -Получени: 13
  • Публикации: 164
« Отговор #6 -: 09 Октомври 2015, 20:32:09 »
Съгласен съм, ако бих могъл и аз с нещо да допринеса, с каквото и да било.

Avalanche

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • meow
« Отговор #7 -: 12 Октомври 2015, 22:15:38 »
Хранилището в гит е отворено за предложения и промени. В момента нямам време за нищо по-организирано.