Програмиране > Java

Обяснение - какво прави конкретния код

(1/1)

NecrosS:
Не можех да инсталирам Visual Studio, поради проблеми с Visual C++, а стигнах до точка, в която IDE-то ми беше нужно за C#. Така и не успях да оправя проблема. Затова, реших без да си пропилявам малкото знания, да се прехвърля на Java, след като е доста сходен със CSharp. Гледах tutorial за Array Collections и написах това :

--- Код: Java ---package Package;import java.util.*; public class Solve {public static void main(String[] args){             String[] words = {"bunch", "of", "random", "words"};      List<String> list = new ArrayList<String>();            for(String x : words)          list.add(x);            String[] morewords = {"bunch", "words"};      List<String> list1 = new ArrayList<String>();              for(String y : morewords)          list1.add(y);          for(int i = 0; i < list1.size();i = i + 1){          System.out.println(list1.get(i));      }             }}  

Знам, че тази програма трябва да зададе думи в string array ,,words", а след това да извлече от тях думите написани във втория string array и да ги изпише. Обаче работата е там, че това, което написах е назубрено. Това, което съм видял на клипа съм го назубрил за 4-5 минути гледане, защото обяснението не беше особено ясно и ми остана единствено картината в съзнанието. Програмата работи, но не знам как.

--- Код: Java ---String[] words = {"bunch", "of", "random", "words"}; Това само знам, че задава множество string-ове в Array.

--- Код: Java ---String[] morewords = {"bunch", "words"}; Същoто.

Двата for loop-a, предполагам са, за да имаме достъп до двата Array.

Но най-неясни са ми следните :

--- Код: Java ---List<String> list = new ArrayList<String>();

--- Код: Java ---List<String> list1 = new ArrayList<String>();

--- Код: Java ---list.add(x);

--- Код: Java ---list1.add(y);

--- Код: Java ---for(int i = 0; i < list1.size();i = i + 1){          System.out.println(list1.get(i));

Трябва ми някакво обяснение закакво служат следните редове?!

kjufte:
Как си с ООП? Знаеш ли какво е обект, атрибут, метод? Полиморфизъм?

Ако си наясно с тези понятия/концепции, то може би не разбираш разликата между array и ArrayList?

sadjata:
NecrosS прегледай тези уроци добри са, а и там са отговорите на въпросите ти.

https://softuni.bg/trainings/1125/programming-basics-may-2015

Avalanche:
Еми то имената на методите и свойствата са достатъчно описателни, за това какво правят. Не виждам абсолютно нищо сложно, най-вероятно и технически неграмотен човек, който знае само английски, може да ти каже/предположи какво се случва.

NecrosS:

--- Цитат на: kjufte в 05 Август 2015, 22:29:55 ---Как си с ООП? Знаеш ли какво е обект, атрибут, метод? Полиморфизъм?

Ако си наясно с тези понятия/концепции, то може би не разбираш разликата между array и ArrayList?

--- Край на цитат ---

Най-добре ще прегледам линка, който ми е пратил sadjata. Само полиморфизъм предполагам, че не знам какво значи.

Навигация

[0] Списък на темите

Премини на пълна версия