Автор Тема: C Sharp (C#)  (Прочетена 3667 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

HD

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 208
  • -Получени: 165
  • Публикации: 3077
Re: C Sharp (C#)
« Отговор #15 -: 12 Юли 2015, 14:20:15 »
Шарпа да не го пишеш на Visual Studio е несериозно. Това е IDE-то, което е хегемон в тази сфера. Ако си решил да се захванеш сериозно имай предвид, че си се захванал с един доста сериозен език(C#+ .NET). Използвай Visual Studio.  Също си купи книгите на Наков. Ще ти помогнат доста.

Avalanche

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 65
  • -Получени: 275
  • Публикации: 2602
  • meow
« Отговор #16 -: 12 Юли 2015, 21:19:33 »
Също си купи книгите на Наков. Ще ти помогнат доста.

Не е задължително да са на Наков btw.
"Компютрите не правят каквото искаме, а каквото им кажем." Ако разбереш какво значи това няма да имаш големи проблеми, нито с никоя ОС, нито език, или софтуер.
Аз не съм програмист между другото!

HD

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #17 -: 12 Юли 2015, 21:57:29 »
По-добра книга за въведение в Шарпа от тази на Наков няма. Да ме прощаваш. Има други, но са на английски, което е проблем за начинаещите.

kjufte

• Sr. Member
  • Благодарности
  • -Казани: 1
  • -Получени: 51
  • Публикации: 308
« Отговор #18 -: 12 Юли 2015, 22:27:29 »
Че те неговите книги не бяха ли безплатни?

HD

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #19 -: 13 Юли 2015, 09:09:02 »
Само електронната версия. Иначе за хартиената си плащаш. Мисля, че беше 15-20 лева. Някъде там.

jazzman

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 25
  • -Получени: 190
  • Публикации: 3624
« Отговор #20 -: 13 Юли 2015, 13:38:35 »
При всички положения книга на английски ще е по-добре, не щото е писана от българин а щото е на български. Наков няма ли превод и на EN?
Java is to Javascript as fun is to funeral.

http://nau4i.me/forum/index.php/topic,15129.0.html

HD

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #21 -: 13 Юли 2015, 14:43:43 »

NecrosS

• Newbie
  • *
  • Благодарности
  • -Казани: 6
  • -Получени: 0
  • Публикации: 47
« Отговор #22 -: 14 Юли 2015, 11:15:40 »
Шарпа да не го пишеш на Visual Studio е несериозно. Това е IDE-то, което е хегемон в тази сфера. Ако си решил да се захванеш сериозно имай предвид, че си се захванал с един доста сериозен език(C#+ .NET). Използвай Visual Studio.  Също си купи книгите на Наков. Ще ти помогнат доста.

Не го пиша на Visual Studio, защото инсталацията се превръща в ядрена физика... Харесвам да е така : казват - изтегли това, това и това... И работата да е готова.
Аз имам .NET Framework, обаче setup-a на Visual Studio ме кара да инсталирам стара версия от 2004.. (Нз защо?!) Е, опитах, обаче ми искара грешка, а без тая антична версия на Framework не ми дава да инсталирам IDE-то.

И имам изтеглена книгата на Наков. Не ми харесва. 1000 страници са много, а сложния израз е напълно излишен... За 10-минутен клип в тубата, просто обяснено мога да науча същата информация, която книгата ми предоставя за 100 страници.
« Последна редакция: 14 Юли 2015, 11:20:50 от NecrosS »

jazzman

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 25
  • -Получени: 190
  • Публикации: 3624
« Отговор #23 -: 14 Юли 2015, 13:16:29 »
Не, че имам нещо против гледането на уроци, но без четене на дебела литература, събиране на инфо из мрежата отново четейки и много часове практика блъскайки се сам, ще стигнеш само до "Hello World". 
Java is to Javascript as fun is to funeral.

http://nau4i.me/forum/index.php/topic,15129.0.html

NecrosS

• Newbie
  • *
  • Благодарности
  • -Казани: 6
  • -Получени: 0
  • Публикации: 47
« Отговор #24 -: 14 Юли 2015, 13:38:41 »
Не, че имам нещо против гледането на уроци, но без четене на дебела литература, събиране на инфо из мрежата отново четейки и много часове практика блъскайки се сам, ще стигнеш само до "Hello World".

Аз си блъскам главата, даже буквално преди 20 минути докато пиша се мъчех над нещо, което бях научил вчера, но реших да практикувам преди да затвърдя знанията. Не съм съгласен да уча някаква информация за близо час четене, докато мога да го видя и чуя абсолютно същото на клип за няколко минути. И там е работата, че когато чета нещо аз по-скоро го зубря, което не ми е цел. На мен ми помагат клипове, до текст и книги стигам само ако няма друг начин.

Wanderer

• Full Member
  • Благодарности
  • -Казани: 4
  • -Получени: 26
  • Публикации: 196
« Отговор #25 -: 15 Юли 2015, 22:15:18 »
Цитат
1000 страници са много
иииибасии змииията
“You must make the Journey along the road, nobody is able to do it for you!”