Здрасти,
имената на атрибутите говорят сами за себе си. ID - уникален идентификатор - ползва се
само по един на страница, два елемента с една и съща стойност на атрибута ID не се допускат. Може да използваш диез (# - селектора за ID) в линковете си и така да препратиш страницата където си сложил този уникален атрибут. Например една произволна тема от форума
http://nau4i.me/forum/index.php/topic,16361.msg48453.html#msg48453. Обърни внимание на края на линка, който съдържа това
#msg48453. Когато отвориш този линк, няма да те прати в началото на страницата, а по-надолу където е мнението на Jazzman (там сочи ID-то). Може сам да инспектираш страницата и да видиш къде точно се намира този елемент

Class също говори само с името си, класификатор на група от елементи. Зададените стилове в CSS към определен клас, се слагат върху всички елементи с него.
За да илюстрирам всичко накратко, ще взема кода ти от другата тема:
<a href="#" style="color:white" >HOUSE OF DANAK
</a> <a href="#" style="color:white" >DRAAGAN LORE
</a> <a href="#" style="color:white" >MYTHS OF D'ROGA
</a> <a href="#" style="color:white" >ARCHIVES
</a>
Ако този div с линковете е уникален, и другаде няма да има такъв, е по-уместно да ползваш id, а за отделните линкове да ползваш клас (както и да не слагаш директно CSS-а върху елемента посредством style таг!!):
<a href="#" class="buttons">HOUSE OF DANAK
</a> <a href="#" class="buttons">DRAAGAN LORE
</a> <a href="#" class="buttons">MYTHS OF D'ROGA
</a> <a href="#" class="buttons">ARCHIVES
</a>
#menu {
margin-left: 200px;
width: 500px;
display: inline;
}
.buttons {
color: white
}