Автор Тема: Програмни езици. А сега?  (Прочетена 1445 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

NecrosS

• Newbie
  • *
  • Благодарности
  • -Казани: 6
  • -Получени: 0
  • Публикации: 47
Програмни езици. А сега?
« -: 25 Май 2015, 18:26:29 »
Не можах да намеря подходящо място да поставя темата, затова ще я публикувам тук... За сега знам HTML5 и CSS3, JS и JQuery ще уча постепенно с времето, без да бързам...

Смятам да започна с ученето на програмен език, но не знам какъв... Предимно го правя за цел гейминг, създаване на игри, обаче различните engines искат различни езици.
Мислел съм си за Java, Python, C#, Perl(за този пък не знам абсолютно нищо)... Обаче,
1. Не знам какви предимства и недостатъци имат.
2. Дали някои от тях няма да са ненужни в бъдеще.
3. Дали са често използвани.
4. Дали се търсят програмисти със знания по тези езици. 

... Ако някой може да ми отговори на тези въпроси и да ми препоръча някакъв друг програмен език(различен от горе-споменатите), който е често използван и ще ми върши работа в гейминг индустрията.
Поздрави, NecrosS  ;) :)

Wanderer

• Full Member
  • Благодарности
  • -Казани: 4
  • -Получени: 26
  • Публикации: 196
Re: Програмни езици. А сега?
« Отговор #1 -: 25 Май 2015, 19:11:27 »
Ако искаш да се занимаваш с игри научи C++ Ако искаш да се занимаваш с нещо сериозно - научи Java/C#/С++.
Всички езици остаряват и ще бъдат заменени в бъдеще без значение колко са популярни.
“You must make the Journey along the road, nobody is able to do it for you!”

NecrosS

• Newbie
  • *
  • Благодарности
« Отговор #2 -: 25 Май 2015, 19:48:19 »
А нещичко за Perl и най-вече за Python?

Avalanche

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 65
  • -Получени: 275
  • Публикации: 2602
  • meow
« Отговор #3 -: 25 Май 2015, 20:02:32 »
И двата са на бая годинки, лично аз не съм видял много неща свързани с "гейминг" на пърл. За питонът имаше уроци как се правят игри - хората доста го хвалят като цяло. При него хавата е че версия 3 е несъвместима с предишната, ако това въобще е проблем.
Гладен програмист няма, каквото и да захванеш няма да сгрешиш. "Гейминг" е доста обширно нещо, какво по-точно имаш предвид?
"Компютрите не правят каквото искаме, а каквото им кажем." Ако разбереш какво значи това няма да имаш големи проблеми, нито с никоя ОС, нито език, или софтуер.
Аз не съм програмист между другото!

NecrosS

• Newbie
  • *
  • Благодарности
« Отговор #4 -: 26 Май 2015, 08:55:35 »
Програмиране изключва всякакво 3D моделиране, има си и др. тънкости, затова направо : честно казано всичко свързано с кодиране ме интересува, стига да е за гейминг нямам проблем, макар че мога да използвам знанията си и за други цели, все пак не винаги ще се занимавам само с игри. Даже преди 4 години, когато знаех че искам да се занимавам с кодиране, мислех да основа Indie компания..  :D ;D Тъпо е като идея, обаче тогава бях на 11-12 :)
« Последна редакция: 27 Май 2015, 06:51:38 от NecrosS »

HD

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 208
  • -Получени: 165
  • Публикации: 3077
« Отговор #5 -: 31 Май 2015, 07:39:26 »
Perl и Python са малко бавнички за game development.  C и C++ ако искаш да се занимаваш с десктоп и гейм програмиране.