Определено javascript-a си е НЕОБХОДИМ. Има уроци на сайта по тази тема. Като начало са добри.
http://nau4i.me/javascript/jquery
Започваш да гледаш уроците на gatakka.
Честно казано не ми харесват видео уроците на сайта, защото директно започва практиката и се чуват термини като: таг, header и footer, без обяснение какво са те... А това е "за начинаещи". Добавете нещо като въведения за начинаещи, защото човек, който току-що е започнал и не разбира абсолютно нищо трябва да му бъде обяснено какво е selector, таг, елемент и т.н.

Вероятно в бъдеще ще прегледам някои други видео уроци, като ,,сигурност" или ,,създаване на домашен сървър", но тук съм по-скоро заради форума.
П.С.: Благодаря, че отговорихте. Разбрах това, което ми трябваше.
