Автор Тема: Java Swing GUI Урок 2 - Button  (Прочетена 2879 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

metost

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 13
  • -Получени: 41
  • Публикации: 764
Java Swing GUI Урок 2 - Button
« -: 18 Юни 2013, 01:35:50 »
** Тази тема дискутира:: Java Swing GUI Урок 2 - Button  **
Автор: Траян Савов
« Последна редакция: 23 Април 2015, 21:23:38 от Avalanche »
(рɐǝɥ ɹпoʎ uɹпʇ ʇ,uoр)

Meniak

• Full Member
  • Благодарности
  • -Казани: 5
  • -Получени: 4
  • Публикации: 224
Re: Java Swing GUI Урок 2 - Button
« Отговор #1 -: 25 Юли 2014, 15:12:43 »
Здравейте. Уча се да пиша графични интерфейси с Java Gui, и уроците на Траян Савов доста ми помагат за което много му благодаря че се е потрудил да ги направи, но имам малък проблем. Та кода работи перфектно, но при мене след като вкарам нещо в главната рамка (бутон, текст, поле и т.н.т.) и стартирам приложението елементите в рамката стоят размазано, когато ги посоча с курсора на мишката се размазват още повече. Осъзнавам че проблема е в моя телевизор ама не знам де да барна за да го оправя.
Ползвам настояща версия на JDK и за редактор NetBeans макара че не ми се вярва редактора да има нещо общо с проблема.

Avalanche

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 65
  • -Получени: 269
  • Публикации: 2595
  • meow
« Отговор #2 -: 25 Юли 2014, 15:34:10 »
Каква OS ползваш? Аз не съм гледал серията, ама не си стигнал много далеч. Ще я мина довечера или тия дни и ще се опитам да потърся проблема (ако все пак някой не даде преди това отговор).
"Компютрите не правят каквото искаме, а каквото им кажем." Ако разбереш какво значи това няма да имаш големи проблеми, нито с никоя ОС, нито език, или софтуер.
Аз не съм програмист между другото!

Meniak

• Full Member
  • Благодарности
« Отговор #3 -: 25 Юли 2014, 15:51:18 »
Ползвам Windows 7 Ultimate SP1. Изгледал сам всички уроци по темата и сам ги пренаписал и преосмислил многократно, в YouTube има доста материал с същите резултати но написан по друг начин но проблема с размазването на детайлите си остава както и да го напиша.

kjufte

• Sr. Member
  • Благодарности
  • -Казани: 1
  • -Получени: 51
  • Публикации: 308
« Отговор #4 -: 25 Юли 2014, 17:53:58 »
Дай някой скрийн да видеиме. JDK версия?

Между другото бих те посъветвал да се хванеш с JavaFX. Swing е умиращото минало, а бъдещето е JavaFX.
« Последна редакция: 25 Юли 2014, 18:14:34 от kjufte »

Meniak

• Full Member
  • Благодарности
« Отговор #5 -: 25 Юли 2014, 22:17:05 »
Проблема ми така и ще остане не известен. Преинсталирах компютъра с същия Windows абе както си беше и сега проблема го няма всичко си е като по вода. Иначе ползвах и ползвам JDK Version 9 build 1.9.0-ea-b23. Започнах да се интересувам от графичен интерфейс за Java защото мисля да почна да пиша неща с графичен интерфейс макар и максимално простички да са. Та поразрових нета и попаднах на Swing а иначе кое е по добро и кое си струва да се учи и на идея си нямам.

kjufte

• Sr. Member
  • Благодарности
  • -Казани: 1
  • -Получени: 51
  • Публикации: 308
« Отговор #6 -: 25 Юли 2014, 23:28:12 »
Абе дали ще о разберем проблема няма значение щом го няма вече :)
Инче има из нета подобни проблеми, където причината била в настройките на anti aliasing-a за джава.
За графичен интерфейс както писах и в предния пост JavaFX  е това което замества swing. Та тъй и тъй сядаш да ги учиш сега нещата, по-добре направо хващай ефекса.
И няма нужда от 9. Те сега преди няколко месеца пуснаха осмака, а ти скачаш на нестабилни бети.
« Последна редакция: 25 Юли 2014, 23:29:44 от kjufte »

onewg

• Jr. Member
  • **
  • Благодарности
  • -Казани: 0
  • -Получени: 1
  • Публикации: 62
« Отговор #7 -: 08 Октомври 2014, 08:53:42 »
Колега много хубаво съветващ начинаещите да започват направо с JAVAFX   :o 

Ама фх-са изобщо не е за начинаещи, първият път в който се сблъсках със транзакцията на прозорците се отчаях тотално от програмирането и от джава.......

Аз пък приканвам начинаещите да се придържат за сега към по простите графични интерфейси като SWING....
Не че  фх-са не е хубав: красив, но е доста сложен за начинаещи.........

Meniak

• Full Member
  • Благодарности
« Отговор #8 -: 10 Октомври 2014, 21:28:20 »
Честно да си кажа благодарен съм на @kjufte че ме насочи към JavaFX. Да първите 3 - 4 дена гледах тъпо но "Лесно нема" са казали хората и в тоалетната да отидеш и там иска усилия да положиш.

Трудното ми е че в нета няма много уроци за JavaFX, но ако не разчитате изцяло на интернет като мен JavaFX не е никак трудно да се научи.

onewg

• Jr. Member
  • **
  • Благодарности
« Отговор #9 -: 11 Октомври 2014, 18:22:06 »

onewg

• Jr. Member
  • **
  • Благодарности
« Отговор #10 -: 05 Декември 2014, 09:03:24 »
Щях да направя и за джаваФХ ама според мен джавата я осраха тотално, особено с тези ДЖАВА сертификати.... ако работиш за голяма компания която си е купила сертификат за 1000 и кусур долара става, ама ако си единичен разработчик на някакви малки приложения, ще ти излезе през гъзо...

Качих джава 8 платформата и не ми харесва, бъдещето не е светло, за джава...
Първо можеш само през уеб-старт да стартираш приложение.
само в средата за разработка можеш да го пуснеш, ако го качиш на друга машина излиза java unknown publisher и си додам...
Липса на обратна съвместимост, за да стартираш по стара версия от 8 трябва да компилираш на ново....

Така и не разбрах тези сертификати от къде са получават и колко време са валидни... 

Май към си острото ще се ориентирам аз...
« Последна редакция: 05 Декември 2014, 09:09:14 от onewg »

Wanderer

• Full Member
  • Благодарности
  • -Казани: 4
  • -Получени: 26
  • Публикации: 196
« Отговор #11 -: 05 Декември 2014, 19:30:44 »
Говориш пълни глупости!!!!!!!!!!
Цитат
Щях да направя и за джаваФХ ама според мен джавата я осраха тотално, особено с тези ДЖАВА сертификати.... ако работиш за голяма компания която си е купила сертификат за 1000 и кусур долара става, ама ако си единичен разработчик на някакви малки приложения, ще ти излезе през гъзо...

Първо - Ако прочетеш https://www.java.com/en/download/help/jcp_security.xml ще видиш, че става въпрос за аплети - най-голямата грешка в ИТ индустрията след бозата, които никой не ползва.

Второ - дори и да ти е подписан аплета аз пак никога няма да го рънна щото на твойте аплети не вярвам.

Трето - наистина ли си мислиш че потребителите току така ще позволят на някакъв аплет (не че знаят какво е ) да им се изпълнява в браузъра и да прави каквото си иска? НЕ да е  подписан, ами златен да е - не мерси.

Цитат
Качих джава 8 платформата и не ми харесва, бъдещето не е светло, за джава...
Добре че от теб нищо не зависи. По какви критерии ако не е тайна реши, че бъдещето не е светло ?

Цитат
Първо можеш само през уеб-старт да стартираш приложение.
Веднага ще кажа на моите приложения да спрат да се пускат, освен през webstart....само щото ти си казал така.

Цитат
само в средата за разработка можеш да го пуснеш, ако го качиш на друга машина излиза java unknown publisher и си додам...
no comment

Цитат
Липса на обратна съвместимост, за да стартираш по стара версия от 8 трябва да компилираш на ново....
ХАХАХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХА- дано това ти изяснява нещата

Цитат
Май към си острото ще се ориентирам аз...
По-добре давай JS, HTML, CSS !!!
« Последна редакция: 05 Декември 2014, 19:48:35 от HD »
“You must make the Journey along the road, nobody is able to do it for you!”