Автор Тема: Нов индекс  (Прочетена 4395 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

HD

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 208
  • -Получени: 165
  • Публикации: 3077
Re: Нов индекс
« Отговор #15 -: 03 Май 2015, 14:55:24 »
Според мен ще трябва да се напише нова мобилна версия за индекса и след това да детектваме с какво влиза потребителя.

Avalanche

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 65
  • -Получени: 269
  • Публикации: 2593
  • meow
« Отговор #16 -: 04 Май 2015, 22:41:15 »
Трябва, ама сам няма да се напише ;)
"Компютрите не правят каквото искаме, а каквото им кажем." Ако разбереш какво значи това няма да имаш големи проблеми, нито с никоя ОС, нито език, или софтуер.
Аз не съм програмист между другото!

Avalanche

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • meow
« Отговор #17 -: 06 Май 2015, 17:16:06 »

По-добре?

П.п. Ето и мнението на Гугъл: https://www.google.com/webmasters/tools/mobile-friendly/?url=nau4i.me
« Последна редакция: 06 Май 2015, 17:17:48 от Avalanche »
"Компютрите не правят каквото искаме, а каквото им кажем." Ако разбереш какво значи това няма да имаш големи проблеми, нито с никоя ОС, нито език, или софтуер.

canon4o

• Sr. Member
  • Благодарности
  • -Казани: 18
  • -Получени: 33
  • Публикации: 324
« Отговор #18 -: 10 Май 2015, 22:22:06 »
Има сериозен проблем с респонсива на непрочетени публикации

Avalanche

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • meow
« Отговор #19 -: 10 Май 2015, 22:41:46 »
То модула е още в бета, преди два дни са пуснали нова пробна версия, в която нещата са по-добре, сложих я, пък да видим.

Zorko

• Full Member
  • Благодарности
  • -Казани: 33
  • -Получени: 8
  • Публикации: 206
« Отговор #20 -: 17 Май 2015, 19:47:11 »
 Здравейте! :)
Имам предложение за системата. Може като се разглеждат уроците, например http://nau4i.me/web/css нали до самия урок пише автор на урока. Може да го направите да може да се натиска на автора и като се натисне да се отвори нова страница в която се показват всички уроци на дадения автор, също така може да се показва и кратко описание на автора или нещо подобно. Но мисълта ми е да може да се натиска върху автора и да се показват неговите уроци. Това едва ли ще е трудно да се реализира, защото е просто да се направи. Просто го давам като идея, защото сега започнах да гледам за css уроците и на xxTTcc ми харесват тия уроци и исках да видя дали има други. И ако можех да натисна върху името му, щеше да е хубаво да ми се покажат всички негови уроци.

Avalanche

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • meow
« Отговор #21 -: 17 Май 2015, 22:29:31 »
Мислил съм го и това, варианта с инфо за автора и селектиране на неговите материали е трудно изпълним, понеже се въвежда свободен текст, а не някакво ID, по което може лесно да се търси. Решението са колекции, просто групиране на видеата в серии, в тубата почнахме да правим playlist-и, които отговарят на това нещо, тука още не е имплементирано.

Avalanche

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • meow
« Отговор #22 -: 26 Май 2015, 22:46:11 »
Ето ти го списъка със сериите уроци, с които разполагаме (мисля че са това) - https://www.youtube.com/Nau4iMe/playlists

Zorko

• Full Member
  • Благодарности
« Отговор #23 -: 01 Юни 2015, 16:15:26 »
Според мен трябва да се добави в описанието дата на качване на клипа в научи.ме. Защото сега например да речем аз съм начинаещ и искам да уча php, отварям тубата - пускам php за начинаещи и гледам, че уроците са супер нови и са качени преди 6 дена, т.е. ще се уча на най-новите технологии и стандарти, а дефакто те са качени преди 6 години.

Avalanche

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • meow
« Отговор #24 -: 01 Юни 2015, 20:05:18 »
Еми не е така, плейлистът е ъпдейтнат преди 6 дни, по тази логика ако добавя още едно видео днес ще стане чисто нов :)
Отделно като погледна така наличните плейлисти, само тези за PHP форума и за PHP галерията са някаква конкретика, другите горе-долу дават основни умения и познания - как се дефинира foreach цикъл си е същото като преди 6 години. Но дори и тези две серии от уроци имат интро и Иван обеснява какво ще се прави и какво ще се пише ("old school php със смесване на php и html")

Zorko

• Full Member
  • Благодарности
« Отговор #25 -: 01 Юни 2015, 21:52:22 »
Въпреки това за мен е важно да има реална дата на клиповете. Защото без актуализирането пак е скорошна дата, а клиповете са от отдавна. И за мен лично е важно да знам от коя дата/година е качен клипа. Винаги когато гледам уроците, първо гледам датата и така имам 1 на ум. Ама както и да е. Сайта си е ваш и вие решавате как и какво да бъде.

Поздрави  :)

HD

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 208
  • -Получени: 165
  • Публикации: 3077
« Отговор #26 -: 01 Юли 2015, 21:01:42 »
А защо достъпваш bootstrap-a на cdn, a не локално. Минимално може да е, но мисля, че забавя нещата.